x-kom hosting

Problem z Kingston HyperX 1066Mhz 2x1GB

jason182
utworzono
utworzono

Witam,

zakupile powyzsze pamieci. Pierwsze spostrzezenia:

1. przy napieci 1,8V komp nie startuje.

2. Przy napieci 2,3V [takim jakie jest napsiane na pamieciach i zalecane przez Kingston'a] komp nie chce zrobic restartu. Np. Winda sie wylacza robi sie czarny ekran i koniec. Naciskam Reset na obudowie: brak reakcji. Dopeiro wylaczenie wi wlaczenie skutkuje. Po zmianie ustawien w BIOSie komp sie restaruje widac z DVD probuje wczytac plye ale monitor nie wstaje.

Pamieci chodza narazie na taktach: 800Mhz i 5-5-5-18 2T.

Czy sa jakies uniwersalne ustawienia dla tych pamieci na ktorych chodza bez problemu ? Np inne ustawienie ? [czytalem w opiniach ze niektorym chodza sprawnie tylko na 2,1V]

Pytanie do wlascicieli tych pamieci: jakie ustawienia dla nich macie ?

pozdrawiam

Jokeer
komentarz
komentarz

Weź sobie ustaw na 2,1 V i wtedy zobacz, powinno być dobrze ;)

2,3 to trochę dużo ;)

jason182
komentarz
komentarz

Ale tak jest zalecane przez Kingston. Zauwazylem ze BIOS sam mi zwiekszyl napiecie CPU do 1,44V [mialem ustawienie AUTO]. Ale zmiana na 1,35 nie pomogla komp wysypuje sie czasami na Post screenie czasami na pokazaniu BIOSU karty graficznej :/. Dla 2,1V to samo

snip91
komentarz
komentarz
Zauwazylem ze BIOS sam mi zwiekszyl napiecie CPU do 1,44V [mialem ustawienie AUTO]

Nigdy na AUTO, ustaw napięcie z pudełka.

RAM ustaw 800 MHz 4-4-4-12, 2.1V lub 2.2V. Nie ruszy to poluzuj timingi do 5-5-5-15.

BIOS piszczy?

jason182
komentarz
komentarz

BIOS nie piszczy [jak co to pudelek nie mam :P]. Ustawilem napiecia NB na 1,3V i SB na 1,5V a memki znow na 2,1V i... restart z BIOSu przeszedl ale windzie BSOD : 0x00000050 Page Fault In Nonpaged Area :/ niestety nie zrzucil pamieci fizycznej bo sie zawiesil i klawiatura nie reagowala. Pamieci dlaej na 800Mhz i cl5

snip91
komentarz
komentarz

To rzuć te pudełkowe 1066 5-5-5-15 lub 5-5-5-18.

Tryb UNLINKED w BIOS'ie rzecz jasna.

jason182
komentarz
komentarz

Przy pudelkowych na BIOS post message wyskoczyly kolorowe piksele i komp sie zawiesil. Teraz wlaczylem na 2,3V 800Mhz i 5-5-5-15 2T windowsa. Czym sprawdzic stabilnosc pamieci ?

PS czy moge oddac takie pamieci jesli nie pracuja na taktach ktory niby to gwarantuja na etykiecie ?

snip91
komentarz
komentarz
Czym sprawdzic stabilnosc pamieci ?

SuperPI 32M.

czy moge oddac takie pamieci jesli nie pracuja na taktach ktory niby to gwarantuja na etykiecie ?

Tak. Nie spełniają gwarantowanych oczekiwań, więc podlegają gwarancji.

jason182
komentarz
komentarz

Na ustawieniach : 933Mhz 2,3V i Cl5 przetestowalem je na 32M i dzialaja stabilnie

Pozniej probowalem ustawic 1066 i niestety po post message robi restart. Pozniej chcialem sprawdzic gdzie jest ich granica i na 970Mhz kompa nie wstaje a glosniczek BIOSu wydal dwa dlugie dziwieki. Wiecej niz 933Mhz nie da rady:/. Jestem nimi rozczarowany.

Chyba je oddam... Moze macie jeszcze jakeis pomysly ? np napiecie ?

EDIT: Czy ktos kto ich uzywa moze mi napisac na jakich parametrach pracuja i jaka jest temperatura [moje chyba sie przegrzewaja bo sa gorace, bez znaczenia na jakich taktach chodza.]

Moze tak sie dzieje dlatego ze naprawde mam uszkodzony ten mostek:/

A druga sprawa... teraz przez 30 min nie chciala mi widna wstac nawet jak ustawielm na 800Mhz :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.