x-kom hosting

[Rozwiązany] Bad sectory są czy nie ma ?

maf2
utworzono
utworzono

Witam,

Mam dziwny problem. Mam 3 dyski Seagate 250 giga 2 spięte w raid. Chkdska zaczął pokazywać mi na dwóch z nich 1024KB w uszkodzonych sektorach. Przestraszyło mnie to więc sprawdziłem dyski narzędziem Seagate SeaTools for Windows dla Dos(Uruchmiane z płyty CD). Zrobiłem Long Test i SeaTools twierdzi, że wszystko jest ok. Wszystkie wyniki na pass

Któremu narzędziu wierzyć ?

Dodam jeszcze, że ShortTest i LongTest daje wynik Fail pod windowsem natomiast przy uruchomienu z płyty wynik Pass.

Kryhoo
komentarz
komentarz

Hmm... potestuj może jeszcze innymi narzędziami do sprawdzania dysków.

Pobierz HD Tune - zrób nim test (zakładka Error Scan, nie zaznaczaj Quick Scan!). I napisz czy były czerwone kwadraciki, czyli bad sectory.

Następnie pobierz program: http://www.softpedia.com/get/System/Hard-D...-DriveLED.shtml

I miej go włączonego, obserwuj czy nie będzie podczas pracy dysku błędów zapisu.

Systemowy CheckDisk czasami może takie błędy pokazywać.

dar55
komentarz
komentarz

HDDregenerator

maf2
komentarz
komentarz

Przy Hd Tune były errory. Ale zbyt nie ufam programom uruchamianym z pod windowsa. W SeaTools for Windows też wyskakuje błąd pod Windowsem a jak z płyty uruchomię to pisze że jest ok. Nie wiem jeszcze pomyśle bo dyski są na gwaranci.

Kryhoo
komentarz
komentarz

HD Tune raczej nie kłamie. HDD Regenerator odpal... trochę trwa naprawianie sectorów ale warto.

maf2
komentarz
komentarz

Tutaj wynik smart dla jednego z dysku bo dla dysków w raid nie idzie. Jak widać (05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok czyli w normie.

Nie wiem teraz czy oddawać dysk do servisu czy nie :) Bo skoro Sea tools nie wykrywa to raczej nie są to fizyczne uszkodzenia. Co do Hdd regenerator to proponuję sobie przeczytać to zanim zaczniecie polecać: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html :)

HD Tune: ST3250310AS Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 115 99 6 94850943 Ok

(03) Spin Up Time 97 97 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 98 98 20 2344 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 87 60 30 526420264 Ok

(09) Power On Hours Count 90 90 0 8982 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 20 546 Ok

(BB) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BD) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) Airflow Temperature 64 45 45 622723108 Ok

(C2) Temperature 36 55 0 36 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 65 54 0 107045650 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

(CA) TA Counter Increased 100 253 0 0 Ok

Power On Time : 8982

Health Status : Ok

dar55
komentarz
komentarz
Co do Hdd regenerator to
bardzo fajny temat, ciekawi mnie dlaczego nie skorzystałeś z tamych porad? cokolwiek dobrych. ja zawsze używam Seatoolsa for dos ale skoro ty masz wątpliwości do niego to przy HDDreg nie będziesz miał :).

Chesz radę ? wyzeruj dysk i po kłopocie .

maf2
komentarz
komentarz

dar55 napisałem że seatools pod dos uruchamiany z płyty cd pisze, że wszystko ok a chkdska twierdzi, że mam jakieś bady na dysku. I chodzi mi o to dlaczego chkdsk pokazuje błędy a seatols nie .

dar55
komentarz
komentarz

czytam posty :)

ja zawsze używam Seatoolsa for dos
może nie dopisałem że jest dla mnie wykłądnią
dlaczego chkdsk pokazuje błędy
nie napisałeś na której partycji ci wykazuje , może na próbę zrób normalnie format ? ta metoda jest prościacka ale niweluje błędy MS
maf2
komentarz
komentarz

No właśnie na 2 partycjach w tym między innymi systemowej więc format = reinstalacja systemu no albo jakaś kombinacja ze zrobieniem obrazu

dar55
komentarz
komentarz

ja bym tak zrobił jakbym niechciał stracić danych a dowiedzieć się co go boli

obraz partycji i gdzieś zapisac -> format pełny partycji i postawienie systemu -> jeżeli pomoże to obraz do wywalenia , jeżeli dalej chkdsk to chyba trzeba za ten MHDD się brać.

maf2
komentarz
komentarz

Zrobiłem format sprawdziłem chkdsk badów nie ma. Czyli to były bady logiczne.

dar55
komentarz
komentarz

format dobry na wszystko :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.