x-kom hosting

Problem z nagrywarką nec

bananos51
utworzono
utworzono

witam.

mam pytanie. mam napęd dvd dual +r9. Nagrałem na niej płytę 8 gb (double layer) ale nie mogę jej na niej otworzyć. jak ją wkładam do tego napędu to wskakuje napęd cd/ ta nagrywarka to: NEC DVD_RW ND-3550A . proszę o pomoc

cusek
komentarz
komentarz
jak ją wkładam do tego napędu to wskakuje

Co wyskakuje?

bananos51
komentarz
komentarz
Co wyskakuje?

no, tam w windowsie w moim komputerze gdzie normalnie jest stacja dysków DVD-RM jest cd

molek86
komentarz
komentarz

na poczatek sprobuj zmienic program do nagrywania.

nagraj w nowym i zobaczymy co dalej

bananos51
komentarz
komentarz

no jest to samo... jakieś inne propozycje pomocy? z góry dziękuję...

Mag Magik
komentarz
komentarz

Podczas nagrywania zamykasz sesję? Jeśli tak, to spróbuj ponownie zainstalować napęd:

Start-> Uruchom-> 'devmgmt.msc'-> Kontrolery IDE ATA/ATAPI-> tutaj odinstaluj kanał Pomocniczy.

Dalej zainstaluj sterowniki ASPI

bananos51
komentarz
komentarz

ej możesz mi jeszcze powiedzieć o co chodzi w tym ASPI, bo jakoś zielony jestem, a co do tego kontrolera to tam nie ma pomocniczego.

audi_TT
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz wiedzieć to miałem ten sam problem z taką samą nagrywarką....... Ale zmieniłem z NEC DVD-RW ND-3550A na 3540A i już problem mój się skończył :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

bananos51

Najczęstsza przyczyna problemów z obsługą napędów powodowana jest przez brak, lub niepełną instalację sterowników ASPI. Pomijając różne szczegóły techniczne, Windows korzysta (w niektórych przypadkach należałoby napisać: korzystał) z interfejsu ASPI przy obsłudze napędów optycznych, a także wszelkiej maści peryferiów w rodzaju napędów ZIP czy skanerów (sic!). W chwili obecnej, wiele programów wciąż najlepiej współpracuje z napędami korzystając z ASPI właśnie. Problem leży w fakcie, że ASPI w starszych systemach Microsoftu jest dość przestarzałe, a Windows serii NT (czyli również 2000/XP/2003) nie oferuje go w ogóle. Kiedy program nie posiadający swoich własnych sterowników ASPI lub podobnych działa nie do końca prawidłowo, wina najczęściej leży w braku sterowników ASPI w systemie lub posiadania zbyt starej ich wersji.

Tyle teorii. W praktyce pobierasz te sterowniki z linku który podałem, rozpakowujesz folder. Odszukujesz i uruchamiasz plik aspiinst->Install->OK->Reboot.

a co do tego kontrolera to tam nie ma pomocniczego.

screen?

bananos51
komentarz
komentarz

no to daje screen - poprostu który wyłączyć?

2009_01_11_111235.jpg

post-32634-1231668916_thumb.jpg

Mag Magik
komentarz
komentarz

Zainstalowałeś ASPI?

poprostu który wyłączyć?

NIE WYŁĄCZAJ, tylko odinstaluj, które? -> wszystkie a później uruchom ponowie komputer.

bananos51
komentarz
komentarz

ej, to nie działa... nadal jest Stacja dysków CD, jak włożę płytę Dual. masz jakąś inną radę? <nadzieja>

Mag Magik
komentarz
komentarz

sprawdź czy w menadżerze urządzeń nie ma wykrzykników/ nagrywarka- jakieś kody błędu?

bananos51
komentarz
komentarz

nie ma:(

ernmagic101
komentarz
komentarz

Może coś z kablem ATA albo z gniazdem w płycie.

PS: Nargywarka urzywana czy nowa?

bananos51
komentarz
komentarz

nagrywarka nowa, w zestawie z kompem Packard Bell, co do tych kabli i gnaizd to jak sprawdzic??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.