x-kom hosting

nowy dysk, nowa instalacja

michal12514
utworzono
utworzono

Witam,

zakupiłem dysk Samsunga SpinPoint F1 HD753LJ. Postanowiłem, ze postawie na nim nowy system. i zaczęły się schody. Niby umiem instalować system, formatowac, partycjonować. - ale chyba nowych nieumiem :/

Dysk podpiąłem do mobo, zasilacza, jest widoczny w BIOSie. Dysk podzieliłem programem GParted, sformatowałem. Jednak intalator windowsa xp prof odmawia instalacji. Prosze o (p)odpowiedź, najlepiej krok, po kroku, jak podzielic, sformatować na nowo ten dysk, skonfigurować BIOSa (?), tak, aby był widziany przez instalatora. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Dysk oczywiscie SATA

mobo: Gigabyte GA-K8NF-9

nitro07
komentarz
komentarz
Jednak intalator windowsa xp prof odmawia instalacji.

tzn. ? jakiś komunikat się wyświetla czy nie wykrywa dysku ?

michal12514
komentarz
komentarz

hmm, tak dysk wykrywa, ale komunikatu dokładnie nie pamiętam, coś w tym stylu: "na tej partycji/dysku jendak nie można zainstalować systemu" więcej, grzechów nie pamiętam, jutro mogę dokładnie zobaczyc

dar55
komentarz
komentarz

Dysk podzieliłem programem GParted, sformatowałem
na jaki system plików ?
na tej partycji/dysku jendak nie
akurat taki komunikat ;) , tia
michal12514
komentarz
komentarz

ntfs

akurat taki komunikat ;) , tia

?

dar55
komentarz
komentarz

instalujesz na nim system -> XP? jako SATA ? czy przestawiłęs na IDE

michal12514
komentarz
komentarz

no chyba SATA, dysk jest SATA, nie ma taśmy.

przepraszam, moge czegoś nierozumieć ;]

dar55
komentarz
komentarz

chodzi o to że jaki instalujesz Xp na dysku SATA (na kabelek) to potrzebujesz załadować stery podczas instalacji

poszukaj w FAQ poradnika

  • Dobra wypowiedź 1
michal12514
komentarz
komentarz

dziękuję, pomogło :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.