x-kom hosting

Pomocy zasilacz się pali

Talar85
utworzono
utworzono

Kupiłem zasilacz nox urano 600W (250zł) bo do GF 9800gt potrzebowałem mocniejszego. No .... i za pierwszym razem spalil sie zaraz po włączeniu kompa. Za drugim razem popracował kilka godzin (sam się komp zrestartował i po ponownym uruchomieniu wlaczyl sie tryb awaryjny, no i obraz zaczal skakać) Tak więc, czego to może być wina felerne zasilacze, karta graficzna, czy może płyta główna ???

nitro07
komentarz
komentarz

skoro to nowy zasilacz, a wszystko jest dobrze podłączone to ewidentnie wina zasilacza - reklamuj

spamerowicz
komentarz
komentarz

Tak to jest jak sie kupuje zasilacz za jak najmniej który nie ma żadnych zabezpieczeń weź ten zareklamuj powiedz, że jest ci pilnie potrzebny nowy dołóż trochę kasy i weź np. Corsair CMPSU-550VXEU - 550W i daje ci gwarancję że na pewno sie nie spali http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,45463/

poczytaj jakie ma fitry które zabezpieczają go przed awariami a dodatkowo będzie ci o wiele ciszej pracował niż tamten.

mis456
komentarz
komentarz
Tak to jest jak sie kupuje zasilacz za jak najmniej który nie ma żadnych zabezpieczeń

Posiada on podstawowe (czyli tkai jakie ma i chieftec GPS) zabezpieczenia:

-OPP- przeciw przeciążeniowe

-OVP- przed zbyt wysokim napięciem wejściowym

-SCP- przeciwzwarciowe

Nox zasilaczem złym nie jest, jest robiony w fabrykach enermaxa i nawet napięcia ma lepsze od niego. Przeczytaj reckę:

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art64

Więc jeśli wymienisz noxa na nowego komp będzie chodził normalnie

LIDER
komentarz
komentarz
Posiada on podstawowe (czyli tkai jakie ma i chieftec GPS) zabezpieczenia:

-OPP- przeciw przeciążeniowe

-OVP- przed zbyt wysokim napięciem wejściowym

-SCP- przeciwzwarciowe

Nox zasilaczem złym nie jest, jest robiony w fabrykach enermaxa i nawet napięcia ma lepsze od niego. Przeczytaj reckę:

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art64

Więc jeśli wymienisz noxa na nowego komp będzie chodził normalnie

600W za 200zł? Widziało to 600W chyba w sklepie na półce wyżej gdzie leżały Chieftec'i lub jeszcze lepsze zasilacze. A te zabezpieczenia w tanich zasilaczach często nie działają poprawnie, bo są wykonane na elementach kiepskiej jakości, bądź uproszczona konstrukcja nie zawsze się sprawdza. Recenzje z doświadczenia wiem, że można o kant du*y potłuc. Kiedyś naprawiałem zasilacze i wiem co producent potrafi wepchnąć do takiego czegoś. Na czymś się zawsze musi odbić cena. Poza tym recenzja gdzie pisze tylko normalna praca i stres jest poprostu śmieszna. Gdzie konktetne wartości? Gdzie testy pod prawdziwym obciażeniem? Gdzie wartości? warty? ampery? Przy pracy normalnej i stresie nie różni się na tyle pobór mocy, aby można było obiektywnie stwierdzić spadki napięć.

mis456
komentarz
komentarz
Gdzie konktetne wartości?

Są w tabelkach

Gdzie wartości? warty? ampery?

Ampery i waty są w 99% takie jak producent napisze na tabliczce.

A te zabezpieczenia w tanich zasilaczach często nie działają poprawnie, bo są wykonane na elementach kiepskiej jakości, bądź uproszczona konstrukcja nie zawsze się sprawdza.

Nie są złej jakości bo są produkowane w fabrykch enermaxa.

Nie mówię że ten zasilacz to jest świetny, bo jest słaby, ale no-name też nie jest

LIDER
komentarz
komentarz

mis456, ja nie widze tam żadnych konkretnych wartości w tabelach. To co pisze producent na tabliczce to przy tańszych zasilaczach fikcja więc nie wiem skąd wnosisz, że na 99% są takie. Mało w życiu widziałeś, A gdzie są produkowane to też nie jest powiedziane. To jest tylko podejrzenie nie potwierdzone niczym. Nie wiadomo napewno. Poza tym, że nawet gdyby coś wyszło z jednej stajni nie znaczy, że dorównuje jakości tej firmie. To nie jest obiektywna recenzja. Prawdziwą opinie wydają użytkownicy po dłuższym czasie użytkowania i elektronicy którzy grzebią się w takich grzmotach by je po naprawie opchnąć na allegro.

mis456
komentarz
komentarz
rawdziwą opinie wydają użytkownicy po dłuższym czasie użytkowania i elektronicy którzy grzebią się w takich grzmotach by je po naprawie opchnąć na allegro.

Czyli uważasz żę wszystkie recenzje w necie są złe bo nikt ich nie użytkuje przez miesiące?

Jeśli tak to nie mamy o czym gadać

LIDER
komentarz
komentarz
Czyli uważasz żę wszystkie recenzje w necie są złe bo nikt ich nie użytkuje przez miesiące?

Jeśli tak to nie mamy o czym gadać

Sporo recenzji jest złych. Pisane są na siłe, aby poprostu te testy były. Najobiektywniejsze recenzje są te w których testują zasilacze, aż do granic - czyli stopniowe zwiększanie obciążenia, aż do wyłączenia się zasilacza i podawanie napięć przy danych obciążeniach na danych gałęziach. Żadne z wymienionych zabezpieczeń w recenzji nawet nie było w niej sprawdzone. Recenzja podana przez Ciebie jest tylko spisem danych technicznych podanych przez producenta zazwyczaj mijających się z prawdą. Testy przeprowadzone nie mówią tak naprawdę nic o tym sprzęcie. Tu nawet nie chodzi o to czy trzyma czy nie trzyma napięcia idealnie jak drut. Bo przy tolerancji obowiązującej w UE do 5% nic się ze sprzętem nie stanie, chodzi o to czy długo wytrzyma i co wytrzyma. Jak wiadomo sprzęty są różne i warunki pracy są też różne. Zasilacz musi działać, dawać dobrze odfiltrowane napiecie z jak najmniejszymi zakłóceniami i co najważniejsze nie spalić się.

mis456
komentarz
komentarz

Aha czyli nie mamy o czym gadać.

LIDER
komentarz
komentarz
Aha czyli nie mamy o czym gadać.

Jak ktoś nie ma argumentów to najłatwiej tak powiedzieć. Polecam głębszą edukacje w dziedzinie elektroniki. Pozdrawiam.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ale LIDER ma rację - ta recenzja nie daje informacji o szumach/tętnieniach, sprawności ani temperaturach zasilacza. Info o regulacji napięć jest w najlepszym razie niepełne (ten komp nie pociągnie tych 600W), do tego nawet nie widzę informacji, że mierzyli napięcia miernikiem. Nie, że Nox jest zły, ale ta recenzja niczego nie dowodzi.

mis456
komentarz
komentarz
Jak ktoś nie ma argumentów to najłatwiej tak powiedzieć. Polecam głębszą edukacje w dziedzinie elektroniki. Pozdrawiam.

Moimi argumentami sa testy- nie tylko ten ale też na innych stronach, ale skoro ty ich ni przyjmujesz do wiadomości to nie mamy o czym gadać

LIDER
komentarz
komentarz
Moimi argumentami sa testy- nie tylko ten ale też na innych stronach, ale skoro ty ich ni przyjmujesz do wiadomości to nie mamy o czym gadać
/..

Twoimi argumentami jest brak argumentów. Albo podaj coś konkretnego albo zamilnij na zawsze, bo nie chce mieć warna przez Twoją urażoną dumę ktora nie potrafi przyznać się do błędu. Jeśli nie podasz jakiś konkretów to już nie odpisze na Twoje bezsensowne wiadomości. Dzieciak, jak widze po Twoich warnach poprostu nabijasz sobie tylko posty , albo konkretnie gadamy na temat albo nie pisz więcej.

mis456
komentarz
komentarz
albo konkretnie gadamy na temat albo nie pisz więcej.

Proszę bardzo panie "dorosły"

Opinie użytkowników:

http://cokupic.pl/Opinia/NOX-Urano-600-W/d55fec02d69d5d4e

Zasilacz zbiera dosyc dobre recenzje jak na swoją cenę

http://www.hard-h2o.com/review/fuentes/nox-urano-600_2.html

pimpmycomp.net

I jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie jest to no-name, bo produkowany jest w fabrykach enermaxa (potwierdzone przez 2 źródła)

Teraz czekam na to, że udowodnisz mi ze to jest no-name, proszę o konkrety!

. Dzieciak, jak widze po Twoich warnach poprostu nabijasz sobie tylko posty ,

A reputacja sama się nabiła z siebie. Gratuluję inteligencji.

LIDER
komentarz
komentarz

No reputacje masz "dobrą" - obecnie 20% warnów za nabijanie postów, dużo usuniętych zgodnie z regulaminem po 30 dniach. Co do punkcików reputacji to 139 punktów na 3294 posty nie jest dobrym wynikiem. Porównując ze mną masz tylko 2x więcej punktów na prawie 5x więcej postów.

Wracając do tematu to nie ma sensu upierać się, że ten zasilacz wyszedł z firmy enermax jeśli nie ma nigdzie takiej oficjalnej informacji, a jak jej nie ma to coś jest na rzeczy. Albo zasilacz nie wyszedł z fabryki enermax, albo enermax produkuje szroty dla innej firmy i nigdy się nie przyzna by nie popsuć sobie reputacji. Albo trzecia możliwość to Nox puścił plotę żeby zdobyć uznanie.

Test ktory podałeś wyciągnałeś z kosmosu. Nawet nie wiesz co jest tam napisane, bo nie znasz tego języka. Poza tym nie zawiera on żadnych nowych informacji. A co do opinni użytkowników wyciągniętych z takich serwisów jak opineo można sobie je wsadzić głęboko. Co może powiedzieć użytkownik, który dopiero co kupił ten zasilacz? Jedyne, że działa. Opinie zwykłych użytkowników będą miały moc po dłuższym okresie użytkowania zasilaczy dopuki nie zaczną się walić i palić, a narazie nikt nie może z nich obiektywnie ocenić tych zasilaczy, bo ta marka wprowadziła zasilacze stosunkowo niedawno.

Narazie żaden test nie będzie obiektywny chyba, że zostanie przeprowadzony bardzo dokładnie pod różnymi obciążeniami przy współpracy z oscyloskopem i innymi urządzeniami pomiarowymi. Ważny jest również proces starzenia się elementów zasilacza czego się nieda prosto szybko sprawdzić. Może być tak, że po 2-3 latach użytkowania zasilacz straci drastycznie swoje parametry i będzie tylko kupą złomu. Nie wiadomo czy kondensatory w zasilaczu i na płycie głównej z czasem nie spuchną. Nie wiadomo co się stanie. Dlatego zamiast kupować coś co jest tanie, produkowane od niedawna przez nową firmę, raczej radziłbym dołożyć pare groszy i zainwestować w coś co jest dobre, sprawdzone i produkowane latami przez daną firmę.

Proszę jeszcze raz o użytkownika mis456 o nie pisanie bezsensownych bzdur na forum!

mis456
komentarz
komentarz
Proszę jeszcze raz o użytkownika mis456 o nie pisanie bezsensownych bzdur na forum!

TO może ja ciebie o to poproszę

Nie będę z tobą dyskutował, bo za 2 lata on już pewnie nie będzie produkowany.

Informacje mam od sklepu i jedną od enermaxa nieoficjalną.

Skoro nie przekonają cię testy to nic cię nie przekona. Póki co, nie palą się, nie walną więc za no-name nie można ich uznać.

A postów mam więcej bo ja pomagam wszystkim mnie tylko jak ktoś ma problem, tylko też w wyborze zasilacza np.

djmakus
komentarz
komentarz

hmm...3 opinie z czego dwie są dziwne bo jak zasilacz może być prądożerny ?

przecież nie pobiera wiecej niz tego potrzebuje :huh:

no i mogli by podać konfiguracje sprzętowe na jakim trzymają te 600W.... (pewnie 9600GT i E5200 :D )

co do samego NOXa....zasilacz a'la Feel 3. Niby nie najgorszy ale jednak nie polecam.

do 9800GT wystarczy Corsair 450W / BeQuiet StraightPower 450W / Chieftec 450W / Pentagram SF 460W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.