x-kom hosting

Temperatura Athlona 64 3200+

Machur
utworzono
utworzono

Witam!!

Niedawno zakupiłem nowe chłodzenie na CPU. No i ku mojej radosci temperatura w IDLE z 41 spadła do 34(speed fan, everest mi nie wykrywa czujnikow, bios przy restarcie pokazuje 20 stopni). Nie nacieszyłem się tym dlugo, bowiem pare dni pozniej( codzien miałem wgląd w temperatury bo chcialem sprawdzic jak sie zachowuje na nowym chłodzeniu), stalo się tak z dnia na dzień. Na tych samych obrotach temperatura znowu powrociła mniej więcej do 40 stopni. :| co jest grane? nałożyłem paste jeszcze raz, i drugi, dwoma metodami, wyczyszczenie procesora, rozsmarowanie karta kredytowa oraz nałozenie na procesor i docisniecie radiatorem. W obu przypadkach wynik jest ten sam. Nic sie nie zmienilo dalej 40 stopni(a bylo okolo 34). co jest grane? caly czas chodzi na tym samym taktowaniu. Nawet zmiana na default nie przynosi zmian... Juz nie wiem co robic? Co prawda jest stabilny i max 49 stopni podczas stresu. Ale to dziwne zjawisko, ktos mi to wytlumaczy? Jakieś sugestie?

nikt oczywiscie nie jest w stanie nawet odpowiedziec??

Ghost991
komentarz
komentarz

Jaką temp. wskazuje Ci CoreTemp??

Jakie chłodzenie zakupiłeś??

Machur
komentarz
komentarz

chłodzenie w opisie core temp 37-40 stopni(mniej wiecej tak jak speed fan), moze mam czujnik uszkodzony? skoro w biosie jest 25? I drugie pytanie czy to są znośne temp w idle (okolo 40 st) i w stresie (ok. 50 st) ??

mnichex
komentarz
komentarz

temperatury są jak najbardziej OK. ja mam w spoczynku 35 *C (AMD Athlon X2 4800+ 2.5@2.83 GHz) przy Pentagram Karakorum i max 58 w stresie. Więc temperaturami nie masz się co przejmować :P

Machur
komentarz
komentarz

hm. To wytlumaczcie mi jeszcze dlaczego bios przy restarcie pokazuje tylko okolo 25 st ??

I drugie pytanie. Dlaczego taka zmiana temperatur?

Po drugie temperatura caly czas sie zmienia od 37-41 na minimalnych obrotach (1500rpm) ??

??

mnichex
komentarz
komentarz

możliwe, że czujnik walnięty. Tutaj z BIOSem Ci dokładnie nie powiem. Natomiast te wachania temperatur między 37-41 normalka :) To zalezy od użycia procesora. Czasem użycie procesora wzrośnie Ci z 1% np. do 5% i już temperatura skacze. U mnie jest podobnie na moim Athlonie. Więc raczej tutaj nie masz się co przejmować :)

damib
komentarz
komentarz
hm. To wytlumaczcie mi jeszcze dlaczego bios przy restarcie pokazuje tylko okolo 25 st ??

I drugie pytanie. Dlaczego taka zmiana temperatur?

Po drugie temperatura caly czas sie zmienia od 37-41 na minimalnych obrotach (1500rpm) ??

??

Bo procesor wtedy nic nie robi to jest temperatura zwykle najniższa jaka może być a w dodatku jeśli nie masz przy chłodzeniu regulatora obrotów to kręci się on z największą prędkością dopiero potem w systemie jeśli masz zainstalowany program do obrotów przestawia się i kręci się z mniejsza prędkością.

A do drugiego bo chyba włączasz przeglądarkę lub winampa czasem ?? ;) i procek jest chwilowo wykorzystany

Machur
komentarz
komentarz

mam zewnętrzny regulator obrotów:) jak mam na max przy idle jest 34-35. No i tak jak mowisz włącze winampa, pare stron na przegladarce i podskoczy do kolo 38. Jakies aplikacje java to 40.

Btw. ktoremu programowi bardziej ufac? Core temp czy Speed fan? czytalem ze speed fan robi czesto przeklamania. U mnie core temp pokazuje zwykle temperature nizsza o 1 - 2 stopnie niz speed fan.

damib
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić jeszcze RealTemp też jest dobry ;) i lepszy niż speed fan

Machur
komentarz
komentarz

AMD 64 Procesor 3200+ not suported ;)

damib
komentarz
komentarz
AMD 64 Procesor 3200+ not suported ;)

a jaka wersja reala? spróbuj najnowszą

Gość
komentarz
komentarz

Machur niegdy nie wierz BIOS-owi :!: On podaje zaniżone temp. no i procesor wtedy nic nie robi dlatego w BIOSie zawsze niskie są :P Dziwna sprawa trochę, ale ja obstawiam zwaloną czujkę ;) Pozdro

Machur
komentarz
komentarz

ale chyba wszystko jest wpozadku skoro 2 programy podaja podobna temperature. w idle 34-36 stopni;)

no wlasnie chyba najnowsza sprawdzalem 2.70

HW Monitor tez podaje mniej wiecej takie temperatury jak pozostałe dwa programy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.