x-kom hosting

Pendrive Kingston 8 Gb gubi dane

czarnykot13
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam pendrive Kingston DataTraveler 100 8 Gb. Pendrive działa normalnie gdy zapisane są na nim niewielkie pliki do 400-500 Mb. Gdy nagrywam coś większego pliki są poszatkowane dużo folderów o nazwach typu: "/?%#?". Format nic nie daje. Sprawdzałem programem Disc Checker nie nie pokazuje.

Może ktoś zna jakiś program którym można sprawdzić pendrive? Czy da się coś z tym zrobić.

Pendrive kupiłem nowy orginalnie zapakowany, nie mam pudełka więc z gwarancji nici.

cusek
komentarz
komentarz

Ja proponuje po prostu format tego pendrive, to powinno rozwiązać wszelkie problemy:)

Jokeer
komentarz
komentarz

Spróbuj go sformatować w NTFS, tutaj masz program ;)

Syrj
komentarz
komentarz
Ja proponuje po prostu format tego pendrive, to powinno rozwiązać wszelkie problemy:)

Przecież napisał:

Format nic nie daje
cusek
komentarz
komentarz

Nie zauważyłem przepraszam także spróbuj jak radzi Jooker na ntfs, jeżeli masz Viste zrobisz to normalnie spod systemu, sprawdź też na innym kompie może to ty masz jakiegoś pendrivowego "kolegę" na swoiim

czarnykot13
komentarz
komentarz

Sprawdzałem u kolegi na viscie, nie da się sformatować w ntfs. Sformatowałem go programem Gparted, gdy wybrałem ntfs wyskoczyła uwage że nie jest to prawidłowy system plików, więc wróciłem to fat32. Wrzucam dane zaraz zobaczymy co z tego wyjdzie.

Niestety nie pomogło.

Może poprostu trafiłem na jakąś podróbe. Komputer wykrywa pendrive jako Ameco usb disc. Czy da się sprawdzić jakimś programem czy nie jest to pendrive o mniejszej pojemności. Słyszałem już o takich przypadkach.

USB Disk Storage Format Tool 2.1.8 też nie chce formatować w ntfs.

Marooooo
komentarz
komentarz

Ja też mam Kinston 8gb i nie mam z nim żadnych problemów (odpukać).

Format plików zmieniałem tym programem:

http://programy.bilgoraj.net/index.php?m=5&pr=10

czarnykot13
komentarz
komentarz

U mnie ten program nie chce zmienić formatu plików.

karolpol
komentarz
komentarz

a usuwasz sprzęt bezpiecznie ;) tak jest jak się nie usuwa sprzętu

cusek
komentarz
komentarz
Sprawdzałem u kolegi na viscie, nie da się sformatować w ntfs

Jak ostatnio próbowałem jakiegoś noname 8gb to poszło normalnie

Ameco usb disc

Możliwe gdzie go kupiłeś allegro? Jak tak to pokaż aukcję

tak jest jak się nie usuwa sprzętu

Ja mało kiedy usuwam i nigdy nie miałem problemów z pendrivami, a mam już chyba 6, pierwszy miałem 128mb

czarnykot13
komentarz
komentarz

Zawsze usuwam bezpiecznie.

Kupiłem na allegro.

A teraz trochę z innej beczki. Mam stary pendrive A-data, 1 Gb z czytnikiem linni papilarnych i hasłem, Czy da się jakoś usunąć z niego te zabezpieczenia. Program z zabezpieczeniami każdy antywirus traktuje jako trojana i nie działa na viscie.

  • 1 miesiąc później...
agmy
komentarz
komentarz

Witam,

Ja także mam problem z kingstonem 8gb (kupiony nowy, na allegro)

Przy pierwszym podlaczeniu go do laptopa (win. xp) system wykryl go poprawnie, jednakze przy probie skopiowania plikow (ok. 2gb) pojawial sie komunikat, ze dysk jest pelny. Po restarcie komp. wszystko ladnie sie skopiowalo. Dzialal tez prawidlowo po podpieciu go do komp. stacjonarnego.

Po kilku dniach chcialam skopiowac kolejne potrzebne mi pliki, ale pojawil sie problem. Po podpieciu go portu pojawiaja sie te wszystkie "dymki" - znaleziono nowy sprzet, jest gotowy do uzycia itp. w "moim komputerze" jest widoczny jako dysk wymienny F, jednak przy probie otworzenia go pojawia sie komunikat "wloz dysk f do napedu"

Probowalam tez na innym komp. i niestety wystepuje ten sam problem :(

Prosze o pomoc :)

(najbardziej zalezy mi na plikach ktore tam przenioslam wiec formatowanie odpada)

Z gory dziekuje za kazda pomoc ;)

Pozdrawiam, A.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.