x-kom hosting

Problem z dyskiem - tryb PIO

raastafari
utworzono
utworzono

Mam wielki problem z moim dyskiem twardym. Sam przełącza sie na tryb PIO. Działa baaardzo wolno, muli się i komputer jest praktycznie nie do zniesienia. Przeczytałem gdzies ze jak nie da sie zmienic to trzeba wyinstalowac i zainstalowac jeszcze raz. Ok robie tak ale dziala to na krotko. po jakis 2 dniach czasami krocej dysk dziala znowu w trybie PIO zamiast DMA. co mam z tym fantem zrobic? jak myslicie czy to problem hardware czy cos ze softem? bo ja juz sie poddalem... moze mial ktos kiedys taki sam problem. z gory dziekuje za pomoc :)

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Wyciągnij HDD z kompa i sprawdź czy nie ma on wciśniętego/ułamanego jednego z pinów. (mam na myśli dysk ATA)

nitro07
komentarz
komentarz

wymień taśmę

raastafari
komentarz
komentarz

hmmm padły 3 skrajne odpowiedzi ^^ zainstalowalem service ptaka 3 i narazie dziala ok. zobaczymy czy sie nie przelączy.

i mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zabrudzac forum nowym topiciem. Mianowicie podczas włączania pika mi komputer(tak jakby ten glosniczek w kompie) ? co to moze byc? gdy tak pika czesto sie wylacza i srednio zeby wlaczyc kompa musze z 5 razy a czasmi o wiele wiecej go wlaczac. gdy juz go wlacze to za nastepnym razem idzie bez problemu, gorzej jest jak jest wylaczony przez dluzszy czas to wtedy problem powraca. czy to ma jakis zwiazek z tym dyskiem? czego moze byc to wina?

VenTariuS
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale wydaje mi się, że chodzi o sygnał, który wydaje komputer po wstępnym teście hardware`u. Jeżeli nie jest to pojedyncze "piknięcie", tylko np. ciągły sygnał, bądź kilka sygnałów pod rząd to komputer w ten sposób sygnalizuje błąd przy testowaniu sprzętu i może dalej się nie odpalać. W takim wypadku dysk jak najbardziej może być przyczyną. No i jak koledzy wyżej polecają, sprawdź wszelkie połączenia a najlepiej wymień taśmę bądź podmień na inną z innego sprzętu (jeżeli masz więcej niż jeden dysk).

dar55
komentarz
komentarz

Mianowicie podczas włączania pika mi komputer
ile razy jakich dźwięków długie/krótkie + jaka płyta główna
raastafari
komentarz
komentarz

plyta gigabyte GA-8I945P-G

pika tak pojedynczym krótkim piknięciem co sekunde około po czym zazwyczaj się wyłącza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.