x-kom hosting

Jaka częstotliwość ?

Gość
utworzono
utworzono

Elo. Mam problem. Ile aktualnie wynosi taktowanie pamięci RAM ? Jest to kostka DDR 400MHz 256 GoodRam na płycie MSI KT3 Ultra2 z chipsetem KT333. Potrzebuje szybkiej odp. Pozdro :)

vs0z2p.jpg

33nzx4g.jpg

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Qnik

Jest to kostka DDR 400MHz 256

Tak jak to opisałeś...

Wejdź 2 zakładki wyżej w Everescie: Komputer -> Płyta Główna -> Płyta główna.

Powinno tam być tak:

Rzeczywista częstotliwość taktowania: 200 Mhz

Efektywna częstotliwość taktowania: 400 Mhz

Oczywiście jeżeli tak masz ustawione - bo to jest maksymalne, domyślne taktowanie tej pamięci. Producenci zawsze podają efektywne a nie rzeczywiste.

P.S. Fajny avatar :P

Gość
komentarz
komentarz

Aha. No dzięki. Czyli ja mam tak 167MHz Rzeczywista a efektywna 333MHz. Czyli w sumie ok, bo doczytałem się że moja płyta obsługuje tylko do 333MHz :) Dobra, a dało by radę podnieść je do tych 400MHz (minimalnie do 400mhz :P) :?: Jeśli tak to proszę o opis krok po kroku :P Nigdy wcześniej nie miałem z DDR'ami styczości w OC ;)

A jakie polecicie mi pamięci DDR (Mowa o 333MHz) 1GB (Najlepiej w jednym module bo KT333 nie obsługuje dualchanela :P) :?: Do 100PLN max :)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Qnik

Nigdy wcześniej nie miałem z DDR'ami styczości w OC

Ja też nie :) Podaj nazwę płyty to coś wymyślimy.

Gość
komentarz
komentarz

czynmydobro4fun jest w 1 poście :P MSI KT3 Ultra2 :)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

No tak. Nie zauważyłem ;) RAM podkręcisz albo po prostu przez obniżenie timingów pamięci (jeżeli bios będzie miał taką funkcję) albo przez podniesienie FSB. No ale wiadomo, że wtedy procesor także idzie w górę ;)TU masz dosyć konkretny artykuł na temat K7

//W sprawach OC zapraszam tutaj, nie łamać regulaminu działu ;)

//Michał Paluch

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.