x-kom hosting

Zasilacz

Vlodko
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem . Gdy gram w jakieś gry po jakiś 10-15 minutach komputer się wyłączą (nie restartuje się tylko kompletnie się wyłącza) . Czy ktoś wie czego to może być wina?

Temperature mojego komputera dodałem w załączniku.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :

Vlodko

http://img84.imageshack.us/my.php?image=beztytuuem8.png

//chyba nie ten dział

//przenoszę

//Sonido

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Na pytanie co może być problemem, prawdopodobnie sam odpowiedziałeś sobie w temacie tego postu. Podaj markę i model zasilacza oraz karty graficznej, a najlepiej całą specyfikację kompa. Jeżeli temperatury są w spoczynku to są ok.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Zmień zasilacz na coś markowego - prawdopodobnie to on jest problemem. Jak wrzucisz screena ze specyfikacją sprzętu to sprawdź najpierw co jest na nim napisane, a właściwie czego nie ma (źle zainstalowane stery do chipsetu)

loar
komentarz
komentarz

Zasilacz jest do wymiany- wystarczy spojrzeć na "czarną listę". Wymień go jak najszybciej na jakiś markowy zasilacz, są w liście polecanych zasilaczy.

EDIT: Ups. czynmydobro4fun mnie wyprzedził :P

Vlodko
komentarz
komentarz

ale wczesniej grałem normalnie jakieś 2 miesiace temu wszytko było ok....

lebron123
komentarz
komentarz

To jest tak jak z tykającą bombą... nie wiadomo kiedy wybuchnie :P

Vlodko
komentarz
komentarz

a czy mógł by mi ktoś znaleść jakiś dobry i nie drogi zasilacz? z góry dziekuje .

lebron123
komentarz
komentarz

Polecam swoj:) CHIEFTEC GPS myslę ze 400W wystarczy.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Co z tego, że wcześniej działał. Nie wiem jak z reszta sprzętu u Ciebie ale ten zasilacz nie nadaje się do tej grafiki. W ogóle to do niczego się on nie nadaje. 400W jest tylko na naklejce, a dodatkowo nie trzyma napięć. Jak nie chcesz, żeby któregoś pięknego dnia, ten Tracer zabrał ze sobą kilka podzespołów z Twojego kompa na złomowisko to go lepiej wymień.

Durango24
komentarz
komentarz

Taki sam zasilacz TRACER spalił mi się 5 dni temu.

Dostałem go z obudową, też TRACER. Wszystko było w porządku aż do tego dnia w którym komp się wyłączył a zasilacz wydał z siebe smród spalenizny xD Naszczęście stary TRACER 400 zabrał za sobą tylko HDD ale ten był na gwarancji xD

Na miejsce starego kupiłem nowy Xilence 420w za 140zł. Polecam! Bezszelestny!

czynmydobro4fun ma absolutną racje! :D

Vlodko
komentarz
komentarz

ok dziękuje wam wszystkim za pomoc ;]

Pozdrawiam: Vlodko

djmakus
komentarz
komentarz
Na miejsce starego kupiłem nowy Xilence 420w za 140zł.

no to tylko poczekać aż znów się coś zjara... :]

jak dla mnie to też no-name :P

lepszy byłby pentagram czy nawet Modecom MC-350W :D

Vlodko
komentarz
komentarz

Jeszcze mam do was takie pytanko, ponieważ wyskoczył mi błąd

Cannot scan

/MARINE_FIRE 1024.EXE.TRANS

FILE NOT FOUND

Wie ktoś co to możę oznaczać?

Durango24
komentarz
komentarz
no to tylko poczekać aż znów się coś zjara... :]

jak dla mnie to też no-name :P

lepszy byłby pentagram czy nawet Modecom MC-350W :D

Nie masz racji. Kupiłem go za 140zł bo mam brata w connect. normalnie stoi 180zł. Jak ty taki znawca to bys wiedział, że to dobra firma. Pozdro.

Masz tu sssynu: Xilence xp420s

vladko

Cannot scan - to znaczy, że nie można zeskanować

FILE NOT FOUND - to znaczy, że nie znaleziono pliku/nie można znależć.

/MARINE_FIRE 1024.EXE.TRANS- a to najprawdopodobnie jest jakaś aplikacja, która chce coś zeskanować ale nie znaleziono pliku.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Nie masz racji. Kupiłem go za 140zł bo mam brata w connect. normalnie stoi 180zł. Jak ty taki znawca to bys wiedział, że to dobra firma. Pozdro.
Może zasilacz jest dobry, może nie (miernik prawdę Ci powie), jeśli chodzi o firmę to bardziej znana jest z produkcji wentylatorów niż zasilaczy.
jak dla mnie to też no-name tongue.gif
Coś w tym jest, na forum PCLab, jest na czarnej liście ;)
mis456
komentarz
komentarz
Coś w tym jest, na forum PCLab, jest na czarnej liście wink.gif

Xilence to nie no-name, to zasilacz w miarę dobry, na pclabie dawno chyba tego nie aktualizowali

rafalluz
komentarz
komentarz

Ale i tak ma nędzną 12-tkę - djmakus ma rację. Ze strony http://www.xilence-lab.de/News-Details-Eng....html?&L=1/

+3,3V 	+5V 	+12V 	+12V 	-12V 	-5V 	+5VSB28,0A 	27,0A 	13,0A 	14,0A 	0,8A 	- 	2,0A

Wersus:

http://www.modecom.eu/product.php?id=281&categoryId=6 (zauważcie też, że to MC-300!!)

Czarne listy to ogólnie nie za dobry pomysł, bo nie biorą pod uwagę np. serii zasilaczy, choć niektóre są szrotami tak czy inaczej.

mis456
komentarz
komentarz
hmm ? A co sądzicie o czymś takim? Warto to kupować i czy się opłaca?

http://www.allegro.pl/item520415774_nowy_s..._p12s_430w.html

Warto, bdb zasilaacz

  • 2 tygodnie później...
Vlodko
komentarz
komentarz
Witam!

Mam problem . Gdy gram w jakieś gry po jakiś 10-15 minutach komputer się wyłączą (nie restartuje się tylko kompletnie się wyłącza) . Czy ktoś wie czego to może być wina?

Temperature mojego komputera dodałem w załączniku.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :

Vlodko

http://img84.imageshack.us/my.php?image=beztytuuem8.png

//chyba nie ten dział

//przenoszę

//Sonido

Wracając do tego zamówiłem już zasilacz , ale mam jeszcze jedno pytanko czy może to być wina czegoś innego?

tak z ciekawosci dotknelem dzis radiator i jest goracy... Moze to nie jest wina zasilacza?

Aha i jeszcze i teraz sprawdzilem temperature karty graficznej podczas gry to co pare sekund zwieksza się o 1 stopien az wkoncu wylacza sie calkiem komputer

mis456
komentarz
komentarz
Aha i jeszcze i teraz sprawdzilem temperature karty graficznej podczas gry to co pare sekund zwieksza się o 1 stopien az wkoncu wylacza sie calkiem komputer

DO jakich temp dochodzi?

Vlodko
komentarz
komentarz

http://img232.imageshack.us/my.php?image=przedig3.png to jest temperatura przed uruchomieniem need for speed undercover.

Po 5 minutach gry temperatura karty graficznej wzrasta do 60 stopni i pozniej wylacza sie komputer.

o F*** jak sie wylaczyl komp podczas gry to jak go uruchomilem ponownie to temperatura procka wzrosla do 82 stopni

...

mis456
komentarz
komentarz

Ściągnij lepiej core temp/ OCCT i stamtąd podaj temperatury

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.