x-kom hosting

[Rozwiązany] Czy to wina zasilacza?

luki058
utworzono
utworzono

Siemka. Mój problem polega na tym, że wymieniałem w kompie płyte główną z asusa na tą w tytule i po jej zamontowaniu i uruchomieniu komputera on się zawiesza(pozostał tylko tryb awaryjny). Stwierdziłem że jest to wina zainstalowanych sterowników z asusa więc postanowiłem zrobić format. Format się udał ale jak już zaczyna się instalować windows to pisze że zostało 37min do końca i komputer znów się zawiesza. Płytka z win jest dobra. Czego może być to przyczyna? POMOCY

płyta główna GA-EP45DS3L

procesor intel core 2 duo e8400

ram 2.5GB

zasilacz modecom feel 350W

grafika radeon x800gto

nigdy nie miałem takiego problemu

na starej płycie wszystko działało bez problemu i byłpodłączony procek pentium D 2.66GHz

Czy to może być wina zasilacza?

Proszę o szybką odpowiedź to dziś jeszcze kupie nowy zasilacz.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, bardzo możliwe że to wina zasilacza, za słaby zdecydowanie na ten zestaw jest. Spróbuj na innym zasilaczu

luki058
komentarz
komentarz

Mam zamiar kupić dziś zasilacz Corsair 550W. I jestem ciekaw czy usunie usterke. Bo jak nie to nie wiem co zrobię.

falcon1984
komentarz
komentarz

Myślę, że pomoże. I tak wyjścia nie masz bo na obecnym zasilaczu to strach ten komp w ogóle włączać, więc trzeba na dzień dobry i tak zasilacz wymienić.

luki058
komentarz
komentarz

zasilacz wymieniłem na 550W Corsair ale po uruchomieniu okazało się że problem nie znikł. Jaka może być przyczyna?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze raz czy wszystko dobrze zmontowałeś (czy kołki dystansowe od obudowy nie stykają się z elementami płyty głównej, czy dobrze zamontowałeś chłodzenie itp.). Zresetuj również BIOS. Jeśli nic nie pomoże to pewnie płyta na gwarancję...

luki058
komentarz
komentarz

po resecie biosu problem nie znikł ale zaktualizowalem bios i do konca zainstalowania windowsa zostało 9 min i stanal. jeszcze sie zastanawiam czy to moze byc wina grafiki? bo ram raczej nie bo sa:Corsair Value Select DDR2 2x 1GB 667MHz. co wy o tym sadzicie?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wyskakuje jakiś błąd, BSOD, czy po prostu instalacja nie może się zakończyć? Pamięć dla wykluczenia możesz sprawdzić memtestem, podobnie sprawdź dysk jakimś programem diagnostycznym. Jesteś pewny że to nie wina systemu, porysowanej płyty itp.?

luki058
komentarz
komentarz

Żaden błąd się nie pojawi poprostu podczas instalacji komputer sie zawiesza i nic innego nie mozna zrobić. Dysk i pamięć jest dobra poniważ przed wymianą płyty i procesora wszystko działało bez problemu.

3ndriu
komentarz
komentarz

Trochę niewesoło, że nie wyświetla BSOD'a. Miałem podobny problem, jednak pojawiał się błąd. Przyczyną była uszkodzona pamięć RAM. Jak możesz, to sprawdź z inną pamięcią.

luki058
komentarz
komentarz

kurde ale jestm zly mialem tylko wymienic procesor a wymienilem jeszcze plyte zasilacz kasa na kompa sie konczy

a może być to wina karty graficznej która niewspółpracuje z tą płytą

karta to radeon x800gto2 a płyta gigabyte p45ds3l

bush
komentarz
komentarz

To na 99% Wina pamięci ram. W którym sektorze jest błąd, i podczas instalacji gdy używany jest sektor podrostu PC się zacina.

Wyjmij jedna kość i sprawdź.

luki058
komentarz
komentarz

murgal miałeś racje z tymi ramami tylko że nie było żadnego błędu ale ramy corsair nie chciały współpracować z tą płytą po wpięciu innych wszystko działa

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC

temat można zamknąć

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.