x-kom hosting

problem z "zainstaowaniem" dyska SATA

Gość
utworzono
utworzono

Od początku komputera miałem dysk na IDE ale ze względu na mało ilość miejsca kupiłem drugi dysk tylko że na SATA i mam problem aby system XP go "widział" jako dysk twardy. System widzi go jedynie jako sprzęt podłączony ale nie mogę na nim nic robić. Proszę o pomoc :)

nitro07
komentarz
komentarz
mam problem aby system XP go "widział" jako dysk twardy. System widzi go jedynie jako sprzęt podłączony ale nie mogę na nim nic robić.

napisz dokładniej w czym problem, nie możesz na nim zainstalować XP ? czy zapisywać danych ?

Gość
komentarz
komentarz

no nie moge zapisywac danych poniewaz XP w ogole go nie wykrywa tak jakby nie byl podaczony... a jest. Podczas wlaczania wyskakuja jakies napisy cos o ROM biosie itp czytalem rowniez ze trzeba zainstalowac sterowniki do SATA albo RAID a mozliwe to jest przy instalacji XP z dyskietki ale ja nie mam dyskietki wiec ma ktos jakies rozwiazania tego problemu

jason182
komentarz
komentarz

Ja mysle ze moze nie masz zrobionych partycji

Jesli tak to prawy przycisk myszki n a'moj komputer' => zarzadzaj=>zarzadzanie dyskami.

jesli tam jest to znaczy ze musisz zrobic partycje [w tamtym oknie] a pozniej sformatowac.

Gość
komentarz
komentarz

No normalnie nie masz pojęcia ile razy formata robiłem bo przeczytałem tyle różnych wersji zainstalowania przeczytałem że to była masakra. Nawet nie wiedziałem że istanieje taki szybki sposób. DZIĘKI :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.