x-kom hosting

Temperatura ;)

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Ostatnio kupiłem procesor Amd Athlon XP 2500+ i zastanawiam się czy to normalna temperatura podczas takiego podstawowego korzystania z neta itp ( ogólnie w spoczynku ) .

Jest postawiony na napięciu 1.4 V i około 50*C .

Fakt pastę wybrałem najgorszą jaka mogła być ( Titan Nano Grease za 5 zł :P ) ale wydaje mi się że przy miedzianym radiatorze powinna być niższa . ( szczególnie przy takim napięciu ) .

http://www.wrzuta.pl/obraz/sAhJqidQGC/idle

Ogólnie mój sprzęt :

EpoX 8RDA+

Amd Athlon XP 2500+

nVidia GeForce FX 5500

Modecom FEEL :( 400 W

Wd Caviar 80 GB

2x1 GB Kingston DDR PC3200

2x Arctic Cooling Fan PRO TC

A obudowa to jakiś Tracer

a bardziej szczegółowo w sygnaturce którą mam zamiar jeszcze dziś zrobić ;)

I na USDM nie patrzcie że niby CPU FAN nie pracuje ... Coś nie tak z odczytem ale powiem tyle że nie słyszę go prawie a jego średnica to jakieś 90 mm . Zasilacz w najbliższym czasie chce wymienić na Chiefteca GPS ( coś tam ) 400 W . Niestety kiedy jest napięcie ustawione na 1.65 to resety . Wydaje mi się że przez zasilacz ale ...

Jest teraz stabilny . Mogę też temp. pod obciążeniem wstawić jak będzie potrzeba ;) .

Głównie to temperatura procka nie jest najlepsza ale pasta musi się wygrzać albo od razu niech wyparuje . Mam zamiar też kupić Zalmana STG1 ale czy będzie większa różnica między temperaurami ? .

Durango24
komentarz
komentarz

zasilacz, który chcesz kupic..hmmm...proponuje 500.. :D...zasilacz to dlamnie najwazniejsza sprawa w kompie!

Temperatura procka...no niezachwyca przy twoim chłodzeniu..(zobacz, czy radiator, wentylator jest dobrze zamontowany itd.)

PS: nie za mało pasty dałes?

Mattix95
komentarz
komentarz

Tzn . Narazie w sygnaturce jest Zalman STG1 ale mam Titan Nano Grease ( jakaś byle jaka za 5 zł ) a na zalmana dopiero będę wymieniał ;)

A jakiś dokładniejszy model ? Mi polecono do mojego sprzętu Amacrox Warrior AX450 ... Zależy mi także na ciszy

bush
komentarz
komentarz

Markowe 350w będzie "na leżąco" ciągnąc tego PC.

ModeCom MC 350w

Mattix95
komentarz
komentarz

A jak to u niego jest z ciszą ? Słyszałem że najlepszy z pośród tych :

Modecom MC 350

Chieftec GPS-400-AA

Amacrox Warrior AX450

Jest właśnie ten Amacrox Warrior ... Dobre i stabilne napięcia - podstawa a cisza egzekfo ;) Więc który jest The best ? A może jakiś inny ?

bush
komentarz
komentarz

Jak ci nie będzie pasował wymienisz zasilacz na np Slip Stream'a 1200 rpm i pościsz na 5v i będzie cisza idealna.

Pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.