x-kom hosting

Windows Server 2003 Enterprise Edition

DawidG3
utworzono
utworzono

czy znajdą się na forum posiadacze tegoż oto wyżej wymienionego systemu operacyjnego firmay Micro$oft? :D

Proszę o Wasze opinie na jego temat :)

  • 2 miesiące później...

Banialuka
komentarz
komentarz

Bardzo dobry system. Stabilny, opcjonalny, schematyczny i łatwy w obsłudze. Ale myślę, że warto się zainteresować Windows 2008 Serwer. Podobno bezpieczniejszy od Linuxów ...

nitro07
komentarz
komentarz

Windows server 2003 ogólnie jest udanym OS-em tylko po co Ci od razu Enterprise Edition ?

do większości zadań wystarczy Standard ewentualnie SBS

rafalluz
komentarz
komentarz
Bardzo dobry system. Stabilny, opcjonalny, schematyczny i łatwy w obsłudze. Ale myślę, że warto się zainteresować Windows 2008 Serwer. Podobno bezpieczniejszy od Linuxów ...

Miałem - nieziemskie problemy ze sterownikami, część aplikacji w ogóle nie poszła. Wróciłem do serwer 2003 (pod nazwą XP x64), gdzie producenci mieli dużo czasu na poprawienie kompatybilności.

  • 3 tygodnie później...
DawidG3
komentarz
komentarz

po prawie 3 miesiącach korzystania stwierdzam, iż (jak dla mnie) jest bardzo dobry; mam antywira Symantec'a i działa spoko, z podziałem łącza też nie mam problemów... miód malina :)

jujinn
komentarz
komentarz

Witam Serdecznie

Mam następujący problem. Mianowicie chcę postawić serwer na płycie Intela. Jest tam obecnie linux. Podczas gdy w biosie ustawie botowanie z cd nic się nie dzieje...dodam ze jeśli wkładam płytę np z XP ładnie uruchamia się program instalacyjny natomiast Win Server nie startuje... Dla czego ??

Pzdr

TmkPt
komentarz
komentarz

A bootowalna ta plyta? Nie porysowana?System legalny?

jujinn
komentarz
komentarz (edytowane)

A co trzeba zrobić aby płyta była botowalna ? System jest ściągnięty ze strony Microsoft jako trial....i wyaplony na płycie tak wiec legalny

Do Admina:

Czy w poprzednim poście było cokolwiek napisane, że wersja jest nie legalna ??!!

Pzdr

TmkPt
komentarz
komentarz

Program UltraISO (jest za free) i opcja plyta bootowalna po prostu.

Kosaxe
komentarz
komentarz

A czy systemy serwerowe sprawdzą się jako systemy do użytku deskopt? Np. 2000, 20003, 20008?

Wieszak
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, sprawdzą się.

Ja przez bardzo długi czas pracowałem na 2003 i byłem zachwycony.

Gry na nim śmigały, programy też (oczywiście na początku nei wszystkie, ale trzeba było wprowadzić lekkie modyfikacje i wszystko ruszało).

Jeżeli nie grasz na DX10 i potrzebujesz OS jako alternatywa XP, to będzie to genialny wybór.

Gdyby nie Vista, za pewne do tej proy siedziałbym na 2003.

Żadnych zwiech, stabilny jak skała, wirusy go nie ruszają... po prostu system idealny :)

P.S. Jeśli nie znasz się na tym za bardzo, to na początku może być trudno i kosztować Cię dużo nerwów.

Nie wiem po co ludzie instalują linuxy, skoro są win servery... Bawiłem się unixami i już więcej do nich nie powrócę - co chwila coś jest nie tak, a jak już naprawisz, to dowiadujesz się, że coś innego nawala (jak z lekarzami...)

DawidG3
komentarz
komentarz

Wieszak, jak długo pracowałeś na Win 2k3?

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)
A czy systemy serwerowe sprawdzą się jako systemy do użytku deskopt? Np. 2000, 20003, 20008?

Oczywiście że się nie sprawdzają. To tak jak byś chciał jeździć TIRem ale bez naczepy do kościoła...

System serwerowy tylko bazuje na zwykłych systemach ( np: 2003 na XP, 2008 na Viscie, itd) .

System jest okrojony do granic możliwości ( 2008 server śmiga na Celeron 1000 , 512 ramu) i na tym lista zalet się kończy.

Wady:

-brak darmowego antywirusa ( może są jakieś triki na to aby np Avast ruszył ale to nie legalne )

-bagaż usług serwerowych i sieciowych w kompilowanych które z na desktopie tylko przeszkadzają ( można je wyłączyć tylko że potem zawsze coś źle działa) (pewnie zaraz ktoś wykrzyczy że te usługi się instaluje opcjonalnie , tak ale nie które działają od razu po istalce...

-ogólnie rzecz biorąc system serwerowy jest wiadomo po co, nie twierdze że się nie da używać go na co dzień, bo da się, sam używam .... ( do nauki) ale ogólnie nie polecam....

P.s. Panie Wieszak od kiedy 2003 to alternatywa dla XP? Jak to te same systemy różniące sie tym że 2003 ma funkcje sprecyzowane pod serwer a XP po użytkownika domowego...Wirusy nie ruszają ? ruszają ruszają :P

rokko
komentarz
komentarz

W2k3 do gier nie nadaje się, oprogramowanie antywirusowe musi być odpowiedniego typu w wersji serwer. Generalnie system jest bardzo dobry, stabilniejszy od XP, szybszy, ale to wszystko uzyskano poprzez wyłączenie usług przydatnych dla przeciętnego desktopowca jak obsługa kompozycji (Themes), System posiada cechy, które nie pozwalają na 100% wykorzystanie go jako domowego systemu, jednakże jeżeli ktoś potrzebuje stabilnego środowiska pracy i nie koncentruje się na rozrywce, system może okazać się strzałem w 10-kę.

  • 3 tygodnie później...
rafalluz
komentarz
komentarz
W2k3 do gier nie nadaje się,

Bzdura absolutna. Chyba, że brak DX10 wg Ciebie skreśla system do gier.

oprogramowanie antywirusowe musi być odpowiedniego typu w wersji serwer.

Kolejna bzdura. Tak było kiedyś, kiedy prtoducenci nie dodali jeszcze wsparcia dla tego systemu. Taka Avira działa z powodzeniem na XP x64 aka Windows 2003

ale to wszystko uzyskano poprzez wyłączenie usług przydatnych dla przeciętnego desktopowca jak obsługa kompozycji (Themes)

Nie tylko. Jądro też jest odrobinę inne niż w XP.

  • 3 miesiące później...
DawidG3
komentarz
komentarz

jaki jest najlepszy antywirus + firewall dla Server 2003?

  • 1 miesiąc później...
ThomsoN_MDA
komentarz
komentarz

Ja jestem posiadaczem owego systemu i powiem tylko Tyle: Polecam go :D
Xp mi tak cieło a tu nagle Serwerek i jazda :D
Mam Liveboxa + router dlinka podłączyłem i od razu miałem internet bez instalcji :D
To się nazywa system, Fakt mój komputer jest stary i niekiedy się resetuje :D
Fajna opcja jest taka że jak komputer się przegrzewa procek to komputer się resetuje :D lub wyłącza :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.