x-kom hosting

Stary Procek

-=DIABLO=-
utworzono
utworzono

Witam mam oto takie nowoczesne urządzenie:

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Pentium IIIE, 1000 MHz (7.5 x 133)

Nazwa kodowa Coppermine, CuMine, A80526

Seria cD0

Oryginalna częstotliwość taktowania 1000 MHz

Pamięć podręczna L1 kodu 16 KB

Pamięć podręczna L1 danych 16 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 370 Pin FC-PGA

Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów 28.1 milion(ów)

Technologia wykonania 6M, 0.18 um, CMOS

Rozmiar procesora (Die Size) 95 mm2

Napięcie rdzenia 1.75 V

Napięcie We /Wy 3.3 V

Typowa moc 11 - 25 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 16.0 - 37.5 W (zależna od szybkości procesora)

I mam pytanie da się go w ogóle podkręcać i czy to mi się opłaci?

(czy podkręci się na tyle żebym odczuł jakąś zmianę?)

Gość
komentarz
komentarz

Cóż, nie wiadomo ile się kręci, czy dużo czy mało, ale OC nic nie kosztuje więc warto próbować :D

Gość
komentarz
komentarz

W BIOSie zmniejsz mnożnik do 7 albo 6 i stopniowo zwiększaj FSB (wszystko w BIOSie oczywiscie :D ) Napewno coś tam wyciągniesz ;) (Podnieś też napięcie do 1,8v)

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz
W BIOSie zmniejsz mnożnik do 7 albo 6 i stopniowo zwiększaj FSB (wszystko w BIOSie oczywiscie biggrin.gif ) Napewno coś tam wyciągniesz wink.gif (Podnieś też napięcie do 1,8v)

Nie jest to takie proste.

Po pierwsze tylko lepsze płyty miały możliwość zmiany mnożnika i tylko część PIII miała ten mnożnik odblokowany. Po drugie: ten procek chodzi na szynie 133MHz i na tej samej szybkości chodzą pamięci. Zwiększając szynę zwiększamy także ich szybkość i bardzo nieliczne kości będą stabilnie pracowały z dużo wyższą częstotliwością. Jedynym skutecznym podkręceniem jest zwiększenie mnożnika (o ile jest to możliwe) i pozostawienie szyny na wartości 133MHz.

brudasek145
komentarz
komentarz

jezeli idzie mnoznik zwiekszyc to cos idzie zrobic... jezeli nie zostaw to w spokoju

//Nie nabijaj postów, wyżej jest to samo!

//Andziorka

-=DIABLO=-
komentarz
komentarz

Jak myślicie mnożnik na 10x dało by radę?

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Na 10x to nawet nie próbuj, zwiększaj powoli o 0,5 x

-=DIABLO=-
komentarz
komentarz

Eee... to mało. A kiedy poznam że przesadziłem i muszę przestac podkręcac?

Po czym to poznam, będzie się ciąc czy coś?

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Jak zwiększysz mnożnik i komp nie odpali, to będziesz musiał zrobić restart biosu (zworka na płycie głównej) i od tego momentu mnożnik należy obniżać i testować kompa programami obciążającymi procesor. A 0.5x większy mnożnik, to wcale nie tak mało, bo jest to równoznaczność połowy szyny procesora, czyli 66,6 MHz. Mnożnik większy o 1 to już 133Mhz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.