x-kom hosting

obudowa

kuba1012
utworzono
utworzono

Mam problem, którą obudowę wybrać. Zastanawiałem się nad Antec 300 (199zł), Sharkoon Rebel 9 Value (200zł) oraz Cooler Master CM 690 (256zł). Jaka byłaby najlepsza w cenie ok. 200zł???

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowanie Antec 300, mam porównanie do Sharkoona i jest o niebo lepszy.

kuba1012
komentarz
komentarz

A czy możesz powiedzieć na czym polega różnica???

loar
komentarz
komentarz

Polecam Tacens Sagitta Lux- sam ją mam i jestem z niej bardzo zadowolony. Z przodu jest panel, mam do niego podlaczone 3 wentylatorki i moge sobie regulowac obroty, z boku okno z plexi z dwoma miejscami na wentyle 80x80 lub 120x120, w standardzie był zamontowany wiatrak Tacens AURA 12cm cichutki, jedyną jego wadą jest to, że przy pbrotach ponizej 900RPM podświetlenie miga bo łopatki nie nadazaja go rozprowadzic:) Wszystkie blaszki pozaginane są w środku, pełno miejsca... Obudowa wyglada elegancko ;) tu masz recenzję http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...php?content.226 Cena- 219zł w www.esc.pl

Gość
komentarz
komentarz
A czy możesz powiedzieć na czym polega różnica???

Staranność wykonania, łatwo łamiace się elementy w Sharkoonie, zasilacz na dole w Antecu i jego lepsza wentylacja oraz wygląd ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz
Zdecydowanie Antec 300, mam porównanie do Sharkoona i jest o niebo lepszy.
A czy możesz powiedzieć na czym polega różnica???
Również polecam Antec, ma lepszy obieg powietrza od Sharkoona (wentylator u góry, możliwość zamontowania 2 wentylatorów z przodu), zasilacz montowany na dole, wykonanie z solidnej stalowej blachy (nie wiem jaka jest w wersji Rebel, ale w Revenge jest cieńsza niż w Antku 300 ;) ). Ewentualnie jeśli masz nieco więcej kasy, to CM 590, albo CM 690 to również bardzo dobre obudowy (CM 590 jak dla mnie nawet lepsza od Antka 300 - można zamontować 2 wentyle u góry, ma koszyk na dyski który wytłumia ich drgania, można też zakupić wersję z oknem ;) ).

Edit: znowu mnie uprzedzono ;)

Staranność wykonania, łatwo łamiace się elementy w Sharkoonie
i ostre krawędzie miejscami, ja sobie pokaleczyłem rękę wyjmując zaślepkę PCI w Sharkoonie :P
webber
komentarz
komentarz
o CM 590, albo CM 690 to również bardzo dobre obudowy
Jak najbardziej, ale są też droższe :) Bo 590 chodzi po 250-270zł.

Sam miałem ostatnio zamawiać A300 ale chwilowo się wstrzymałem, mam nadzieję, że w najbliższym czasie stanieje trochę, jakiś czas temu kosztowała prawie 50zł mniej.

loar
komentarz
komentarz

A reszta co myśli o mojej propozycji? Bo widzę że nikt się nie wypowiada na temat Tacensa ;)

mis456
komentarz
komentarz

Ja brałbym CM 690 ze względu na bardzo dużą ilość miejsc na wentylatory!

BlackRaven
komentarz
komentarz
Bo widzę że nikt się nie wypowiada na temat Tacensa wink.gif
Nie jest to zła obudowa, ale do mnie nie przemawia ani jej wygląd, ani wykonanie. Jeśli ktoś potrzebuje dobrego przepływu powietrza, dobrej jakości wykonania, wybierze coś innego, jeśli bardziej zależy Ci na bajerach typu okno, wyświetlacz, jeśli podoba Ci się jej wygląd, możesz brać.

Mniej przesłodzona recenzja Tacensa Sagitta:

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=675

Jak widać wcale nie jest bez wad.

loar
komentarz
komentarz

Fakt, nie jest bez wad, jak każda obudowa. To już jest kwestią gustu- na przykład za duże okno. Mi to pasuje poniewaz nie lubie gdy jest ono tylko na połowie ścianki lub jakieś dziwne kształty są z niej porobione :D Kiesznie na napędy mam pomalowane na czarno... W kazdym razie komp jest na wystawie. Gdyby stal w miejscu na komputer w biurku to bym wybrał coś innego- no bo po co mi wtedy okno ;) Co kto lubi.

kuba1012
komentarz
komentarz

Czyli opłaca się dokładać do CM 690 70zł, czy Antec 300 za 200zł da mi tę samą 'wydajność'???

A co sądzicie o obudowie Thermaltake V9 z oknem???

Gość
komentarz
komentarz
Czyli opłaca się dokładać do CM 690 70zł, czy Antec 300 za 200zł da mi tę samą 'wydajność'???

Mialem takie do wyboru i wybrałem anteca ;]

kuba1012
komentarz
komentarz

I mówisz, że wszystko OK? A czy wentyle są słyszalne w tym antec'u 300?

mis456
komentarz
komentarz
Czyli opłaca się dokładać do CM 690 70zł, czy Antec 300 za 200zł da mi tę samą 'wydajność'???

JA bym dołożył do CM 690 i z czasem dokupił wentyle- będzie burza w budzie

BlackRaven
komentarz
komentarz

A co sądzicie o obudowie Thermaltake V9 z oknem???
Mniej więcej ta sama klasa co Antec 300 i CM 690/590.
A czy wentyle są słyszalne w tym antec'u 300?
Mają trzy stopniową regulację prędkości, tak więc można je dostosować do własnych upodobań. Ewentualnie wentylatory można zawsze wymienić na cichsze.
Gość
komentarz
komentarz
A czy wentyle są słyszalne w tym antec'u 300?

Na LOW są ciche, nawet mają dobry przepływ powietrza. Wyższych obrotów do codziennego użytku bym nie włączał.

kuba1012
komentarz
komentarz

A wiecie może jak jest z hałasem/ciszą w cm 690?? I czym się różni wersja z oknem od tej bez niego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.