x-kom hosting

Temperatura procesora

Gulter
utworzono
utworzono

Witam mam laptopa firmy Asus z procesorem AMD Turion 64 2.0 Ghz jego temperatura wynosi po jakims czasie pracy 65 C-75 C nie wiem czy to normalne czy nie? Wczoraj mialem taka sytuacje iz gralem w gre po chwili slysze pikanie w glosniku spojrzalem a temp przekroczyla 90 C nie wiem jak dlugo tak bylo poniewaz nie slyszalem dobrze tego dzwonka, czy jest mozliwosc ze procesor sie jakos uszkodzil w nastepstwie takiej temp czy cos w tym stylu??Dzieki za wszelkie odpowiedzi

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

"To normalne w tych procesorach że mają nienormalne temperatury" - tak bym to określił xD kumpel miał lapka z dokłanie tym turionem i też mu się tak grzał że mógł go używać jako opiekacza :D A "miał" dlatego że pod wpływem wysokiej temperatury odlutował mu się chipset na płycie głównej. Jeżeli chcesz żeby twój dłużej pożył możesz kupić podstawkę chłodzącą pod laptopa - masz tu link do kategorii na allegro - KLIK

lukasz1908
komentarz
komentarz

AMD z natury są bardziej ciepłe , a w laptopie nie masz zbyt dobrego chłodzenia ;p

Możliwe że będziesz musiał go oszczędzać . Proponuje dowiedzieć się jaka jest

standardowa temperatura procka i ustawić w BIOS max do jakiej musi dojść ...

bo kiedyś się zapomnisz dojdzie do 100 C i na procku jedyne co zrobisz to usmażysz jajo .

( Proponuje na stronie producenta sprawdzić min max temp . )

- Ustaw 80 C w BIOS nie więcej .

Gulter
komentarz
komentarz

Skoro doszlo do 90-94C a laptop jeszcze chodzi tz ze nic sie tam nie uszkodzilo??Wlasnie proboje znalezc cos na stronie AMD na temat temp mojego procka ale ta strona ma tysiace info:/...przegladnolem biosa ale nie bardzo moge sobie poradzic aby ustawic max 80:/

tomotdr
komentarz
komentarz

lepiej kup podstawke chłodzącą pod niego bo niedługo naprawdę bedziesz mógł na nim jajo usmażyć ^_^

Gulter
komentarz
komentarz

Mozecie mi powiedziec jak ustawic w Biosie dopuszczalna temperature procesora?

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Obawiam się że w laptopowym biosie tego nie znajdziesz, one są okrojone do minimum, zazwyczaj tylko informacja o sprzęcie i wybór boota. Jeżeli nie możesz tego znaleźć to pewnie nie ma, osobiście polecam ci kupić podstawke, wcześniej wysłałem już linka, niedroga rzecz a może uratować laptopa ;)

Superyaa
komentarz
komentarz

a jak jest na gwarancji, to chyba odpowiadają za ew. spłonięcie :D

Hammer
komentarz
komentarz

Mam też w lapku HP Turiona TL-56 i temperatury są mniej więcej od 39 podczas normalnej pracy, do 50 stopni w stresie, kiedyś nawet jak dogłębnie wyczyściłem lapka udało mi się zbić temperaturę o około 5 stopni, nie narzekam. Wyczyść laptopa dokładnie z kurzu być może we wlotach powietrza jest kupa kurzu która zalega.

Gulter
komentarz
komentarz

A takie czyszczenie to latwo mozna zrobic nie uszkadzjac nic bo rozumiem ze cos trzeba rozkrecic??

  • 2 tygodnie później...
krumun
komentarz
komentarz

hej! ja mam w moim HP Pavilion DV5-1050 rowniez turiona- 2,2 GHz ZM82. Grzeje sie niesamowicieod samego rozruchu! Program NHC stale pokazuje mi temp 80 st przy zwyklym przegladaniu internetu. NHC juz nie raz probowal wylaczyc mi komputer bo przy graniu temp skoczyla powyzej 95 st. Lapek ma 3 miesiace i jest tak z nim od poczatku. Mysle ze oddam go na gwarancje. Pewien kolega mowil ze mial podobny problem ze swoim HP, oddal do serwisu i teraz srednia tempu niego to 30-40 st. Ja u siebie takiej jeszcze nigdy nie widzialem.

probowalem zajrzec do biosu i sprawdzic czy mam wlaczony cool'n'quiet ale moj bios jest b. okrojony i takich inf nie wyswietla a co gdzie mowa o zmianie:(

teraz pytanie do Was:

CZY JAK ZMNIEJSZA MI TEMPERATURE PRACY PROCESORA TO ZMNIEJSZY SIE JEGO WYDAJNOSC??????? temp srednia 80st przy 30-40% uzyciu procesora.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.