x-kom hosting

Odświeżenie komputera

blacksk
utworzono
utworzono

Konfiguracja sprzętowa mojego komputera jest w sygnaturce. Jak widzicie posiadam 1GB DDR2 firmy GoodRAM o prędkości 800MHz, opóźnienie CL5 (czyt. shitram). Chciałbym nieco odświeżyć swój komputer, aby mógłbym pograć np. w GTA IV, NFS Undercover. Co polecacie zrobić? Jaką pamięć zakupić? Ile max. na tej płycie głównej podkręce pamięci polecone przez was? Pozdrawiam.

Saper
komentarz
komentarz
Co polecacie zrobić? Jaką pamięć zakupić?
Jaką kwotą dysponujesz?

EDIT

Ile max. na tej płycie głównej podkręce pamięci polecone przez was?
Nikt ci tego dokładnie nie powie.
blacksk
komentarz
komentarz

Kwota którą posiadam to 150zł.

Saper
komentarz
komentarz

Jak masz zamiar kręcić to dołóż dyszkę i bierz x2 http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Good...3,cpsrc,nokaut/

Jak nie kręcisz to weź zwykłe OCZ rev.2 Titanium 2x 1GB 800MHz.

blacksk
komentarz
komentarz

Jednak chciałbym się troszkę pobawić w oc, ponieważ mam Intel Pentium Dual-Core E2140, który fabrycznie "ma" 1,6GHz a raczej złe by było, gdybym nie wykorzystał jego możliwości oc. I stąd moje pytanie ile około mogę wykręcić z niego na boxie jeśli teraz temperatura przy normalnym użytkowaniu z pc oscyluje w granicach 50-55 st. C? Czy z temperaturką procka jest ok? Osobiście wydaje mi się, że jest ona za wysoka. Może należałoby zakupić jakieś chłodzenie do cpu w granicach 80zł (np. Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM) i wtedy zacząć próbować kręcić ten zestaw? Saper dzięki ci za udzielanie się w temacie.

Saper
komentarz
komentarz

I stąd moje pytanie ile około mogę wykręcić z niego na boxie
Nikt ci dokładnie tego nie powie, powinieneś sam się tego dowiedzieć kręcąc metodą prób i błędów ;)
oscyluje w granicach 50-55 st. C?
W idle'u (spoczynku)? Jeśli tak to rzeczywiście trochę za wysoka.
Może należałoby zakupić jakieś chłodzenie do cpu w granicach 80zł (np. Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM) i wtedy zacząć próbować kręcić ten zestaw?
Na pewno byłoby to dobre rozwiązanie i pozwoliłoby o wiele więcej wykręcić z tego DC. Do tego przydałoby się kupić porządną pastę termoprzewodzącą (AC Sliver 5/ Zalman STG1).
blacksk
komentarz
komentarz

Wysoka temperatura może też być spowodowana tym, że pasta termoprzewodząca jest do kitu, bo firmowa została wyczyszczona i tatuś założył jakąś starą beznadziejną...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.