x-kom hosting

Polecane karty dźwiękowe

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Ta środkowa odpada. Ta 1 - 150zł to max, opłaca się tą 3 wziąć.

imi
komentarz
komentarz

Witam. Mam pytanie odnośnie karty dźwiękowej. Znudzony brzmieniem mojego zintegrowanego Realtek'a postanowiłem wreszcie zakupić kartę z prawdziwego zdarzenia. I tutaj czas na pytanie z tytułu tematu, a mianowicie, którą kartę wybrać? Czy wydać ok. 300 zł na Xonara DX/XD czy może zapłacić 2x więcej i wziąć Xonara D2? Czy między nim jest różnica warta tych kolejnych 300 zł? Posiadam głośniki Creative Inspire T3100 2.1 i zastanawiam się czy Xonar D2 będzie wykorzystywał w pełni swój potencjał. Komputera używam głownie do słuchania muzyki i zależy mi na czystym, przyjemnym dźwięku. Prosiłbym Was o porady, sugestie, a może są jakieś alternatywy? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Xonar DX w zupełności wystarczy. Swoją drogą na głośnikach 2.1 wielkiej różnicy w jakości nie zauważysz. Musiałyby być to albo bardzo dobre głośniki 2.1 za ~500 zł albo jakiś zestaw 5.1

Kubisza
komentarz
komentarz
[...] opłaca się tą 3 wziąć.

Czyli jest ona równa 2ZS czy jednak jakieś różnice są?

Kapiszon
komentarz
komentarz

imi

Czy wydać ok. 300 zł na Xonara DX/XD czy może zapłacić 2x więcej i wziąć Xonara D2? Czy między nim jest różnica warta tych kolejnych 300 zł?
Rożnica jest jednak kupowanie karty za 600zł jest nieopłacalne jeśli ma współpracować z głośnikami za 100zł
Creative Inspire T3100 2.1 i zastanawiam się czy Xonar D2 będzie wykorzystywał w pełni swój potencjał.
Przykro mi to mówic ale nawet Xonar DX?XD będzie mocno chamowany przez te pierdziawki.
zależy mi na czystym, przyjemnym dźwięku.
z Cretami T3100? Zapomnij...

Według mnie mógłbyskupic Xonara DX/XD i jakies porządne głośniki 2.0 lub 5.1.

Jeśli 5.1 to Geniusy 5005 jeśli zaś wolisz 2.0 to polecam microlaby Solo6/7c

Kubisza

Czyli jest ona równa 2ZS czy jednak jakieś różnice są?
Różnice są w umiejscowieniu scalaków na płycie, 2zs ma gniazdo więcej. W dźwięku dużej różnicy nie powinno być
Kapiszon
komentarz
komentarz

Xtreme Audio nie ma własnego procesora DSP i korzysta z mocy obliczeniowej głównego CPU. Lepiej kup taką

http://www.allegro.pl/item512896811_sound_...ld_sprawdz.html

Lub za ta cene spokojnie dostaniesz Audigy 2zs która jest bardzo dobra karta ;)

ForgetMeNot
komentarz
komentarz

Dobra, czyli ostatecznie zdecydowałem się na Xtreme MUSIC z tej aukcji , ponieważ Audigy nie było, a tą mi 2 razy polecałeś ;) Dzięki.

Sylw3g
komentarz
komentarz

Witam szanowne grono dzwiekocholikow

wita was posiadacz zestawu 5.1 creativa t6100 no i ow posiadacz zauwazyl ze dzwiek wydawany z tych "zacnych" glosnikow nie jest pierwszej jakosci. Karte dzwiekowa mam zintergrowana na p.glownej (ASUS P5KPL-C).

No i tu wkracza wasze doswiadczenie i chec pomocy zblakanej owcy jaka jestem ;]

Poratujcie mnie dobra rada nt. Czy warto w ogole inwestowac w takowa karte dzwiekowa ( a jak tak to jaka ) interesuje mnie przeznaczenie na nia kwoty do 100zl ( mysle ze to w zupelnosci wystarczy )

Czekam z wielka nadzieja na wasza pomoc ;*

PS: Mam wrazenie jakoby zintegrowana k.dzwiekowa jakos sobie nie radzi z tym zestawem

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Zawsze jest warto w to inwestować, nie 100, najlepiej więcej. Karta dźwiękowa to nie karta graficzna i zostaje na dłużej, po wymianie kompa z nową grafą stara dźwiękówka będzie działać :D

Mimo to:

Audigy SE, nie polecam,

Live 5.1, tą moge polecić :D.

malypako
komentarz
komentarz

Witam posiadam głośniki LOGITECH Z 5500 szukam jakiejś karty dzwiekowej do nich ale zależy mi żebyło była z wyjściem cyfrowym optycznym bo z tego co zauwazyłem bass jest mocniejszy niż na jackach . Cena max 600 posiadam teraz (7.1 High Definition Audio Realtek ALC888) zintegrowaną . :D Przeważnie oglądam filmy muza i czasem gry . Pozdro

Kapiszon
komentarz
komentarz

Ja polecam Ci Xonara D2/DM, jednak myślę że to trochę przerost możliwości nad zastosowaniem i radzę kupić Xonara DX/XD jest o wiele tańszy.

Michał Paluch
komentarz
komentarz
zależy mi żebyło była z wyjściem cyfrowym optycznym bo z tego co zauwazyłem bass jest mocniejszy niż na jackach

Zainstaluj filtr AC3 i wtedy pogadamy :P. Jakość odtwarzania jest dużo lepsza na złączach analogowych niż na cyfrowych, ale jak nie słyszysz różnicy... ;)

michal2528
komentarz
komentarz

Witam.

Mam zamiar kupić kartę dźwiękową tylko nie wiem jaką.Moje głosniki to Logitech g51.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Ile masz na to przeznaczone kasy?

<50 - SB Live sb0060 lub sb0100

50<150 SB Audigy 2ZS

250< Asus Xonar DX/XD

mis456
komentarz
komentarz
Mam zamiar kupić kartę dźwiękową tylko nie wiem jaką.Moje głosniki to Logitech g51.

Też je mam i świetnie współgrają z Xtreme Gamer. Jesli lubisz gry to Xtreme Gamer będzie lepszy od Asusa!

michal2528
komentarz
komentarz

A jak odtwarzają muzyke na tej karcie Xtreme Gamer?

mis456
komentarz
komentarz

Też dobrze, ale na ASUSie muzyka lepiej gra. Ogólnie Logitki G51 do muzyki zabardzo się nia nadają

michal2528
komentarz
komentarz

A jak kupie tą karte to będą mi grały na Viście wszystkie głośniki bo teraz grają tylko dwa przy słuchaniu muzyki?

webber
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemów, o ile nie będzie cyrków typu niewstający komp/resety przy instalacji sterowników itp, bo z gamerem często takie rzeczy się zdarzają.

MaTiX_lama
komentarz
komentarz

Mam kartę dźwiękową X-FI eXtreme Music, która zaczęła mnie dość denerwować, odkąd zainstalowałem sobie Vistę, głównie ze względu na nie dający się normalnie włączyć EAX (nie bardzo pasi mi instalowanie ALchemy i przełączanie trybów z każdym razem, gdy chcę sobie pograć). Podjąłem, więc decyzję o wymianie karty na ASUS Xonar. I teraz mam pytanko, czy jest sens kupować ponad 2 razy droższą wersję D2X, kiedy mogę mieć niewiele gorszą DX za ok 300zł? Czy zauważę różnicę pomiędzy nimi? Karta służyła mi będzie głównie do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania i czasem produkcji muzyki (FL Studio ;) ). Co do głośników to nie jest to jakiś zestaw głośników komputerowych, tylko mam podpiętą wieżę Panasonica ;) Poza tym planuję sobię kupić Sennhiesnery HD 595 do kompa ;) Jak myślicie, czy ASUS Xonar jest dużo lepszy od mojego dotychczasowego X-Fi?

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@MaTiX_lama

Karta służyła mi będzie głównie do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania i czasem produkcji muzyki

Jeżeli wierzyć TEMU testowi to Xonar wypada lepiej pod każdym względem...

Kapiszon
komentarz
komentarz

Tak to prawda, Xonar DX ma bardzo duże możliwości. Za to Xonar D2 bije na głowę nawet najlepsze z kart Creative X-Fi (1000zł).

Jeśli produkujesz muzykę amatorsko to Xonar DX wystarczy zupełnie, jeśli wiążesz z tym jakieś konkretne plany warto na przyszłość zainwestować w D2 bo różnica jest słyszalna.

MaTiX_lama
komentarz
komentarz

W takim razie chyba zdecyduję się na DX. Muzykę tworzę bardziej dlatego, że jest to moje hobby i lubię czasem coś pomixować w wolnych chwilach ;) Nie mam za bardzo planów co z tym dalej. Niektórym nawet się moje kawałki podobają :P Jakby ktoś chciał posłuchać to zapraszam http://djmatix.mp3.wp.pl/ ;) To tak BTW, ale mam jeszcze jedno pytanko, bardziej do posiadaczy tej karty. Jak wiadomo karta ta ma 4 wyjścia line-out. Ja natomiast nie posiadam wielokanałowych głośników, więc nie będą one wykorzystywane. Dotychczas miałem do jednego wyjścia line-out podłączonych na raz kilka sprzętów przez rozgałęźniki jack/2x jack (słuchawki, wieżę, telewizor), co raczej nie jest dobrym wyjściem. Chciałem zapytać, czy dało by się podłączyć te sprzęty każdy do osobnego wyjścia line-out (zamiast do jednego przez rozgałęźniki), tak, żeby na każdym leciało dokładnie to samo (takie klonowanie dźwięku stereo na kilka wyjść)?

Aaa, i jeszcze jedno: czy wersja DX też ma złącze MIDI na osobnym śledziu?

ivann2
komentarz
komentarz

Jaka karte byście polecali ? Chodzi mi o coś pomiędzy Audigy a X-fi, koło 150 zł . Narazie do Creativów t3100, a za jakiś czas może geniusów 5005.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.