x-kom hosting

dysk powodem bugów

witu26
utworzono
utworzono

mam nowy dysk 250 gb ktory wsadzilem do starego komputera połączony za pomocą taśmy (zwyle stare pata) i caly czas pracujac na kompie wyskakuja mi bugi od przegladarek internetowych i pojawia sie niebieski ekran , ale nawet nie wiem co jest naipisane bo blyskawicznie komputer sie resetuje... procesor utrzymuje temp. 45 stopni wiec chyba jest ok, ale jak podłączam stary dysk ( 8 letni) problem znika ..

moje pytanie : czy przyczyna moze byc to ze procesor jest za slaby na taki dysk ? a moze to zasilacz ? czy to dysk jest wadliwy ?( dysk jest nowy ,ale to jescze o niczym nie swiadczy..raczej)

prosze o jakies wskazowki

pozdrawiam, Wojtek

P.S

niestety właśnie na tym starym dysku wywalilo mi przegladarke .. a temp na procku wzrosła do 44 ale nadal nic nie powinno sie dziac. . to mozliwe ze juz przy 45 stopniach procesor mi wariuje ?

Kryhoo
komentarz
komentarz

45 to dobra temperatura. Jaki masz procesor ?

Może dysk upadł lub doznał nagłego wstrząsu ?

Jaki masz zasilacz ? Podaj marke i moc.

Pobierz\uruchom program HD Tune, przejdź do zakładki Health i zrób screen, po czym wstaw go tutaj.

witu26
komentarz
komentarz

procesor amd sempron 2500+ (1,7 Ghz)

zasilacz słaby za 50 zł "take me " 350 W

a tym programem teraz nie moge sprawdzic bo chwilowo go nie mam.. ale to chyba nie wina dysku, bo juz wspomnialem ze na starym dysku wkoncu to samo sie stało ... komputer wlasnie do informatyka pojechal i zobacze co on powie ale to juz nie temat na ten dzial chyba ... moze to procesor juz taki stary i wyeksploatowany ze nie daje rady przy 45 stopniach juz ;p

??

karolpol
komentarz
komentarz

chlopaki najlepiej dowiedzieć się jaki jest bluescreen (ten niebieski ekran) więc :

panel sterowanie > system > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) > odznacz "automatycznie uruchom ponownie"

i jak wyświetli ci się ten niebieski ekran to nam go tu przepisz ;)

Kryhoo
komentarz
komentarz

Szkoda, obeszło by się bez informatyka :) poradzili byśmy coś...

Prawdopodobnie przyczyna leży w zasilaczu - bardzo słabiutka firma - nie trzyma napięć.

karolpol > jeśli jest to słaby zasilacz, to bluescreen'y będą czasami dawać fałszywe kody... wiem to po sobie :)

Pamiętasz może jakie to były bluescreen'y ?? Jaki był kod błędu ??

witu26
komentarz
komentarz

ten typ powiedzial ze to wina ramow .. tylko je przeczyscil i niby jest ok ale w gg bledy mialem .. narazie sie nie resetował.. a to nie bedzie wina dysku

Kryhoo
komentarz
komentarz

Ok ale pomyśl nad wymianą zasilacza bo jest kiepskiej firmy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.