x-kom hosting

Ubuntu instalacja programów

ElektroBart
utworzono
utworzono

Mam taki problem chce zainstalować na ubuntu najnowszego firefoxa ale nie wiem jak udało mi sie go uruchomić ale ja go nie instalowałem :)

Inny problem chce zainstalować jakiś komunikator internetowy kadu czy coś takiego ale nie wiem jak w ogóle nie potrafie instalować programów tutaj :)

i jeszcze bym prosił o linka do jakiegoś odtwarzacza muzycznego na ubuntu który odtwarza MP3 ale odrazu instrukcje instalacji tego cuda :D

POMOCY :)

mariuszek
komentarz
komentarz

hm na gornym pasku masz APLIKACJE wchodzisz, wybierasz DODAJ/USUN i tam znajdujesz interesujacy Cie program klikasz na nim szybko 2 razy pozniej wybierasz zastosuj... program Ci sie sciaga i sam instaluje :) do muzyki RHYTMBOX :)

ElektroBart
komentarz
komentarz

hehehhe udało mi sie zainstalować kadu wpisując te polecenia co pisze na kadu.net:D

A ten RHYTMBOX nie odtwarza MP3 albo nie mam kodeków a nie wiem skąd je ściągnąć :)

mariuszek
komentarz
komentarz

w DODAJ/USUN uzywajac polecenia szukaj znajdz GStreamer extra plugins i zainstaluj to... przy okazji zainstaluj GStreamer ffmpeg video plugin :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

a co musze zrobić zeby zaktualizować firefoxa do wersji 2 ? bo w dodaj usuń nie ma tego :)

Skąd moge pobrać i jak zainstalować zestaw windowsowskich czcionek do linuxa??

Główne które mi brakuje czcionki to Arial Black i Times new romam

mariuszek
komentarz
komentarz

to moze usun przegladarke i zainstaluj jeszcze raz ? :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

usunąłem firefoxa w trybie zaawansowanym a mimo to pisze że jest zainstalowany i nic nie moge zrobić ;/ Aktualnie używam niezainstalowanego firefoxa ale potrzebuje czcionek z windowsa jak można je wgrać i skąd pobrać ??

mariuszek
komentarz
komentarz

SYSTEM > PREFERENCJE > CZCIONKI czcionka windowsowska to chyba VERDANA... jak chcesz wgrywac nowe to po wejsciu w CZCIONKI wcisnij przycisk SZCZEGÓŁY a nastepnie przycisk PRZEJDZ DO FOLDERU Z CZIONKAMI i normalnie do niego kopiujesz sciagniete czcionki :)

ElektroBart
komentarz
komentarz
i normalnie do niego kopiujesz sciagniete czcionki :)

Ehem mam takie kłopoty ze znaleziniem czcionek może ktoś mi poradzi skąd je pobrać :)

mariuszek
komentarz
komentarz

ale chodzi Ci o te standardowe windowsowskie ? :P to nie wiem gdzie je znalezc ale wszystkie inne na www.dafont.com

ElektroBart
komentarz
komentarz

Ehhh szkoda chciałem mieć windowsowskie :)

A ty jakiej czcionki w firefoxie używasz? :)

Hmmm a czemu u mnie koło znaczku firefoxa jest pingwinek a nie znaczek ubuntu ? :):D

mariuszek
komentarz
komentarz

a ktora wersje ubuntu masz ?? :P ja uzywam standardowych czcionek to chyba SANS jest :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

version 6.06 LTS ale wszystkie aktualizacje pobrałem i zainstalowałem :)

mariuszek
komentarz
komentarz

ok to jak znajdziesz troche wolnego czasu to zaktualizuj do wersji 7.04 powinno Ci sie pokazywac okienko z aktualizacjami i tam wyswietlac ze jest nowa wersja dostepna to sobie zakutalizuj tylko ze to trwac bedzie okolo 3 godziny :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

hmmm a da sie tą aktualizacje jakoś inaczej włączyć ?:) bomi nic nie wyskakuje :)

I pisze że mam wszystkie aktualizacje :)

mariuszek
komentarz
komentarz

SYSTEM > ADMINISTRACJA > MENEDZER AKTUALIZACJI :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

Pisze mmi tłój system jest w pełni zaktualizowany :) Czyli co mam te wersje 7?:)

mariuszek
komentarz
komentarz

ja bym na Twoim miejscu sciagnal wersje 7.04 i od nowa zainstalowal system wlasnie ta wersja :P

ElektroBart
komentarz
komentarz

za niedługo powinni mi przysłać nową wersje :D więc sie zobaczy :)

Zarov
komentarz
komentarz

A dodałeś wpisy do sources.list z forum.ubuntu.pl? Warto to zrobić.

W konsoli aktualizacja:

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

lub całego systemu

sudo apt-get dist-upgrade

Jakiegoś programu:

sudo apt-get upgrade nazwa

ElektroBart
komentarz
komentarz
W konsoli aktualizacja:

Gdzie jest ta konsola? :)

Jak wpisuje w terminalu to nic nie wychodzi tylko jakieś jaja :]

Zarov
komentarz
komentarz

Heh, w KDE jest Konsola a w Gnome jest Terminal...

ElektroBart
komentarz
komentarz

No ale to znaczy że to nic nie daje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.