x-kom hosting

1 rdzeń a 4

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Tak się zastanawiam :

Czy po światowej premierze gry od rockstar'a GTA IV wymagania jej to mniej więcej

Core 2 Quad 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 18 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP1
Wymagania z portalu www.gry-online.pl .

Głównie chodzi mi o to czy jeżeli wymagany procesor to Core 2 Quad to jeżeli mam jedno-jajkowca to zegar musi być o wiele wyższy czy około 1 rdzeniowiec o zegarze około 2400 starczy ?

I czy jest jakiś przelicznik mniej/więcej jak mam 4 rdzeniowca i 1 rdzeniowca ?

Sorki nie byłem pewny czy napisać w dziale GRY czy w Procesorach ( bo o niego głównie chodzi ;) ) .

Jeżeli coś nie tak proszę o przeniesienie .

star4870
komentarz
komentarz

No jest bardzoooo spora różnica niepodkręcony q6600 2,4GHz ma taka sama wydajność w grze jak podkrecony C2D E5000 @3,6GHz.

Szkoda ze nie pokazano wydajności podkręconego q6600 tak do 3,4GHz.

gta4pccpubenches1280yi9.png

Tak to już jest ze większość nowych gier które maja premierę w 2009 roku jest robiona z myślą o procesorach 4 rdzeniowych...postęp.

Pozdrawiam

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie ma jednego przelicznika, bo różne gry różnie korzystają z wielu rdzeni. Inaczej masz w Crysisie, inaczej w UT3, inaczej w GTA4 właśnie.

Polecam: http://www.tomshardware.co.uk/charts/deskt...chmarks,31.html

BTW w tym wykresie różnice między dualem a quadem są niezbyt imponujące. Raczej to rekomendacji odnośnie dual vs quad nie zmieni, zwłaszcza, że Q6600 i E8500 są bliskie cenowo.

Mattix95
komentarz
komentarz

To wtedy na ile musiałbym mieć podkręcony 1-rdzeniowy procesor żeby grać w np. Gta 4 ? ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

;) Ale to i tak nieźle nawet ten drugi ... Myślałem że to będzie klatka po klatce . ;)

A czy na moim sprzęcie by poszła owa gierka ? ;)

P.S Jeszcze go podkręce na MINIMUM 3200 ;) ( Mój PC patrz podpis ) .

Hammer
komentarz
komentarz

Tu gosciowi działa na Sempronie 3200+ i GF 8600GT zawsze można spróbować.

Mattix95
komentarz
komentarz

Tylko z grafiką może być problem ... Ale wielkie dzięki za ,, wskazówki '' ;)

+

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.