x-kom hosting

Athlon X2 7750 i blue screen

Dizel
utworzono
utworzono

Witam, witam. Dziś doszedł mi wreszcie nowiuteńki 7750, więc wrzuciłem go w skrzynię i zrobiłem test wydajności Vistą. Okazało się, że nie zapdejtowało mi wyniku - został stary wynik 4.3 z Athlona 3200+. "E tam" - pomyślałem i zacząłem się bawić w podkręcanie. Według testów powinien wyciągać na luzie 3.3 GHz i śmigać jak porąbany. No cóż... niestety u mnie przy 3.2GHz działa maksymalnie (3.3 grozi blue screenem na dzień dobry lub śmiesznym restartem podczas ładowania systemu), chociaż nawet przy tej konfiguracji w teście FPU Everestem wyskakuje blue screen i koniec. Stwierdziłem, że zainstaluje wsparcie dla dwurdzeni od AMD, ale to niestety pogorszyło sprawę, ponieważ nagle system zaczął ładować się 4 razy dłużej niż wcześniej. Czego to może być wina i jak to rozwiązać? Moje pomysły to:

1. reinstal systemu,

2. wrzucenie lepszej pasty, ponieważ na aktualnej procek się grzeje i może to dlatego, ponieważ się przegrzewa widocznie.

webber
komentarz
komentarz

Przesiadka z K8 na K10 - wskazany format.

Dizel
komentarz
komentarz

Tak też sądziłem :) dzisiaj wieczorkiem to zrobię i zdam sprawko co i jak się zmieniło ;p

klikszen
komentarz
komentarz

nie zmieniaj pasty, pasta musi sie' wygrzac' nie pamietam dokladnie ile to trwa ale z tydzien ; d

Dizel
komentarz
komentarz

nie chodzi o zmianę xD ja nie miałem w ogóle, bo mi dali do radiatora oryginalnego, ale na nim ;p a ja mam swojego coolera z Pentagrama ;p kupiłem więc NanoGrease Titana i nagle temperatura spadła o 20 stopni :D zaraz pozrzucam wazne rzeczy z dysku, pousuwam partycje, zrobię dogodniejsze (jednak filmy dużo więcej zajmują niż mi się wydawało xD) i wrzucę Vistę na nowo. rozmwiałem ze swoim wychowawcą z technikum inf. i mówił, ze rzeczywiście może to być wina systemu, bo w końcu przesiadka na zupełnie inną architekturę.

webber
komentarz
komentarz

mówił, ze rzeczywiście może to być wina systemu, bo w końcu przesiadka na zupełnie inną architekturę.
Zdarza się, że po włożeniu Phenoma do starego systemu Windows w ogóle nie wstaje, więc generalnie powinieneś się cieszyć, że możesz na spokojnie zrobić wszelkie backupy etc :)
Gość
komentarz
komentarz

No raczej format i zainstalowanie systemu na nowo pomoże :)

Dizel
komentarz
komentarz

No i po części ok, ale po części klapa.

Wrzuciłem Vistę na nowo, zaktualizowało mi wynik itd., ale nagle okazało się, że mi zaniżyło wynik dysku. Teraz mam 5,3 chociaż wcześniej miałem bodajże więcej. Blue Screen już nie wyskakuje przy podkręconym procku do 3,3GHz, ale jesst inny problem... gdy instaluję Office'a 2007 to w ok. 75% instalacji wyskakuje Blue Screen z wiadomością, że może być za mało miejsca na dysku, a także coś z grafiką bredzi.

Co to może być? ;/

Tak jakby co to mój sprzęt:

Procesor - Athlon X2 7750

RAM - 3x 1GB Geil Black Dragon

Płyta główna - ASRock ALiveNF7G-HDready

Grafika - GeCube Radeon x1950pro 512/256

Zasiłka - Chieftec 420W

Dysk - Samsung 200GB

Tak jakby co to mam coolera Pentargrama HP-100 AlCu LITE i dwa wentylatorki w obudowie dodatkowo, co też ciągnie niestety trochę wattów.

Bios jest najnowszy, czyli wersja 2.10, a procek, tak jak mówiłem podkręcony z 2.7GHz do 3.3GHz.

Myślę osobiście, że to może być wina zasilacza. Gdy procek jest w stresie to dysk czy grafa itd. kwiczą i się sypią. Ale czy to prawda to nie wiem.

Drugim przypuszczeniem może być to, że RAM się sypie, ponieważ są 3 kości po 1GB, a dwie dalej mi ciągnie w dualu i nie da się tego wyłączyć. Chyba xD

DODANO:

Hm, jest jeszcze zabawniej, ponieważ TYLKO I WYŁĄCZNIE ten Office wywołuje mi niebieski okranik... nawet instalacja FEARa przebiegła normalnie =.=

dzejsonfm
komentarz
komentarz

mówiłem Ci w innym temacie żebyś tego procka nie brał :) za 40 zł więcej jest Phenom Triple Core też Black Edition, teraz pomyśl co będzie lepsze do grafiki i na przyszłość do gier : 2 czy 3 rdzenie o podobnych taktowaniach ?

Dizel
komentarz
komentarz

1. problem rozwiązany ^^ to była wina Windowsa ;p

2. wiesz co będzie najlepsze do grafiki i gier na przyszłość? 4-rdzeniowy procek pod AM3 lub i7, dobra płyta pod niego i 8GB ramu na Windows Seven 64bit oraz grafika z serii 5000 od AMD xD ^^ aktualnie potrzebowałem tylko coś, co nie przekroczy 330zł (trzyrdzen to koszt ok. 350zł za taktowanie 2.3GHz czy nawet 2.2GHz; chyba, że coś się zmieniło) i będzie się dobrze kręciło oraz przyspieszy pracę mojego kompa xD

dzejsonfm
komentarz
komentarz

w laboratoriach to może i jest to co wymieniłeś ale w sklepach - nie bardzo :) (no oprócz nowiuśkich Phenomków II) różnica między AM2+ a AM3 to chyba 2 piny

(AM2+ - 940 pin chyba, AM3 - 938 pin ) także jakby coś nie pasowało to kombinerki w dłoń i usuwamy dwa piny :D (joke ofc żeby nie było że aż taki świr jestem :) )

załóż sobie na niego jakiegoś Scythe Mugena czy Orochi (to dopiero bydle wielkie) i super-hiper paste, 2 wentylki 120mm w obudowe i masz zime w kompie :)

Dizel
komentarz
komentarz

Zima zimą, gorzej ze stabilnością na procku. Niezawszze jest to zależne od chłodzenia. Tutaj trzeba wziąć też uwagę płytę główną i jej kontrolery dotyczące procesora.

A to co wymieniłem to właśnie to, co kupię za jakiś baaardzo długi czas ;p bo tak jak mówię - póki co chciałem wydać malutkie pieniądze za coś, co pochodzi przez jakiś okres i będzie miało w sobie to coś ;] bo ma ;D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.