x-kom hosting

Pytanie odnośnie parametru S.M.A.R.T

Kryhoo
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że często (w zasadzie co chwile) resetuje mi sie komputer - a przy tym wyłącza dysk (charakterystyczny cichy trzask i rozpęd i ponowne pstryknięcie). Już wiem, że to od szajsowatego zasilacza (I-Box 400w). Zasilacz Fortron ATX350-PNF zamówiony i będzie prawdopodobnie w środe.

Ale chodzi mi głównie o dysk... ostatnio zauważyłem że przy tak ok. co 4 resecie zmniejsza się parametr Spin Up Time w programie HDD Life. Screen:

ddddxv8.th.jpg

Zauważcie, że Stan dysku jest na 82% oceniany. Chodzi tu o Spin Up Time. Jeszcze godzine temu był oceniany na 84% a wczoraj na 100% :o

Czy ten parametr jest BARDZO ważny dla dysku ? czemu on akurat spada ?

Zaczynam się niepokoić, że przez ten cholerny zasilacz\resety dysk siądzie do reszty...

Błagam poradźcie coś.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

NO TAK

Kryhoo
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia... już wiem że nie jest to parametr krytyczny i ze 100% wina leży przy zasiłce.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.