x-kom hosting

E5200 vs E5300

diabolo
utworzono
utworzono

Witam :) wchodzę dzisiaj na Agito i dalej widzę, że nie mają na stanie E5200 :) ale w nowościach widzę takie o to cudo:

- Intel Core Duo E5300 2.6 GHz BOX http://www.agito.pl/intel/intel-core-duo-e...384.339933.html :)

Warto go kupić czy lepiej poczekać aż będą mieli na stanie 5200 :> w końcu E5300 jest od niego droższy o jakieś 50-60zł a z tego co widzę różni się tylko taktowaniem 2,6Ghz czyli jest o 1Ghz szybszy od 5200 :) tylko jak się podkręcał będzie?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie o 1GHz tylko o 0.1GHz czyli 100MHz

Lepiej brać E5200 bo tańszy a wykręcisz go pewnie tak samo jak E5300

olek308
komentarz
komentarz

E5200 przy dobrym chłodzeniu nawet wykręcisz na 4GHz i są na to dowody :)

PaQre
komentarz
komentarz

Nie warto dopłacać 50zł do 100MHz.

E5200 przy dobrym chłodzeniu nawet wykręcisz na 4GHz i są na to dowody

Ja gdybym miał lepsze RAMy to bym go na Boxie do tylu wykręcił xD

Mbroziak
komentarz
komentarz

No czyli podsumowując nie opłaca się dawać 50 zł więcej za 100 MHz. Lepiej go podkręcić a jeżeli nie to i tak jakiejś strasznie dużej różnicy nie odczujesz mając procka słabszego o 100 MHz. :P Tak na prawdę to Intel wypuścił tego procka tylko po to żeby z nieznających się na kompach ludzi zerżnąć dodatkową kasę.

diabolo
komentarz
komentarz
No czyli podsumowując nie opłaca się dawać 50 zł więcej za 100 MHz. Lepiej go podkręcić a jeżeli nie to i tak jakiejś strasznie dużej różnicy nie odczujesz mając procka słabszego o 100 MHz. tongue.gif Tak na prawdę to Intel wypuścił tego procka tylko po to żeby z nieznających się na kompach ludzi zerżnąć dodatkową kasę.

czy ja wiem, poprostu E5200 coraz trudniej dostać a 50zł wiecej to kosztuje na agito bo tam najtaniej można było dostać E5200 jak mieli go na stanie jeszcze.... Patrząc po allegro i innych sklepach cena fakt jest trochę większa, ale wygląda na to, że ruszyła produkcja właśnie E5300 i to on teraz będzie w sklepach, a 5200 to resztki z magazynów, które bardzo szybko znikają, a jak gdzieś jest to i tak cena wysyłki, kupując go w innym sklepie niż reszta sprzętu zrówna się z kupnem E5300 ;) po prostu ulepszyli "śladowo" coś co było i teraz to produkują...

Więc czy jest sens sobie komplikować, życie i szukać E5200 w innym sklepie gdzie na pewno będzie kosztował koło 300zł + koszt wysyłki, czy wydać 10-30zł wiecej i mieć coś nowszego :P

olszak
komentarz
komentarz
CYTAT(''Piotrek_'')

E5200 przy dobrym chłodzeniu nawet wykręcisz na 4GHz i są na to dowody

Ja gdybym miał lepsze RAMy to bym go na Boxie do tylu wykręcił xD

hmmm, powodzenia, jak masz na 4ghz wykręcić E5200 to tylko życzę szczęścia... i to na chłodzeniu boxowym, tym to mnie rozbawiłeś

wracając do tematu to skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :P

Gość
komentarz
komentarz

5300 ma mnoznik x13 i 100mhz wiecej :P wiec nie ma sensu przeplacac, no chyba ze chcesz :P

diabolo
komentarz
komentarz
5300 ma mnoznik x13 i 100mhz wiecej tongue.gif wiec nie ma sensu przeplacac, no chyba ze chcesz tongue.gif

fajnie czasem przepłacić :P poza tym patrząc na zmieniające się ceny z dnia na dzień, to każdy kupując kompa albo jakiś pojedyńcy egzemplarz czegoś, przepłaca, w końcu cena za parę dni albo za tydzień się zmieni, czasem okazuje się, że się przepłaciło a czasem się okaże, że sprzęt podrożał, tak jak na początku było z E8200 i E8400 na przykład:) można je było taniej dostać od razu po premierze niż na dzień dzisiejszy :)

olek308
komentarz
komentarz

szanowny "olszaku"u nie wierzysz ?? to się patrz niedowiarku.

ponad 4GHz na E5200 :

TUTAJ

Kropacz
komentarz
komentarz

Pokaz jeszcze temperatury.

Mysle ze do 0,5 mnoznika jezeli bedziesz krecil mozna doplacic.

komputerowiec?
komentarz
komentarz
szanowny "olszaku"u nie wierzysz ?? to się patrz niedowiarku.

ponad 4GHz na E5200 :

TUTAJ

jaka płyta główna,jakie chłodzenie obudowa i ramy?pokaz temperatury:)

PaQre
komentarz
komentarz

Olszak widzę,że nie zrozumiałeś mojej ironi i wziąłeś to na serio.Do 3.5GHz-3.6GHz na BOXie bym wykręcił ale dalej to już by było trudno.Tak więc skończcie się kłócić o to czy ktoś wykręcił do 4GHz.Jednak przemyślałem sprawę i jeśli nie umiesz dostać E5200 to weź E5300.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.