x-kom hosting

Włącza się raz na 10 lub więcej razy

pitbul455
utworzono
utworzono

Witam serdecznie!, mój problem wygląda tak iż komputer włączy się raz na 10 razy lub nawet więcej, jak się wciska guzik z 40 razy PWR w obudowie cisza, daje sobie spokój siedzę a tu nagle bez dotknięcia sam się włącza...

co może być? pamięć, procesor itd? ale jak może być uszkodzone? jak się już włączy to chodzi cały czas, wszystko działa, tylko bardzo ciężko go włączyć.

Proszę pomocy bo już nie mam nerwów do tego... już zrobiłem co umiałem i nic.

Zasilacz 350W

płyta GIGABYTE

processor jakiś intel 2.66Mhz

loar
komentarz
komentarz

Jakiej marki masz zasilacz?:) By to sprawdzic odkrec bok obudwy i zobacz co jest napisane na naklejce.

pitbul455
komentarz
komentarz

Najlepiej tak.

REAL foto zasilacza

p1040057.jpg

LIDER
komentarz
komentarz

To zasilacz COLORS, coś w stylu CODEGEN'a. Czyli nie zasilacz. Nie włączaj kompa zanim nie zmienisz zasiacza. Najgorszy syf z syfów. Mówie całkowicie poważnie. I wyłącz go z gniazdka. Natychniast! przyczyny tego zachowania mogą być dwie. Albo zasilacz nie daje rady, bo to szrot, albo płyta głowna została częściowo uszkodzona przez zasilacz. Ale stawiam na 95% że to zasilacz.

pitbul455
komentarz
komentarz

z pół roku temu po naciśnięciu PWR włączał się odrazu

z miesiąc potem po 2-3 sek, po 2 miesiącach jakieś 8 sek po naciśnięciu PWR, a teraz to chyba po 5 minutach dopiero się włącza po jakimś 40tym kliknięciu w guzik.

ale wcześniej działał normalnie, i teraz jak mi się go uda włączyć też chodzi normalnie do momentu jak się go wyłączy, zaś problem ze startem jednostki... :(

LIDER
komentarz
komentarz

Zasilacz tak czy tak musisz wymienić, nie ma opcji. A uszkodzone zasilacze, które straciły moc właśnie mają problemy ze startem. Najpierw wymień zasilacz, bo i tak musisz to zrobić. I mówie Ci nie używaj już kompa. Wyłącz go, to jak siedzieć na bombie. W każdej chwili możesz stracić połowę konfiguracji komputera. Aha sprawdź czy na płycie głównej nie są popuchnięte kondensatory.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.