x-kom hosting

Problem z włączeniem kompa

nawrat
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Nie wiem czy tutaj powinienem o tym pisac, ale nie znalazlem innego dzialu ktory bardziej by pasowal pod moj problem. A wiec.. od poczatku:

Komputer chodzil bez zarzutow, nic sie nie resetowalo. Az tu nagle podczas gry w gre wyskoczyl mi blue screen. Zrobilem restart - komp niby wlancza sie normalnie, ale podczas samego wlanczania do windowsa znow sie zacina. No to kolejny restart i : ciemny ekran - monitor w ogole nie chce zaskoczyc, komputer od nacisniecia przycisku power nie wydaje zadnego dzwieku jaki wczesniej byl w postaci jednego krotkiego odglosu dzwiekowego. Czekam dobre 30 sekund.. trzy krotkie jeden dlugi odglos. Co oznaczalo ze cos nie tak z grafika. Zawiozlem kompa do kumpla, wsadzil moja karte do jego kompa - dzialala. Wsadzil Swoja do mojego - dzialalo. Wsadzamy z powrotem moja karte i o dziwo dziala. Jade do domu ucieszony, ale to tylko chwile radosci. Po krotkim dzialaniu u mnie znow to samo.

Wyciagam karte graficzna, wlanczam kompa i odrazu slysze trzy krotkie jeden dlugi odglos - wczesniej musialem czekac ponad 30 sekund na takie cos. Podlanczam karte i znow to samo.. Odlanczam dyski twarde - komp normalnie sie wlancza. Podlanczam dyski, włączył sie. Pozniej znow restart bo sie zawiesil. I tym razem zadne wyjmowanie czegokolwiek, wsadzanie na nowo nic nie daje. Odlaczylem karte, dyski - wlanczam kompa i cisza.. Slychac tylko cichutki szum wentylatora z zasilacza.

Probowalem jeszcze wsadzic inny zasilacz - mam 400w wsadzilem 350w kumpel powiedzial ze nic sie nie stanie, byle bym tylko nie przeciazal kompa. Ale dzieje sie to samo co na moim. I teraz nie wiem czego to moze byc wina? Jakies pomysly i rady? co moglbym jeszcze zrobic? Pomocy ludzie.. od swiat jestem bez kompa.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Trudno powiedzieć , faktycznie problem jest dziwny , może jest zepsuty styk od karty graficznej .

Albo twoja grafika gryzie się z płytą , podaj dokładne parametry komputera .

Jak chcesz na szybko mieć kompa może zamień się z kumplem na grafy , i zobacz czy ta jego grafa podziała dłużej .

BlackRaven
komentarz
komentarz

Być może padła płyta główna. Te zasilacze to jakieś markowe, czy no-name? Podaj pełną konfigurację komputera.

nawrat
komentarz
komentarz

a wiec konfiguracja kompa to:

Athlon 64 x2 5200+

Asus M2N-SLI nForce 560 SLI

GeForce 9600 GT 512 mb 265bit PCI-E

Dual KingMax DDR2 2x1GB

Zasilacz: HuntKey HK-400AP

BlackRaven
komentarz
komentarz

Odłącz wszystkie napędy, zostaw jedną kość pamięci i spróbuj go uruchomić. Jeśli nie wstanie (ewentualnie zresetuj jeszcze bios), to prawdopodobnie winna jest płyta główna (skoro sprawdziłeś zestaw na innym zasilaczu i też nie działa).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.