x-kom hosting

Polecane karty dźwiękowe

ForgetMeNot
komentarz
komentarz
Kup sobie Creative X-Fi Xtreme Gamer lub Asus Xonar DX/XD. Jeśli chcesz podłączyć jednocześnie głośniki i słuchawki to radzę kupic chociaz najzwyklejszy panel przedni z allegro, oczywiście taki który ma złącza audio. A do czeg potrzebne CI takie połączenie jeśli mogę zapytac?

Bo taką aktualnie sytuację mam - głośniki, śłuchawki i mikrofon - dla wygody, chciałbym żeby to wszystko było podłączone jednocześnie ;) Dzięki, chyba panel bedzie najlepszym rozwiązaniem : )

Kapiszon
komentarz
komentarz

Ja mam podłączone kolumny stereo i słuchawki jednocześnie przez trójnik stereo mini jack. Jednak przy karcie zintegrowanej i głośnikach 5.1 może to niekorzystnie wpłynąć na głośność głośników przednich. Ponieważ słuchawki zabierają cześć "energii" która płynie do głośników i będą grac trochę ciszej. Jeśli podłączysz słuchawki przez panel i wtedy do karty muzycznej to najprawdopodobniej będziesz miał sytuację w której gdy podłączysz słuchawki, sygnał zostanie przekierowany do panelu zamiast na tylne wyjścia i głośniki ucichną

ForgetMeNot
komentarz
komentarz

Ale nie chcę jednocześnie słuchac dźwięku z głośników i słuchawek :) Chodzi poprostu o to, żeby ich nie przełączać za każdym razem kiedy bedę chciał słuchać ze słuchawek (np. mama w domu) lub głośników (np. koledzy w domu). Aktualnie karte dźwiękową na płycie mam spaloną, używam zastepczej na USB, ale jej wydajność jest słaba, być może dlatego iż jest Hercules Dj Console w wersji na MACINTOSHA. Potrzebuję karty, która nie będzie najgorsza, w jakimś tam stopniu przyspieszy działanie programów muzycznych/gier i bedzię obsługiwała jednocześnie głośniki mikrofon i słuchawki. Cudownie by było, gdyby miała też wejście MIDI. Wnioskuje, że jest to możliwe, ale nie wiem, w którym przypadku. Co powiesz o tym aukcja ? Jeśli ta nie, to czy Xonar jest ok? Z góry dzięki ;)

Kapiszon
komentarz
komentarz

Xtreme Music to dobra karta, jednak Xonar jest lepszą ;)

ForgetMeNot
komentarz
komentarz

Dlaczego nie zmiescilby sie Xonar? Ta plyta ma jeszce PCI x1 o ktorym nie wspomnialem :) Dzieki, ale tak tylko z ciekawosci zapytam dlaczego tamte sie nie oplacaja? Z tego co wiem, sa to najnowsze modele, promowane na stronie producenta, a wersji Music juz nie produkuja.

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Xonar ma dwukrotnie większe próbkowanie w standardzie, podczas gdy X-Fi ma 96kHz... W Xonarach dźwięk jest bardziej zbliżony do oryginału niż w kartach X-Fi

Kapiszon
komentarz
komentarz
Dlaczego nie zmiescilby sie Xonar?
grafiki która zajmuje juz PCI E?
Ponieważ grafika zasłaniałaby mniejszy port PCI-E

chodzi mi o to :P

g4almpvt2owjuo1afua4_thumb.jpg

deore94
komentarz
komentarz

Nie wiem czy karta muzyczna Creative Sound Blaster Audigy będzie działać na moim komputerze. Konfiguracja mojego komputera to :

Pł. Główna: Epox EP-8KRA2I

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ 1,83 Ghz

Karta Graficzna: GeForce 6800 XT

Pamięć RAM: 1 Ghz

Posiadam głośniki Creative Inspire T3100 2.1

Proszę o POMOC

Kapiszon
komentarz
komentarz

Tak będzie działać. Podłączasz ja do jakiegoś wolnego portu PCI na płycie głównej, instalujesz sterowniki i wszystko śmiga.

A jaka Audigy chcesz kupić? Mam nadzieję, że nie "SE"

jerzy110
komentarz
komentarz

Witam.

Mam taką sprawę. Mam wzmacniacz i podłączone pod niego 4 kolumny ( 2xmildton 70w i dwie bliżej nie znane ale z głośnikami tonisila 2x60w). Wzmacniacz to ONKYO tx-7800. Teraz o co chodzi. Myślełem żeby dokupić sobie jakąś dobrą kartę dźwiękową i dokupić może zobie jeszcze do tego zestaw głośników 5.1. Pytania są takie.

a) Czy się opłaca coś takiego?

b) Jak tak to jaka Karta dźwiękowa

c) Jakie głośniki 5.1 ?

Ogólnie duzo słucham muzyki (ROCK , METAL , OLD ROCK) i trochę sobie pogrywam :) Do wydania załóżmy razem jakieś 500zł. Kompa mam dość nowego (quad , 2gb ram , 8600GTS)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

kajzer
komentarz
komentarz

z tych dwóch wybrałbym 2ZS. na aukcji z Xtreme Music jest napisane, że sprzęt może być używany, a z różnych źródeł wiem, że można się nieźle 'nadziać' przy zakupie tej karty (dawno wycofana z produkcji, a na Allegro jest ich od cholery).

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Nie "SE" bo dodatkowo dociążysz komputer kartą. Karta muzyczna, która nie ma procesora obciąża komputer, efekty są programowe, nie sprzętowe. W kartach z procesorem audio jak np Audigy 2ZS obróbką dźwięku zajmuje sie procesor zamontowany na karcie, nie procesor główny w komputerze, w Twoim przypadku Athlon 2500+

Kubisza
komentarz
komentarz

W związku z przypływem świątecznej gotówki postanowiłem kupić sobie w końcu porządniejszy sprzęt do odtwarzania muzyki. Jestem prawie przekonany na którąś z wersji kart Creavive: Sound Blaster X-Fi, głownie ze względu na system Crystalizer, jako że moja muzyka w większości jest w plikach MP3. Pytanie - którą? Chciałbym zmieścić się w granicach 180, maksymalnie 200 złotych. Do karty miałbym zamiar kupić głośniki Logitech X-540 (czy system 5.1 będzie odpowiedni?). Na wszystko mam 500zł. Oczywiście, zależy mi na tym aby wyszło jak najtaniej :)

Jeśli chodzi o to, do czego będzie wykorzystywana: głównie muzyka (klasyczna, jazz, rock, metal), gry i od czasu do czasu film. Ale przede wszystkim słuchanie muzyki.

Także bardzo proszę o pomoc w doborze karty :)

kajzer
komentarz
komentarz

po pierwsze, ten crystalizer cudów nie robi, żebyś się nie zawiódł.

po drugie, głównie do muzyki dużo bardziej się nada któryś z zestawów 2.0 Geniusa, spójrz do polecanych -> <<klik>>

do tego karta Audigy 2ZS, jeżeli już musi być X-fi to Xtreme Gamer i w budżecie mieścisz się elegancko.

Kapiszon
komentarz
komentarz
po pierwsze, ten crystalizer cudów nie robi, żebyś się nie zawiódł.
Zdziwiłbyś się ;)

Myślę, że Xtreme Music tez byłaby dobra. Ewentualnie jeśli możesz dołożyc to polecam Xonara DX/XD (niestety podrożał ostatnio).

Pomyśl tez nad Gienkami 5005 + Audigy 2zs

kajzer
komentarz
komentarz
Zdziwiłbyś się

moim zdaniem to nieraz bardziej działa na szkodę, niż poprawia jakość dźwięku, a na pewno nie jest tak, jak podaje producent, że przywraca jakość utraconą po konwersji do mp3.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Jakości nie przywróci to jasne, ale trochę ja poprawia ;)

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Crystalizer to dobry patent jeżeli chodzi zniekształcanie muzyki, lepiej już sie sprawdza dobrze skonfigurowany EQ ;)

Kubisza
komentarz
komentarz

Właśnie przejrzałem alledrogo, jeśli chodzi o Audigy 2ZS, były tam tylko 4 karty. Najtańsza http://allegro.pl/item512584160_sound_blas...ld.html#gallery

Znalazłem też Audigy 4, czy rzeczywiście "są jak 2ZS? http://allegro.pl/item516137694_creative_s...cm.html#gallery

Widząc, że różnice cenowe między 2ZS i X-Fi są raczej niewielkie, zastanawiam się czy nie lepiej kupić właśnie któryś z modeli X-fi.

Znalazłem kilka ofert kart X-Fi:

Sound Blaster X-FI Xtreme Music -

http://allegro.pl/item511279108_nowe_sound...sklep_gwar.html

Sound Blaster X-Fi Xtreme Music GOLD -

http://allegro.pl/item516565699_creative_s...music_gold.html (pytanie: ile maksymalnie za to cudo?)

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Lepiej zagra Audigy 2ZS, to jeden z najlepszych produktów ze stajni Creta. Ta karta to można powiedzieć - żywa legenda

Kubisza
komentarz
komentarz

A zatem niechaj będzie 2ZS ;) Pozostaje jeszcze kwestia kupna. Ile można zaoferować za niżej wymienione karty? Tylko takie są obecnie dostępne na allegro.

-> http://allegro.pl/item512584160_sound_blas...y2_zs_gold.html

-> http://allegro.pl/item508301565_creative_s...del_sb0350.html

-> http://allegro.pl/item516137694_creative_s...k_2_zs_bcm.html (ponoć "jak 2ZS, prawda to?)

Pozostaje w takim razie jeszcze kwestia głośników, ale to w innym temacie :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.