x-kom hosting

C2D E8500 vs AMD Phenom 9950 AM2+ Black Edition

matrix24
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie który procesor z podanych w temacie jest lepszy??Nigdy nie bylem zwolennikiem AMD ale wyglada ciekawie - róznica w cenie jest niewielka wiec powiedzcie który lepszy??

C2D E8500 vs AMD Phenom 9950 AM2+ Black Edition

Ma mi sluzyc do gier typu Gta IV, COD 5, Crysis, Fallout 3 itd wszystkie najnowsze ;)

Prosze o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Do gier wydajniejszy będzie Intel Core 2 Duo E8500. Tylko parę gier korzysta z 4 rdzeni ;)

matrix24
komentarz
komentarz

czyli bardziej opłacalnu zakup jest E8500??

stealz
komentarz
komentarz

Te Phenomy średnio wypadają w grach. W tym przypadku E8500 będzie wydajniejszy.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Warrior

Tylko parę gier korzysta z 4 rdzeni

A i tak, nawet w tych grach lepiej wypadają wysoko taktowane procesory dwurdzeniowe.

mateo95 jeżeli nie renderujesz grafiki 3D, nie konwertujesz filmów, nie zajmujesz się obliczeniami numerycznymi ani nie rysujesz profesjonalnie w cadzie to weź dwurdzeniowego intela.

matrix24
komentarz
komentarz

zdarza sie że czasami konwertuje filmiki, obliczeniami sie nie zajmuje, ale grafike mam zamiar zaczac tworzyc w programach Photoshop,Gimp itp. no ale przedewszystki do gier

To konkrtenie który z tych procków bedzie lepszy ??

gfh7x
komentarz
komentarz

Nie lepiej poczekać na Phenom II i troszeczkę dopłacić?

matrix24
komentarz
komentarz

tylko narazie to są spekulacje jak będa dziala nowe procesory AMD PHENOM II

a tak ogólnie premiar byla dzisiaj ;)

gfh7x
komentarz
komentarz

Troszeczke sie zawiodlem :) W niektorych testach moj 9850 BE jest lepszy od Phenom II :( Spodziewalem sie czegos innego ;)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Oczywiście Phenom II wygląda nieźle ale przeważnie w smarkach i programach typu WinRAR. Poza tym jadą go czterojaowce Intela. W prawie wszystkich grach natomiast lepsze są Core 2 Duo. Sam mam AMD ale szczerze powiedziawszy to zawiodłem się na podejściu tej firmy do klienta. Z jednej strony wsteczna kompatybilność z AM2+ i DDR2 - i to się chwali, ale z drugiej strony miesiące podgrzewania atmosfery przez chłopców z marketingu i wychodzi procesor który zaledwie "może powalczyć" z Core 2 Quad. A ja oczekiwałem czegoś na miarę i7 w przystępniejszych cenach :P No ale sorki za to bo robię delikatny OT.

//EDIT

Pozostaje czekać na prawdziwe testy całej platformy Dragon na płytach z porządnymi chipsetami, podstawkami AM3 i pamięciami DDR3. Mam nadzieję że jakiś tam skok wydajnościowy będzie...

rafalluz
komentarz
komentarz
Oczywiście Phenom II wygląda nieźle ale przeważnie w smarkach i programach typu WinRAR. Poza tym jadą go czterojaowce Intela. W prawie wszystkich grach natomiast lepsze są Core 2 Duo. Sam mam AMD ale szczerze powiedziawszy to zawiodłem się na podejściu tej firmy do klienta. Z jednej strony wsteczna kompatybilność z AM2+ i DDR2 - i to się chwali, ale z drugiej strony miesiące podgrzewania atmosfery przez chłopców z marketingu i wychodzi procesor który zaledwie "może powalczyć" z Core 2 Quad. A ja oczekiwałem czegoś na miarę i7 w przystępniejszych cenach :P No ale sorki za to bo robię delikatny OT.

//EDIT

Pozostaje czekać na prawdziwe testy całej platformy Dragon na płytach z porządnymi chipsetami, podstawkami AM3 i pamięciami DDR3. Mam nadzieję że jakiś tam skok wydajnościowy będzie...

Spodziewałeś się, że dogoni i7?

Zegar w zegar jest kiepsko, ale w porównaniu z Ageną zegary są dużo wyższe. I wychodzi na to, że 940 jest bliski Q9450. Cenowo też, więc tak źle nie ma.

Ten Phenom II to jest w sumie nawet niezła opcja dla tych, co chcą mieć quada - dość konkurencyjna z C2Q w tym przedziale cen.

Szału nie ma, ale kupić można.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.