x-kom hosting

Polecane karty dźwiękowe

Cudek
utworzono
utworzono

Otóż mam taki problem, dzisiaj sobie kupiłem głośniki Creativa 5.1, mam 3 wtyczki do kompa ale w mojej płycie głównej posiadam tylko jedno gniazdo na głośniki (jack) gdy wsadze tam zieloną wtyczkę działają mi przedni prawy i przedni lewy głośnik, gdy wsadzę tam czarny działają tylnie lewy i prawy zaś gdy wsadzę żółty to działa środkowy głośnik. Czy kupno karty muzycznej rozwiąże ten problem? jeśli tak to czy wszystkie karty muzyczne pasują do wszystkich płyt głównych PCI/AGP? jaką dość tanią kartę muzyczną polecacie do tych głośników?

dziex i PoZDRO!

//scalam

//webber

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Zakup karty dźwiękowej rozwiąże problem napewno a i głośniki sie ucieszą z lepszego jakościowo sygnału ;)Ta karta powinna wystarczyć ;).

albat
komentarz
komentarz

Witam,

potrzebuje karty dzwiekowej, jednak mam dylemat jaka wybrac. Skladalem niedawno kompa i w zamysle byla Asus Xonar (taka kupilem). Jednak jak sie okazalo nie moglem jej podlaczyc gdyz nieprzewidzialem szerokosci chlodzenia mojego Radeona <lol>. Takze karte sprzedalem a teraz musze kupic nowa. I tutaj przydalaby mi sie opinia osoby, ktora na porownanie pomiedzy kartami asus'a, a creative'a.

Cele do jakich ma byc wykorzystywana to przede wszystkim muzyka, filmy i od czasu do czasu jakas gra. Cena w jakiej chce sie zmiescic to max 500zl (moze i duzo, ale fakt faktem ze karte dzwiekowa zmienia sie raz na milion lat :)).

Tak wiec moje pytanie jest: Jaka karte wybrac i jaki model?

Obecnie mam zintegrowana z plyty msi neo3 P45 oraz Sound blastera Live'a. Nie musze dodawac, ze ta pierwsza to porazka nawet w stosunku do Live'a. Problem z ta druga to taki, ze obsluguje max. glosniki kwadrofoniczne (osobiscie posiadam 5.1).

Najlepiej w tej roli bym widzial wspomnianego Asus'a Xonar DX/XD ale niestety karta musi byc na PCI.

Takze opcje jaka teraz znalazlem to:

- Asus Xonar D2..

- Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro

w ogole jakies sa roznice pomiedzy 'Champion Series', a 'Professional series'? Tylko pilotem i przednim panelem?

Czy roznice w dzwieku pomiedzy wyzej wymieniona karta creative'a a jej tanszymi modelami sa zauwazalne?

Mam informacje ze Asus nie zawsze sobie radza z dzwiekiem w grach. To prawda?

czekam na opinie :)

Kapiszon
komentarz
komentarz

Asus ma czasami problemy z grami przez EAX. jak dla mnie 500 zł to wydatek już do amatorskiego studia...

kup sobie Xtreme gamer i na pewno spokojne Ci wystarczy. (może nie na 100lat :P)

Droższych nie warto po prostu kupować do domu...

A jakie masz głośniki?

albat
komentarz
komentarz

1. glosniki chwilowo to logitech x-540.

2. Czasami tez uzywam takich programow jak Adobe Premiere czy tez Traktor dj studio.

3. Czy seria Audigy zasluguje na uwage?

Kapiszon
komentarz
komentarz

Z serii Audigy to tylko 2zs, niekoniecznie gold. ;)

Używa jej wielu DJ's, znam trochę to środowisko i chwalą sobie tą kartę.

demeryt
komentarz
komentarz

Chciałbym się podpiąć pod temat wyboru Xonar vs. Xgamer. Mam już kilka miesięcy głośniki Logitech Z-5500 na wbudowanym Realteku ALC1200, z powodów finansowych dałem sobie wcześniej spokój z kupowaniem karty muzycznej, ale czytam tak sobie i czytam fora i dochodzą do mnie w większości informacje, że te moje głośniki się generalnie marnują na tym Realteku. Prawda to? Spotkałem też obrońców Realteka i opinie "różnica niewielka / niezauważalna".

Ponieważ to nie są w zasadzie i tak głośniki dla koneserów muzyki, tylko do gier / filmów, bądźmy szczerzy, więc oczy me się ku Xtreme Gamerowi coraz bardziej zwracają, ale mam kilka pytań:

1. W zestawie z tą kartą nie ma kabla optycznego, jest on niezbędny do wykorzystania możliwości tej karty / głośników w filmach (DTS, itd.)?

2. W Viście jest problem z EAXem, rozumiem, że tylko Creative rozwiązał go za pomocą łatki Alchemy, czyli gdybym wybrał Xonara to w przypadku gier pod EAX miałbym tylko stereo? W ogóle nie do końca rozumiem, Microsoft wycofuje wsparcie dla DirectSound3D / EAX w Viście, a ten tryb rozwija się nadal i powstają wersje 3.0, 4.0, 5.0, itd. po co? EAX wróci czy przyszłość należy do OpenAL?

3. Reasumując, do gier i do ew. grania pod Vistą w starsze tytuły wykorzystujące EAX nadaje się raczej tylko Xgamer? Da on też radę w filmach DVD / HD? Dużo pytań na raz, ale chcę się upewnić, że dobrze wydam te 300 PLN a Xonar jest tańszy.

Kapiszon
komentarz
komentarz

głośniki się generalnie marnują na tym Realteku. Prawda to?
Prawda :)
Spotkałem też obrońców Realteka i opinie "różnica niewielka / niezauważalna".
Słuchaj takich to daleko zajdziesz ;) Ja poczułem wielką różnice po przesiadce z acl888 na Live sb0060 a co dopiero Ty na Gamera.
1. W zestawie z tą kartą nie ma kabla optycznego, jest on niezbędny do wykorzystania możliwości tej karty / głośników w filmach (DTS, itd.)?
Jeśli używasz kabla optycznego to nie masz żadnych strat jakości na połączeniu. Jeśli używasz dobrych kabli to również takich nie masz... Wybór tutaj należy do Ciebie ;)
gdybym wybrał Xonara to w przypadku gier pod EAX miałbym tylko stereo?
Nie, tylko pod niektórymi tytułami jest źle obsługiwany. Niestety nie wiem pod jakimi konkretnie.
Da on też radę w filmach DVD / HD?
Spokojnie da radę, Gamer i Xonar to najlepsze karty ze średniej klasy cenowej.
demeryt
komentarz
komentarz
Jeśli używasz kabla optycznego to nie masz żadnych strat jakości na połączeniu. Jeśli używasz dobrych kabli to również takich nie masz... Wybór tutaj należy do Ciebie ;)

Ale na kablu analogowym (3 minijacki na 3 minijacki) nie uzyskam dźwięku DTS / DD w filmach, prawda? Śledzę ten temat już od jakiegoś czasu i widzę, że jest spore zamieszanie i staram się to jakoś ogarnąć. Konkrety: ten Gamer nie ma wyjścia Coax, natomiast wyjście optyczne uzyskuje się przez przejściówkę, tak?

Czyli mogę mieć jednocześnie podpięte analogowo z-5500 przez 3x minijack i na czwartym złączu optyka, czy on używa jednego z tych samych złączy co analogi? Wtedy musiałbym co chwilę przepinać kable poruszając się np. między grą a filmem, co by mnie skutecznie zniechęciło do kupna Xtreme Gamera. A jeśli optyk i analogi mają osobne złącza to tylko na panelu głośników logitecha przełączam i git.

Pytam o takie szczegóły, bo niby drobiazg ale istotny, a poza tym z doświadczenia wiem, że sprzedawcy w sklepach zazwyczaj _bladego_ pojęcia nie mają i są po prostu wkurzeni, że tyle pytań zadaję.

Dzięki za pomoc Kapiszon.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Niby dlaczego nie uzyskasz? Źródło dźwięku masz to samo tylko inny sposób podłączenia.

Wymieniasz tu sporo terminów ale nie jestem pewien czy znasz ich znaczenie. Poczytaj TO

Przy podłączeniu przez 3x mini-jack też uzyskasz efekt dźwięku przestrzennego 5.1.

System w jakim będzie odtwarzany zależy od tego jak został nagrany ;)

czesiek85
komentarz
komentarz

Mam problem...kupiłem sobie głośniki Ligotecha X-530......mam przedpotopowy komputer kupiony pod koniec 2002 roku.....płyta główna troszeczke nowsza z inegrowaną kartą.....

Na Sound Blasterze wszytkie głosniki mi działają ale nie jest to chyba tryb 5.1........czy lepiej podłaczyć je do zintegrowanej karty??? Czy ta na plycie może byc 6 kanałowa a moze ta moja 128 pci jest??

Kapiszon
komentarz
komentarz

Nawet nie kombinuj z integrą jeśli masz Live ;) Podaj jaki dokładnie masz model.

Chyba nie jest 5.1 tzn? Wyjaśnij to jakoś bo nie za bardzo rozumiem przesłanie.

Switch
komentarz
komentarz

Jeśli ktos interesuje sie muzyka i tworzeniem jej a takze realizacja i obrobka dzwieku to piszcie tu jaka karta waszym zdaniem najlepiej pasuje do nagrywania np.gitar, perkusji, bitow itp. a także jakich programow uzywacie do tego :)

Kapiszon
komentarz
komentarz

Asus Xonar DX/XD

Asus Xonar D2

oraz karty typu E-MU

Ochlap89
komentarz
komentarz

Planuję zakup Asus Xonar D2 lecz mam nie jestem pewien czy znajdzie sie na nia miejsce poniewaz mam radeona 3870x2 a on troche zajmuje. I kolejny problem to czy za bardzo nie bedzie sie grzac??

Kapiszon
komentarz
komentarz

Co do tego czy się zmieści to musisz sam zmierzyć ile radek zostawia miejsca... ew. jak masz 2x PCie to przesadź go do tego dolnego żeby w drugim był luz. No a grzać Xonar się nie powinien ale zawsze możesz z boku obudowy dac dodatkowy wentyl grafie tez się przyda dodatkowe chłodzenie

Czopson
komentarz
komentarz

Witam mam pytanie bo sie nie znam na tym wogole ^^

Czy jezeli mam sluchawki i glosniki 2.1 to bedą mi dzialaly na karcie 5.1 ?? bo mam zamiar kupic taką z sound blastera x-fi czy cos takiego ^^

Kapiszon
komentarz
komentarz

Tak będą działać ale żeby słuchać z obydwu jednocześnie musiałbyś kupić trójnik mini jack 3,5mm.

A jaką kartę z serii X-Fi? Mam nadzieję, że nie Xtreme Audio.

patryk999
komentarz
komentarz

witam,

jaka jest różnica między tymi dwiema kartami i czy jest ona odczuwalna dla zwykłego użytwkownika? warto dopłacać do audigy 2zs?

kajzer
komentarz
komentarz

to zależy jak bardzo wyczulony masz słuch, jakie masz głośniki etc.

ogólnie rzecz biorąc Audigy 2ZS jest lepszą kartą, a z Audigy (SB0090) bym uważał, bo to starsza karta i może być problem ze sterownikami.

Kapiszon
komentarz
komentarz
Audigy 2ZS jest lepszą kartą, a z Audigy (SB0090)
Skąd wiesz, że jest lepsza? Bo nowsza? A brałeś pod uwagę tendencję Creativa do psucia swoich produktów?

Może jest podobnie jak w przypadku serii Live? Im nowszy model tym bardziej "obcięty" ze scalaków i kondensatorów.

Dla zwykłego użytkownika różnica nie będzie odczuwalna.

Możesz kupić 2zs, ale ze względu na to, że na allegro sprzedają ją jeszcze z gwarancją na parę miesięcy.

Zawsze to jakaś większa pewność, że karta podziała dłużej.

kajzer
komentarz
komentarz
Skąd wiesz, że jest lepsza? Bo nowsza? A brałeś pod uwagę tendencję Creativa do psucia swoich produktów?

Może jest podobnie jak w przypadku serii Live? Im nowszy model tym bardziej "obcięty" ze scalaków i kondensatorów.

a może lepiej zostać przy integrze, skoro cwaniaki z Creative'a robią coraz gorsze karty ?? nie wróżę z fusów.

Dla zwykłego użytkownika różnica nie będzie odczuwalna.

Możesz kupić 2zs, ale ze względu na to, że na allegro sprzedają ją jeszcze z gwarancją na parę miesięcy.

Zawsze to jakaś większa pewność, że karta podziała dłużej.

widocznie jestem niezwykły, bo mnie dużo bardziej odpowiadał dźwięk z 2ZS. miałem obie te karty przez jakiś czas. prócz tego dochodzi wspomniany przeze mnie problem ze sterami (nie zawsze).

a ta gwarancja to jest o d*** rozbić. w obu wypadkach można się naciąć (gwarancja jest rozruchowa i jej respektowanie zależy od widzimisię sprzedawcy).

shalom.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Układy zintegrowane maja o wiele gorsza jakość w porównaniu do kart Creative.

Więc dlatego pytałem skąd wiesz, że lepsza. Skoro porównywałeś to zdaje się na Ciebie i po raz drugi polecę 2zs ;)

A co do gwarancji to zależy od sprzedawcy ;)

ForgetMeNot
komentarz
komentarz

Tak jak w temacie, chciałbym kupić kartę muzyczną do 250, ewentualnie 300zł, nie USB, obojętne czy z panelem przednim, aby była możliwość jednoczesnego podłączenia głośników w systemie 5.1 oraz słuchawek w stereo (jeżeli taka mozliwość istnieje). Proszę o wasze typy. Z góry dzieki ;)

Kapiszon
komentarz
komentarz

Kup sobie Creative X-Fi Xtreme Gamer lub Asus Xonar DX/XD. Jeśli chcesz podłączyć jednocześnie głośniki i słuchawki to radzę kupic chociaz najzwyklejszy panel przedni z allegro, oczywiście taki który ma złącza audio. A do czeg potrzebne CI takie połączenie jeśli mogę zapytac?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.