x-kom hosting

Problem z dyskiem Samsung

smooker
utworzono
utworzono

Witam kupiłem nowy komputer , komputer powinien posiadać dysk o pojemności 750 gb a wykazuje 130 gb co może być tego przyczyną. Format był 2 krotny i nadal to samo.

Nazwa dysku SAMSUNG HD753LJ .

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Podaj nazwę płyty głównej. Uaktualniłeś BIOS?

smooker
komentarz
komentarz

Płyte głowną mam Gigabyte GA-MA69G-S3H. Taką dostałem książeczke. Zainstalowałem sterowniki z płytki dołączonej. Ale podczas sprawdzania systemu programem Everest lab aida32 wyskakuje w raporcie.

Płyta główna:

Typ procesora Unknown, 3100 MHz

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 3328 MB

Typ BIOS'u Award Modular (11/30/07)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Partycje:

C: (NTFS) 131061 MB (123613 MB wolne)

Sieć:

Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC

dar55
komentarz
komentarz

XP? masz SP2? bez niego nie zobaczysz więcej

smooker
komentarz
komentarz

Tak jest xp i sp2.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@dar55

XP? masz SP2? bez niego nie zobaczysz więcej

Możliwe. Ale widzę, że sterowniki do płyty są źle zainstalowane. smooker TU masz wszystko.

1. Wejdź do biosu i uruchom Q-Flash (chyba F8 w biosie). Zapisz stary bios na dyskietkę (Save BIOS to Drive). Skopiuj BIOS w bezpieczne miejsce. Ze stronki którą Ci podałem ściągnij najnowszy bios F6 i wypakuj archiwum. Sformatuj dyskietkę i nagraj na nią plik ma69gs3h.f6. Reset kompa. Wchodzisz do biosu i uruchamiasz Q-Flash. Następnie Update BIOS from Drive. Nie śpiesz się i uważaj na zasilanie!

2. Odinstaluj wszystkie sterowniki które zainstalowałeś. Przeczyść pozostałości po nich programem Driver Cleaner lub Driver Sweaper w trybie awaryjnym. Restart. Ściągnij sterowniki ze stronki które Ci podałem i zainstaluj. Najpierw Chipset, później resztę.

Musi działać

smooker
komentarz
komentarz

Ja nie mam stacji dyskietek może być pamięć przenośna?

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Jeżeli tylko Q-Flash ją zobaczy to jasne. Najpierw możesz przeinstalować stery, jeśli chcesz. I zainstaluj jeszcze AMD Processor Driver a jeżeli masz dwurdzeniowy procesor to dodatkowo AMD Dual Core Optymizer.

smooker
komentarz
komentarz

Bios jest nowy nic się nie zmieniło.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@smooker

Bios jest nowy nic się nie zmieniło.

Nic się nie zmieniło bo masz źle zainstalowane sterowniki. Patrz post nr 6, punkt 2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.