x-kom hosting

Problem z instalacją Windows 7

Lochness
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Jako osoba lubiąca przekonać się na własnej skórze jak działają przeróżne nowinki, ściągnąłem sobie betę Windowsa Se7en (build 7000 32 bit).

Nagrałem na płytę obraz ISO, wkładam do napędu, resetuję komputer i uruchamiam instalatora.

Instalator ładuje pliki...

Pojawia się niebieskie tło niczym z Visty i kursor - również jak w Viście.

W rogu napis informujący, że to beta (+ numer itp.)

No i... nic :( Czekam i czekam... Pół godziny, godzinę... Nic. Kursor wciąż jest na środku. Mogę nim poruszać, więc komputer się nie zawiesił.

Trudno - uruchomiłem Instalatora z poziomu XP. No więc -

Installing Files - OK

Expanding Files - ...w pewnym momencie zamknął się komputer. Uruchamia się boot Siódemki, a tu... zamiast instalacji wyskakuje bluescreen...

STOP: 0x0000007B (0x80598B68, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

POMOCY!! Czytałem na stronie Microsoftu co oni sądzą o tym błędzie - nic konkretnego nie wyczytalem. Nie wiem jak naprawić błąd.

***** /pomagamy na forum za darmo!

bardzo proszę o odpowiedź...

cwany
komentarz
komentarz

Podaj konfiguracje komputera, sprzęt - najlepiej z jakiegoś programu do testowania podzespołów

Lochness
komentarz
komentarz

No więc już obwąchałem na czym polega cała sprawa. Mam dysk SATA, jest wykrywany jako Third IDE Master. Primary IDE jest pusty. Ten dysk musi być na Primary... Zamówiłem przejściówkę z IDE na SATA i odwrotnie. Dzisiaj przyszła. Podłączyłem. Wykrywa - tak jak myślałem - jako Primary IDE Master.

Instalacja jak najbardziej ruszyła, nie to co wcześniej. No ale...

- dysk działa ze 4 razy wolniej, niż przedtem - wolniej, niż ATA

- przy bootowaniu z płytki instalacja w pewnym momencie się zatrzymuje i wywala komunikat, że nie może znaleźć plików...

"Windows cannot install required files. The file does not exist. Make sure all files required for installation are avaible, and restart the installation. Error code: 0x80070003"

poza tym wywala błędy o braku płyty w napędzie...

- jak instaluje z poziomu XP to dzieje się to co w drugim myślniku.

Wszystko się sprowadza raczej do tej przejściówki... No ale - XP instalował się bezproblemowo, nawet, jak dysk był na Third IDE Master.

Dodam, że z Vistą są identyczne problemy.

Proszę o pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.