x-kom hosting

Temperatura Athlona Xp +1700

Gawcio
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie.

Bawiłem sie ostatnio staruszkiem Athlonem i troche kręciłem.Wykręciłem z 1700 do 2000.Czy temperatura 40-45 stopni jest ok?

Los_Emilos
komentarz
komentarz

ja na swoim AMD Athlon 2000XP+ mam około 42 natomiast po dokręceniu z 1,7 do 2 mam wzrost temperatury do 45 zatem moim skromnym zdaniem jest to temperatura znośna.

Fallen
komentarz
komentarz

Tzn wykreciles go do poziomy 2000xp?? 1666mhz? Jaki to rdzeń ? Zapewne Thoroughbread? Temperaturka jest ok, jak pójdzie ostro powyżej 50 to sie dopiero zacznij martwić :)

Gawcio
komentarz
komentarz

Tak rdzeń to Thoroughbread,skoro temp. ok to dobrze.Kręcić go i tak już nie bede.Zasilacz No-name i box cooler:D

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Ja mam to samo jeśli chodzi o te podzespoły

Zasilacz No-name i box cooler:D

Tyle że już chyba zasilacz siada ponieważ ostatnio zaczął mnie nawiedzać błąd że do karty graficznej dochodzi za mało prądu zatem uważaj.

Gość
komentarz
komentarz

Jak ja miałem Athlona XP to temp 10min po starcie w IDLE dochodziły do 70*C na fabrycznym coolerku :haha: Pasta dobrze nałożona. Diagnoza - Słaaba seria felernych Palomino :P

Kamix
komentarz
komentarz

Do 65*C w stressie można zacząć się martwić :D

Gość
komentarz
komentarz

Haha, mi pewien zaufany kolega informatyk powiedział pewną ciekawostkę. Procesory pod Socket A w 10 sec. temp. wewnątrz rdzenia potrafi dojść do 15*C :!: Dlatego nie radzę uruchamiać go bez chłodzenia :D

rafalluz
komentarz
komentarz

15? Chyba 150.

One, IIRC, nie mają zabezpieczeń termalnych i bez coolera mogą się zwyczajnie spalić, w przeciwieństwie do procków Intela i AMd od A64 wzwyż. To dość słynny filmik z Tom's Hardware.

PrzemoC
komentarz
komentarz

u mnie na niepodkręcony athlon xp 2000+ ma 41 stopni

Gość
komentarz
komentarz

Mówię że na starcie mają 15*C :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.