x-kom hosting

OCZ vs Kingston

Gość
komentarz
komentarz

Ocze są lepsze.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

OCZ bierz ;)

Jokeer
komentarz
komentarz

Przecież to są HyperX-y one są lepsze od OCZ;)

A tutaj masz najlepszą wersję i to ją weź ;)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

"najlepsza" bo ma prędkość 1066Mhz. W poprzednim temacie kolega podał rodzaj swojej płyty głównej i i jego płyta nie obsługuje 1066MHz, także bierz OCZ ;)

Jokeer
komentarz
komentarz

Istnieje coś takiego jak podkręcanie, dzięki któremu można zmienić taktowanie poszczególnych komponentów, więc niech weźmie te co podałem,

a tak w ogóle to skąd ty wziąłeś teorię, że OCZ są lepsze od HyperX-ów, przecież to bzdura.

Do tego jeszcze wersja 1066 jest tańsza od 800 więc wybór jest chyba oczywisty ;)

snip91
komentarz
komentarz
Ocze są lepsze.

Jakiś dowód masz?

OCZ bierz wink.gif

Jakiś powód?

Moim zdaniem nie będzie różnicy między tymi pamięciami. Te 1066 też można brać.

Jokeer
komentarz
komentarz
Moim zdaniem nie będzie różnicy między tymi pamięciami.

Przy podkręcaniu będzie, HyperX-y wyżej pójdą ;)

snip91
komentarz
komentarz

A kto odczuje różnicę między 1066 a 800 MHz? Skąd wiesz, że HyperX'y polecą wyżej?

Jokeer
komentarz
komentarz

Na na przykład przy SuperPI i przy podkręcaniu będzie różnica, przecież to oczywiste, że 1066 pójdą wyżej niż 800.

snip91
komentarz
komentarz

A to RAM'y kupuje się dla SuperPI? Przecież dla normalnego usera liczy się stabilność i wydajność pod systemem i w grach. Kogo interesują cyferki w SuperPI...

Jokeer
komentarz
komentarz

No raczej wydajność w grach będzie niezauważalnie lepsza przy 1066, ale jednak coś, a skoro cena jest podobna to czemu ma nie wziąć szybszych, na przykład gdybym ja kupował teraz to bym wziął 1066 bo mi moje OCZ zaczynają nie wyrabiać.

PS. Sniper kiedy zaktualizujesz SuperPi? ;)

snip91
komentarz
komentarz
wydajność w grach będzie niezauważalnie lepsza przy 1066

Więc wniosek nasuwa się sam.

skoro cena jest podobna to czemu ma nie wziąć szybszych

Jak niewiele droższe, to może brać, nie mówię nie.

PS. Sniper kiedy zaktualizujesz SuperPi? wink.gif

:gwizd:

Jokeer
komentarz
komentarz

Widzisz jakbyś częściej aktualizował to ludzie by nie mieli problemu czy brać 800 czy 1066 bo do tego rankingu lepsze będą te szybsze ;PPPP

jason182
komentarz
komentarz

Dzisiaj zainstalowalem te HyperX 1066Mhz i nie moge o nich napisac nic dobrego:/. Dzaialaja tylko na napieciu 2,3V [czytalem ze u kogos dzialaja tylko na 2,1V], no i podkrecily sie tylko do 933Mhz:/, wiec cos z nimi jest nie tak.

Gdzies w tescie byly chyba testowane na chipsecie 570i i poszly na 1160Mhz.

Jokeer
komentarz
komentarz

A ustawione timingi na 5-5-5-15, to jest niemożliwe, żeby tylko do takich wartości sie podkręciły :/

jason182
komentarz
komentarz

w pewnym momenci winda w ogole przestala sie ladowac.. nawet jak obnizylem do 800mhz :/

Jokeer
komentarz
komentarz

EEE to coś musi być z nimi nie tak . To niemożliwe , że te pamięci nie wytrzymują 800 jak nominalnie mają 1066.

jason182
komentarz
komentarz

No niestety... chyab pojde je oddac

Jokeer
komentarz
komentarz

No jeśli masz je na gwarancji to nie czekaj tylko oddawaj ;)

misiek92
komentarz
komentarz

Jednak wybrałem te hyperx. Zastanawiałem się nad ocz ale wybór padł taki. Już są zamówione:) Myślę, ze nie będę miał z nimi problemów. Dzięki za pomoc!

jason182:

Nie zastanawiaj się tylko je oddaj. To na pewno wina pamięci.

jason182
komentarz
komentarz

Jednak nie.. wlasnie sprawdzam je na innym kompie z chipsetem p35 i dzialaj na kazdym napieciu od 1,8 do 2,3V i przetestowalem je na czestotliwosci 1000Mhz i dzialaja bez problemu.... wiec... musze oddac w koncu ta plyte glowna bo mnie cos trafi...

A co do opinii niektorych ze te pamieci sa zimne... sa zimne ale jak ustawi sie na 1,8V .. na 2,3V sa cieple wiec tez dobrze [na moim kompie sa gorace:/]

Gość
komentarz
komentarz
A co do opinii niektorych ze te pamieci sa zimne... sa zimne ale jak ustawi sie na 1,8V .. na 2,3V sa cieple wiec tez dobrze [na moim kompie sa gorace:/]

Wyższe napięcie = wyższa temperatura. Zależy jeszcze od rodzaju chipów, moje microny grzeją się na każdym napieciu, nawet na 1,7V ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.