x-kom hosting

1Gb + 2GB w dualu (do tego samsung i OCZ)

ice-fenix
utworzono
utworzono

Cześć

Zacznę od początku :P

Kiedyś kupiłem sobie pamięci kingstona 667 i samsunga 800. Ku mojemu ździwieniu pracowały one w dualu :o

Teraz mam 1x 1GB Samsunga 800 i 1x2GB OCZ, które też pracują w DUALU :o

Możecie mi to wyjaśnić, ponieważ zawsze myślałem, że aby pamięci pracowały w dualu muszą być tej samej firmy nie wspominając już o wielkości pamięci...

Czekam na odpowiedź, bo dziwne to jest jakieś...

Poniżej zamieszczam screen-a:

beztytuuhm2.th.jpg

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Pamięci nie muszą być tej samej firmy. Po prostu przy określonych częstotliwościach pracy muszą pracować z takimi samymi opóźnieniami. Dla tych OCZ i Samsung'ów masz identyczne timingi (np.przy 800MHz masz 6-6-6-18 itd...) Więc prawdopodobnie przy każdej standardowej częstotliwości będą one działały w dualu. Podkręcać się tak samo już nie muszą...

Co do wcześniejszego Kingstona 667MHz to prawdopodobnie przy tej częstotliwości miał on takie same timingi jak Samsung, czyli 5-5-5-15. Płyta główna automatycznie dobrała dla dwóch kości częstotliwość 667Mhz a że pracowały one z nią z takimi samymi opóźnieniami to śmigały w dualu.

Jeżeli natomiast kości o różnych pojemnościach działają Ci w Dualu to nie wiem jak Ty to włączyłeś :P Wiem, że nawet 3 kości mogą działać w dualu ale pojemność dwóch pierwszych musi być równa trzeciej kości. Ale 2 kości o różnych pojemnościach? Pierwsze słyszę...

ice-fenix
komentarz
komentarz
Jeżeli natomiast kości o różnych pojemnościach działają Ci w Dualu to nie wiem jak Ty to włączyłeś tongue.gif Wiem, że nawet 3 kości mogą działać w dualu ale pojemność dwóch pierwszych musi być równa trzeciej kości. Ale 2 kości o różnych pojemnościach? Pierwsze słyszę...

Też dlatego piszę...

MB sama ustawiła je w dual.

Przypuszczam, ze obojętnie jaką kość podłącze w dual, będzie działać...

Wiem, ze jest to bardzo dziwne ;p

Może fenomen leży po stronie pamięci samsunga, a może po stronie Abita...

Sprawa jest dość ciekawa, więc proszę o wypowiedzenie się większej ilości forumowiczów

Teterek
komentarz
komentarz

Życze Powodzenia!! ;)

//Jeszcze jeden taki post a dostaniesz akceptację

//jedna emotka także w zupełnosci wystarczy

//webber

ice-fenix
komentarz
komentarz
Życze Powodzenia!! wink.gif

Życzysz mi powodzenia?

Co to ma wspólnego z tematem?

Wieszak
komentarz
komentarz

pamięci muszą mieć jak najbardziej zbliżone parametry - taktowanie, timing etc.

Firma nie musi być ta sama, chociaż lepszym rozwiazaniem jest meic pamieci tej samej firmy.

Jesli jedna kosc jest wolniejsza od drugiej, to ta szybsza zostanie spowolniona.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.