x-kom hosting

procesor kupić nowy czy podkręcić

dastin
utworzono
utworzono

witam mam pytanie bo mam procesor adm athlon 1,8ghz i zastanawiam sie czy go opłaca sie podkręcać czy może kupić nowy...

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Podkręć albo kup nowy...

A tak poważnie to wydaje Ci się, że na tym forum są wróżki? Podaj chociaż nazwę płyty głównej i karty graficznej.

@dastin

mam procesor adm athlon 1,8ghz

pełną nazwę...

dastin
komentarz
komentarz

asus k8ne płyta główna

128mb radeon 9600agp

adm athlon 64 procesor 2800+

1,50 ram

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Najmocniejsze co tam możesz wrzucić to Athlon 64 3700+ Moim zdaniem nie opłaca się zmieniać bo i tak dużej różnicy w wydajności nie będzie. Pomyśl o przesiadce na nową platformę, a na razie spokojnie możesz pobawić się w OC.

/EDIT

3700 jest rzadko spotykany. Jedyne co udało mi się znaleźć na alledrogo: KLIK Cena ok. 100 zł. Jednak ja i tak bym inwestował w nową płytę główną. Tyle, że w Twoim przypadku do wymiany idzie także: procesor, grafika, ram i prawdopodobnie zasilacz...

dastin
komentarz
komentarz

ram też nie będę mógł dołożyć do nowej płyty jeśli jest ddr??

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Wszystkie "żyjące" platformy opierają się o DDR2 lub DDR3. Ty masz DDR, więc kości na nowej płycie nie będą działać. Proponuję przesiadkę na LGA775 Intela lub AM2+ AMD. Jak na razie LGA 1366 to kosmiczne ceny...

dastin
komentarz
komentarz

dobra to zbieram na nowego kompa:D

a mam jeszcze takie pytanie czy nie ma może takich przejściówek z ddr na ddr2 albo ddr3??

luiss669
komentarz
komentarz

mozesz ewentualnie kupic jakis wynalazek firmy asrock. oni tam robiana płytach 2 rózne wejscia na memki albo pci-e i agp razem nawet 2 sockety na proce rózne. to juz zalezy co chcesz wymieniac a czego nie

przejsciówek nie ma gdyz to nie tylko kwestia formatu fizycznego pamieci

Dizel
komentarz
komentarz

nie opłaca Ci się zostawiać DDR1, ponieważ może i są wydajniejsze poprzez niskie czasy dostępu do pamięci, ale mają niskie taktowania, więc większość gier i tak nie będzie Ci chodziła tak jak powinna.

* Jeśli chcesz tani i dobry sprzęt pod AM2+ (AMD) to zainwestuj w tego ASRocka:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-348

Do tego albo jakiś AMD trzyrdzeniowy (koszta od. 360zł) lub jakiś dwurdzeniowy tj. 5400+ Black Edition (od 270zł).

* Jeśli jednak Intel to to:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-360

I do tego E5200 (od 330zł) i podkręcasz.

ASRock ma ciekawe zarządzanie energią i dobry jest przy podkręcaniu. Nie wiem jak te modele, lecz starsze dostawały wszelkie nagrody w OC. Ten, który podałem wyżej do AMD także dostał niezłe noty w wielu testach. Za tą cenę warto.

Grafika... co do niej to dobrym wyjściem na dzień dzisiejszy jest Radeon 4850. Chodzi po 500zł, a jest wydajny i daje bardzo ładną grafikę. Do tego wszystkiego potrzebne będą RAM'y, które wyniosą Cię powiedzmy od 300zł. Zależy czy DDR2 czy DDR3, jeśli kupisz drugi zestaw na intelowskiej platformie. Proponuję te: http://icomp.pl/produkty.php?sid=pamieci-231

Dobrze się podkręcają i zyskują niezłe osiągi.

Jest to zestaw, który posłuży Ci na baardzo długo, ale można zrobić coś lajtowego, czyli kupić np. pamięci od Apacera, albo Goodrama. I mniej, czyli np 2GB, a nie 4GB.

Zestawy, które Ci proponowałem wyżej to ceny:

1. AMD: od 1300zł w górę, lub z tańszymi ramami dobijesz do ok. 1100.

2. Inlet: od 1350zł w górę, lub z tańszymi ramami dobijesz do ok. 1150.

W miejsca procków można wrzucić też tańsze bądź droższe, ale wiadomo - niższa cena vs. większa wydajność. Te, które Ci podałem są w miarę wyśrodkowane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.