x-kom hosting

dysk nieaktywny bez płyty

12misiek1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie !

Dzisiaj u kolegi zamontowałem nowy dysk i zainstalowałem system, ustawiłem w biosie jako pierwsze żeby uruchamiała się płyta cd rom, a najprawdopodobniej twardy dysk wówczas chwilowo zrobiłem na disabled. Jest to 7letni komputer i stara wersja biosu. No i z płytą system się odpala, bez płyty nie działa, czy to znaczy że muszę z powrotem ustawić hard drive na enabled (nazwa dysku) ?? i wtedy wszystko będzie ok ?? To było pytanie, a prośba czy ktoś ma może screeny ze starego biosu (od siebie bądź z jakiejś strony) bo chciałbym nakierować kolegę przez telefon jak ma to zrobić, bo dość daleka droga nas dzieli, a inaczej będę musiał jechać. Pozdrawiam i dziękuję. Krzysztof

A o screeny ze starej wersji biosa proszę bo sam posiadam nową wersję i nie wiem jak tamtemu powiedzieć jak ma to zmienić, a sam nie pamiętam (dopiero jak zobaczę :) )

dar55
komentarz
komentarz
zy ktoś ma może screeny ze starego biosu
a co my wróżki ? ;) masz trzech dostawców biosów , jaka płyta - model

dysk niech ustawi na enable , poza tym nie wiem po co dawałeś go na disable

12misiek1
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc też nie wiem :) czyli ustawić jako pierwsze floopy potem hard i potem cd rom tak ? model to jest pentium III 650 Mhz płyta gł. ASUS, bios ma na górze 5 zakładek: MAIN, ADVANCED, POWER, BOOT, EXIT

dar55
komentarz
komentarz

sekwencja -> HDD-CD- flop

12misiek1
komentarz
komentarz

dziękuję bardzo, a na te screeny nie ma szans ? :) albo chociaż nakierowanie po kolei w tej wersji biosu.

Bo na googlach wszędzie jest tylko opis nowych wersji.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@12misiek1

płyta gł. ASUS,

A co to? Tylko jedna na świecie jest płyta ASUS? Podaj dokładny model płyty. Jak sam nie umiesz poszukać na stronie producenta to ci coś znajdziemy...

12misiek1
komentarz
komentarz

Dobrze, przepraszam - nie było sprawy. Dziękuję, pozdrawiam i do widzenia.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Ej no, nie zrażaj się ;) Podaj nazwę płyty, a dostaniesz linka do biosu.

//EDIT

No i go wystraszyłem... :(

dar55
komentarz
komentarz

raczej to nie asus , on ma awarda , poszukałem na starych płytach i żaden nie ma takiego biosu

to tak jakby wrócił :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.