x-kom hosting

Co jest lepszym wyborem ?

stealz
komentarz
komentarz

Brałbym Intela, ale chyba Q8200 - tańszy i przez wielu uważany za lepszy pod OC.

audi_TT
komentarz
komentarz

Lepszym wyborem z tych dwóch jest Q9300.

Ale jak chcesz kasę zaoszczędzić (bo np. masz problemy finansowe) to weź Phenoma 9950.

stealz
komentarz
komentarz

Q8200 jest bardzo zbliżony wydajnościowo do Phenoma 9950, a w większości testów go lekko przegania. Pozatym jest bardziej podatny na podkręcanie. Nie sądzę, żeby Phenom był tutaj lepszym wyborem.

audi_TT
komentarz
komentarz

Lepszym wyborem jest Q9300. stealz nie mów, że lepszy bo masz tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=80863

Dużo osób powie, że jest słaby (ma TYLKO 2.33GHz i 4MB cache).

rafalluz
komentarz
komentarz

Jak musisz mieć Quada i nie kręcisz, to Q9300, jak kręcisz - lepiej Q6600 i dobre chłodzenie.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Zależy do czego chcesz używać, bo jeśli mają być to gry to jednak kupuj C2D ale jeśli bierzesz pod grafikę (bo jednak pewnie świadomie bierzesz Quad) to bierz jednak procek Intela a z tego powodu ponieważ większość aplikacji graficznych na początku jest robiona na komputery Mac, działające na Intelu, a potem na PC przez co wiele razy są wydajniejsze na tej platformie z tego co czytałem i rozmawiałem.

star4870
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam q6600 rewizje G0, i powiem ze to marzenie overcklokera, kreci się jak szalony ja swojego wykręciłem na 3,42Ghz, stabilne po obciążeniu wszystkich rdzeni na 100%. Możliwe ze chłodzenie musi być lepsze ja na swoim po obciążeniu mam 68 stopni(Thermalright 120).

Male porównanie(nie mowie nawet ile zaoszczędzasz $$):

8254-pcmark.gif

Wiesz mi ,ze bardzo ciężko uzyskać stabilne fsb430... w q9300, i byle jaka płyta tego nie zrobisz, do tego pamięci muszą być 1066.

Pozdrawiam

//w czym pomoze autorowi wynik Twojego OC?

//chcesz sie pochwalic to napisz w subforum Nasze Projekty

//za nastepne posty nic nie wnoszace do tematu poleca warny

//swirek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.