x-kom hosting

Czy to prawda

lukasz1908
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie , słyszałem że można , czy to prawda ?

Sam posiadam Sagate Barracuda 500 gb 32 cache

BlackRaven
komentarz
komentarz

Żadnego dysku nie można odłączyć w czasie jego pracy. Po odłączeniu zasilania pracujące głowice mogą uderzyć w powierzchnię dysku, powodując jej zniszczenie.

lukasz1908
komentarz
komentarz

A dyski zewnętrzne i te do USB ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Chyba trochę źle sformułowałeś pytanie, jeśli chodzi o odłączanie podczas pracy komputera to można :) Trzeba tylko usunąć urządzenie z systemu (tak jak przy odłączaniu pendrive).

lukasz1908
komentarz
komentarz

Pendrive po prostu wyciągam ... dysku jak jest na nim system wyciągnąć nie mogę .. a jak bym miał takiego drugiego

Seagate Barracuda mogę go odłączyć jak nie będzie pracował ?

J4C3K
komentarz
komentarz
Żadnego dysku nie można odłączyć w czasie jego pracy.

a jak podczas pracy na kompie wyłączą Ci prąd, lub nie będzie Ci się chciało kompa wyłączać poprawnie i wyłączysz zasilanie to na to samo w końcu wychodzi... ile razy tak robiłem i moje dyski ciągle działają :)

BlackRaven
komentarz
komentarz
dysku jak jest na nim system wyciągnąć nie mogę ..
Podcinanie gałęzi na której się siedzi nie może się dobrze skończyć, to chyba oczywiste.
a jak bym miał takiego drugiego

Seagate Barracuda mogę go odłączyć jak nie będzie pracował ?

W zasobniku systemowym powinieneś mieć ikonkę bezpiecznego usuwania sprzętu - trzeba zatrzymać pracę dysku i można go bezpiecznie odłączyć.
lukasz1908
komentarz
komentarz
W zasobniku systemowym powinieneś mieć ikonkę bezpiecznego usuwania sprzętu - trzeba zatrzymać pracę dysku i można go bezpiecznie odłączyć.

To się oczywiście nie tyczy dysków podpinanych pod IDE :D

A jak z pendrive , uważasz że powinno się robić podobnie ??

BlackRaven
komentarz
komentarz

To się oczywiście nie tyczy dysków podpinanych pod IDE biggrin.gif
Tak, chodzi wyłącznie o dyski podpięte kablem Sata lub USB
A jak z pendrive , uważasz że powinno się robić podobnie ??
Po coś to jest, ja zawsze tak robię, aczkolwiek większość użytkowników po prostu je odłącza. Jeśli przenosi się jakieś ważne dane to lepiej nie ryzykować ich utraty...
lukasz1908
komentarz
komentarz

Pendrive to nie dysk twardy , na pewno trudniej go zepsuć jest bardziej przystosowany do ciągłego przemieszczania się

z komputera do komputera , aczkolwiek trzeba przed wyciągnięciem poczekać aż zakończy swoja pracę .

Dzięki , już wszystko wiem :D Kolejny zasłużony + dla BlackaRavena

rafalluz
komentarz
komentarz

Jeżeli mówicie o bezpiecznym usuwaniu, to radzę tego NIE pomijać: już raz uszkodziłem tak pendrive koledze, pomimo, że dioda nie sygnalizowała, że pendrive jest zajęty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.