x-kom hosting

Bledy CRC

VenTariuS
utworzono
utworzono

Witam,

Ostatnio dość często przy przegrywaniu plików pojawia się u mnie komunikat o błędzie CRC. Nie istotne czy zgrywam je na CD, Dysk Flash, Mp3.... Wygląda to tak jakby dysk "robił błędy" przy ściąganiu plików z internetu, bądź przenoszeniu ich z innych nośników. Przekopałem internet i żadna z opcji, które znalazłem nie rozwiązała problemu. Dodam, że problem występuje na laptopie Dell`a Latitude D630, nigdy mi nie spadł ani nic się z nim nie działo (mam go niecałe pół roku).

Uprzedzając pytania:

-Procek ani pamięć nie były podkręcane

-Poza tym błędem nie występują inne błędy

-Pliki na 100% nie są uszkodzone (testowałem na innych komputerach)

-Błędy nie występują przy archiwach RAR, ZIP etc., tylko przy różnych plikach

-Firmware najnowszy

Proszę o pomoc i z góry dzięki!

bush
komentarz
komentarz

HD Tune i test na Bad Sektory.

nitro07
komentarz
komentarz

po za tym co proponuje murgal możesz też spróbowac naprawić błedy na dysku poleceniem wydanym z wiersza poleceń :

chkdsk x: /f/r

gdzie x = litera dysku

VenTariuS
komentarz
komentarz

nitro07:

Tego już próbowałem, ale nie wykryło żadnych błędów.

Murgal:

Zapuszczam programik. Napisze potem jak rezultaty.

EDIT:

Ok. Zapuściłem HD Tune i rzeczywiście wywaliło bad sectory (0.6% uszkodzonych). Poszperałem w necie i znalazłem taki programik jak HDD Recovery, który miał się ich pozbyć. Włączyłem program i zostawiłem go na noc, po 7 godzinach program skończył działać, według niego 695 sektorów było uszkodzonych z czego tyle samo naprawił. W windzie odpaliłem jeszcze raz HD Tune po "operacji" i nie wykazał on żadnych błędów. Dzięki bardzo za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.