x-kom hosting

Problem z monitorem...

juhas29
utworzono
utworzono

mam problem z monitorkiem zakupionym na allegro... mam kompa na którym pracowal monitor (jakas 15 calówka), po podłączeniu nowego monitora komputer sie normalnie uruchamia jednak obraz sie nie włacza... monitor i kable dobre, sprawdzany u kolegii... dodam ze mam win XP i jakiegos GF4... przed zakupem nowego stary sie popsuł i podlaczylem stary monitor z piwnicy który jesdnak byl tak stary ze nie obsługiwal rozdzielczosci win XP i obraz na nim skakal... kumpel poradzil wtedy zeby podczas wlaczania windowsa wcisnac F8 i wybrac opcje z VGA jednak i to nie pomogla staremu monitorowi bo nadal obraz skakał, wyłaczylem wiec kompa z pradu...

teraz po podlaczeniu nowego monitora obraz sie wogole nie wyswietla, co robic??

help

tazman
komentarz
komentarz

Sprawdź w biosie czy wykrywa ci kartę graficzną i czy nie masz zintegrowanej grafiki na kompie to ją wyłącz.

juhas29
komentarz
komentarz

problem w tym ze ja nie mam drugiego monitora i nie mam jak tego za bardzo zrobic... w dodatku pisze od kumpla bo domu nie mam jak... ale mysle ze z ustawieniami w biosie nic nie powinno byc, przeciez nic tam nie grzebalem, a wczesniej wszystko chodzilo ok...

Przemek
komentarz
komentarz

juhas29, nic nie grzebales ale jak

wyłaczylem wiec kompa z pradu...
to Bios mogl sie zresetowac
juhas29
komentarz
komentarz

i byc moze by to jakos pomoglo tylko jak to zreobic bez obrazu??

Przemek
komentarz
komentarz

juhas29, masz z tylu jednostki drugie wyjscie VGA/DVI... ? takie jak do monitora

juhas29
komentarz
komentarz

poza tym dodam ze winda sie normalnie uruchamia bo po wlaczeniu(choc bez obrazu) jestem dostepny na gg u kumpla...

[ Dodano: 2007-05-04, 19:47 ]

mam jedno VGA

[ Dodano: 2007-05-04, 20:12 ]

czyzby forum padlo czy moze wszyscy sie wylaczyli?? help

LIDER
komentarz
komentarz

Monitor uszkodzony i tyle, nie ma co się zastanawiać.

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, Niekoniecznie. juhas29, Napisz jaki konkretnie monitor zakupiłeś na allegro.

LIDER
komentarz
komentarz
LIDER, Niekoniecznie. juhas29, Napisz jaki konkretnie monitor zakupiłeś na allegro.

Przeczytaj dokładnie jego wiadomości. Na 100% uszkodzony.

tazman
komentarz
komentarz

Ja stawiam na kartę grafiki bądź źle działający przewód, zmień go możliwe że się przewody pozałamywały

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, były monitory, które pracowały tylko w jednej rozdzielczości, i takie, które miały tylko jedną częstotliwość odświeżania! Nie wydawaj pochopnych opinii nie znając szczegółów!

LIDER
komentarz
komentarz
LIDER, były monitory, które pracowały tylko w jednej rozdzielczości, i takie, które miały tylko jedną częstotliwość odświeżania! Nie wydawaj pochopnych opinii nie znając szczegółów!

Przy starcie biosu jest zawsze 640x480 60hz. Nie ma monitora który by nie wstał.

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, Są! Kumpel miał monitor, który chodził tylko w jednej rozdzielczości 1280x1024 i przy starcie wintowsa nic nie było widać!

LIDER
komentarz
komentarz
LIDER, Są! Kumpel miał monitor, który chodził tylko w jednej rozdzielczości 1280x1024 i przy starcie wintowsa nic nie było widać!

Był uszkodzony. Czasem jak się jakieś scalaki uszkodzą to niektóre rozdzielczości nie chodzą.

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, Nie! Nie był! Nen model pracował tylko w tej rozdzielczości, z takim opisem był sprzedany na allegro i taki opis był na stronie producenta!

LIDER
komentarz
komentarz
LIDER, Nie! Nie był! Nen model pracował tylko w tej rozdzielczości, z takim opisem był sprzedany na allegro i taki opis był na stronie producenta!

Podaj mi model, bo w to to nie uwierzę. To po co by był komuś monitor który nie obsługuje biosu i nie da się na nim systemu zainstalować?! Żaden producent by tego nie zrobił, bo takie coś po prostu dyskfalifikuje sprzęt, a zrobienie innych rozdzielczości dla producenta to nie są duże koszty.

juhas29
komentarz
komentarz

udzielajac odpowiedzi na pytanie co to za monitor: SAMSUNG 900SL

co do monitora to jest on sprawny w 100 procentach byl sprawdzana na innym komputerze z grafą rad 9600Xt i wszystko ladnie chodzilo spprawdzany na swoim kablu czyli kabel tez dobry...

[ Dodano: 2007-05-08, 09:40 ]

a dodatkowo oto specyfikacja tego monitorka:

EKRAN 19cali CRT

ROZDZIELCZOŚĆ 1600x1200 60Hz

ZŁĄCZE VGA (HD-15) I PROFESJONALNE BNC

KOLOR OBUDOWY BIAŁY

CZESTOTLIWOŚĆ ODCHYLANIA PIONOWEGO 50 - 160 Hz

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODCHYLANIA POZIOMEGO 30 - 110 kHz

NORMY TÜV GS EMI CE Ergonomie TCO '99 ISO nach ISO 9241/3,7,8

PLAMKA 0,22mm

zastanawia mnie ta rozdzielczosc...

Gość
komentarz
komentarz

juhas29, Jak go sprawdzałeś na innym kompie, to wszystko wyświetlał? - od początku do końca? I czy przypadkiem, ponieważ posiada on dwa wejścia, próbowałeś wybierać źródło sygnału?

ps. tu masz opis monitora http://www.chip.pl/archiwum/sub/article_14423.html

juhas29
komentarz
komentarz

wszystko wyswietla i wejsc przez caly czas urzywam tych samych

[ Dodano: 2007-05-08, 09:45 ]

vga wybieram bo przy gf2 vga mx innej mozliwosci nie mam

Gość
komentarz
komentarz

Wygląda to na problem z odbiorem sygnału z karty grafiki przez monitor, tj. monitor nie odczytuje źródła sygnału i się nie uruchamia. Spróbuj podmienić u siebie kartę graficzną celem sprawdzenia monitora.

Przemek
komentarz
komentarz

juhas29, puciek, o monitor sie pytal

juhas29
komentarz
komentarz

tez mi sie zdaje ze to wina karty... moze za stara... chociaz karta troche starszy monitor obsługuje...

[ Dodano: 2007-05-08, 09:49 ]

Przemek, caly czas uzywam wejscia vga...

Przemek
komentarz
komentarz

co do monitora to jest on sprawny w 100 procentach byl sprawdzana na innym komputerze z grafą rad 9600Xt i wszystko ladnie chodzilo spprawdzany na swoim kablu czyli kabel tez dobry...
czyli z karta jest cos nie tak
juhas29
komentarz
komentarz

Przemek, karta chodzi bo wczesniej chodzil na nij inny monitor i teraz tez inne chodza... tylko ten nie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.