x-kom hosting

Skacząca temperatura a żywotność procesora

flux71
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałem zapytać forumowiczów o taki problem: od jakiegoś czasu mam zainstalowany program BOINC (ten który wykonuje jakieś naukowe obliczenia, np. szuka nowych lekarstw etc.). Jednak kiedy był ustawiony na maksymalne użycie procesora, temperatura była stale powyżej 60 stopni, więc zmniejszyłem użycie do 20%. Ale teraz użycie procesora polega na tym że co kilka sekund przez krótką chwilę procesor pracuje na 100% (tak żeby pracował przez 20% czasu). Przez to temperatura potrafi co kilka sekund zmieniać się o ponad 10 stopni, więc przez cały czas procesor poddawany jest takim skrajnym wahaniom temperatury. To właśnie mnie niepokoi, czy dla żywotności procesora leprze byłoby żeby przez cały czas pracował na 60 st. czy co 2-3 sekundy zmieniał temperature między 44 i 58? Z góry dzięki za ewentualne rady.

Pozdr!

BlackRaven
komentarz
komentarz

Nie powinieneś się tym przejmować, nie są to aż takie duże wahania aby wpłynęło to znacząco na żywotność procesora. Sam mam zainstalowanego BOINC'a (projekt Rosetta@home) na kompie w pracy, od jakiegoś pół roku i wszystko jest w porządku ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.