x-kom hosting

Zmiana Athlona 64 3000+ na 3500+

asmodeuszz
utworzono
utworzono

Moja płyta główna nijak nie chce mi pozwolić na OC, więc popatrzyłem na Allegro i znalazłem Athlona 64 3500+ z chłodzeniem za 70 zł z wysyłką. Czy na sprzęcie z sygna odczuję przesiadkę? Opłaca się wymiana?

Ghost991
komentarz
komentarz

Różnica częstotliwości to 400MHz - będzie odczuwalna ale w małym stopniu.

Nie myślałem nad tym aby zakupić X2?? Wtedy na pewno odczujesz różnice

Gość
komentarz
komentarz
Nie myślałem nad tym aby zakupić X2?? Wtedy na pewno odczujesz różnice

X2 na 939, nie dość że sią prawie niedostępne, to kosztują >250-300zł. Wtedy lepiej zmienić platforme na AM2.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Dokładnie. Nie kalkuluje mi się to wtedy zupełnie... Tutaj zauważyłem okazję,może jeszcze jakieś opinie?

p0mpa
komentarz
komentarz

Według mnie to z deka bez sensu athlon 3500+ a 3000+ to chyba nieduża różnica. Raczej nie odczujesz tego w grach itp. Komputer jednak ma już pewnie pare lat i nadszedł czas kiedy procki 1-rdzeniowe mają mało do powiedzenia. Chyba jesteś skazany przenieść się właśnie na x2 ;) Dlaczego mówie, że nie odczujesz tego w grach, bo domyślam się, że z powodu jakiejś nowszej gry chcesz rozbudować kompa:P Prawda?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Konkretnie to czasem mi już zaczyna mulić przy większej liczbie programów, bo w gry za często nie gram... brak czasu ;) Ale nie powiem, chciałbym sobie pyknąć w Fallout 3 :D pewnie poczekam jeszcze ze dwa latka, trzy i kupię sobie notebooka... nie będzie pewnie mi się chciało już wtedy grać, a i teraz zdecydowanie fajniej poczytać sobie w łóżku e-booka, albo w tym samym miejscu obejrzeć film z dziewczyną, bez zrywania mięśni karku :D

Fallen
komentarz
komentarz

Wiecie ja mam A64 3000+ no i w moim wypadku podkręcenie z 1800mhz na 2200mhz to koniecznosc i mimo że różnica z podkręcenia niby na 3500+ w windowsie jest znikoma to w grach ja mam akurat ogromną różnicę bo przy 2200mhz jako tako ten procek zapewnia minimalne płynność mojej karcie graf.

A co do zmiany na X2 to nawet na AM2 sobie ludzie jaja robia chyba na allegro... używane i stare x2 nie raz sa drozsze niz nowki no to śmiech na sali wg mnie... Jak będzie można kupic używanego x2 ponizej 100zl to sie wtedy skusze :)

Lipton
komentarz
komentarz

Hmm chętnie Ci odpowiem, bo miałem Athlona 3500+, zmieniłem go na 3800+ X2, czego nie żałuje :)

Athlon 3500+ jest bardzo wydajny, zresztą wynik 32sekundy w SuperPi mówi sam przez siebie, procek był wtedy taktowany na 2.5GHz. Maksymalnie podkręciłem go do 2.8GHz, temp. w stresie- 50C, czyli trafiłem na bardzo zimny egzemplarz. Jak już będziesz kupował, to polecam go na rdzeniu Orleansa. Przyszła zmiana na Athlonika 3800+ X2 na początku się nieco rozczarowałem wynik w superpi na standardowym taktowaniu 41sekund, ale wiadomo, że takie testy nie za wiele mówią jeśli chodzi o gry... W każdej grze typu Crysis, NFS Carbon, UnderCover, i wiele wiele innych mam od 5-10 klatek więcej :)

Jednak dwa rdzenie robią swoje i jeśli mógłbyś dołożyć do X2 to właśnie brałbym go, ja swojego kupiłem za 115 zł.

edit: Dopiero teraz zauważyłem, że chodzi o socket 939 :D

No, ale może komuś się przyda, to co napisałem.

Dizel
komentarz
komentarz

Nestea, SuperPi testuje tylko jeden rdzeń, stąd ten wynik ;p

Cyprian, i właśnie dlatego, że kilka programów ci muli, przydałby się dwurdzeń, ponieważ rozdzieli Ci wymagające zadania na oba rdzenie i nie będziesz miał problemów tego typu.

Jeśli będziesz chciał i miał kasę jakąś niedużą na zakup nowego sprzętu to można dość niedrogo kupić dobrą płytkę i procka + zasiłkę czy ramy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.