x-kom hosting

Napiecia w programach

loar
utworzono
utworzono

Witam ;D Chcialem sie dowiedziec jaka jest mniejwiecej dokladnosc pomiaru napięć poprzez programy... W CPU-Z pokazuje mi się, że napięcia skaczą z 1,280v nawet do 1,390v... To mozliwe?

lukas00000
komentarz
komentarz

Program nigdy prawdy nie powie czasami są nawet przekłamania o 1V jak nie więcej. Napięcie najlepiej mierzyć miernikiem.

Linux16
komentarz
komentarz

Zdaje mi się że chodzi ci o cęgowy miernik prądu choć sam nie jestem pewien ale zdarzają się przeskoki i zmiany napięcia

PaQre
komentarz
komentarz
Witam ;D Chcialem sie dowiedziec jaka jest mniejwiecej dokladnosc pomiaru napięć poprzez programy...

Praktycznie żadna bo każdy program przekłamuje.A te zjawisko jakie zaobserwowałeś to vdrop,czyli spadek napięcia na rdzeniu procesora.

To mozliwe?

Oczywiście,że możliwe.

loar
komentarz
komentarz

Dzięki, a jak sprawdzić napięcie procesora za pomocą miernika?

Gość
komentarz
komentarz
Dzięki, a jak sprawdzić napięcie procesora za pomocą miernika?

Zależy czego chcesz zmierzyć napiecie. Do pomiaru napięcia procesora, ramu musisz znać punkty pomiarowe na twojej płycie.

Mierzenie napięć zasilacza: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=43737

Linux16
komentarz
komentarz

w biosie chyba masz standardowe napięcie procesora ale nie wiadomo czy bios zawsze mówi prawdę

  • 3 tygodnie później...
loar
komentarz
komentarz

Ok, a ten Vdrop może mieć wpływ na O/C? Niedlugo bede kupował grafike po czym chciałem podkręcic procesor żeby jej nie spowalniał i pociagnal gta4. Gdy tak napięcia sobie skaczą nie spali się nic?

A poza tym to możliwe żeby Vdrop sięgał 0,1V ? ;o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.