x-kom hosting

Problem z uruchamianiem komputera

pitbul455
utworzono
utworzono

Witam! Panowie mam do was takie pytanie: nie wiem czy dobrze umieściłem swój temat ale muszę się kogoś poradzić

Co może być jak jednostka chodzi dobrze bez zarzutów lecz jak się ją chce włączyć działa tylko problem powstaje w tym że tylko przy stałym prądzie... jak np odłącze listwe to po ponownym wpięciu listwy muszę klikać (ON/OFF) i klikać i tak z 4 minuty aż sam się włączy...

może ktoś rozmyć mój problem bo już patrzyłem wszystkie sposoby.

z góry bardzo dziękuję.

karolpol
komentarz
komentarz

pewnie płyta biostar ?? niestety trzeba czekać też tak mam niektórzy mówią mi że kondensatory się ładują. U mnie wszystkie kompy się tak długo włączają z tą płytą.

cusek
komentarz
komentarz

Spróbuj update biosu miałem troszeczkę inaczej i pomogło

pitbul455
komentarz
komentarz
Spróbuj update biosu miałem troszeczkę inaczej i pomogło

tzn kolego reset biosu?

Płyta Panowie GIGABYTE

Ghost991
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem ( 3 płyty a dokładnie chipset-y umarły a także były to gigabyte )

Sprawdź programem OCCT stabilność lini 5v i powiedz czy wykresem jest linia prosta czy "fale Dunaju"

Najprawdopodobniej będzie to wina zasilacza

mis456
komentarz
komentarz
Sprawdź programem OCCT stabilność lini 5v i powiedz czy wykresem jest linia prosta czy "fale Dunaju"

Tylko miernik prawdę powie. Nawet w tym aspekcie program nie jest bliski prawdzie

cusek
komentarz
komentarz

update nie reset poczytaj w necie

arusi1
komentarz
komentarz

prawdopodobnie będzie to wina zasilacza

pitbul455
komentarz
komentarz

no to jak wina zasilacza to uspokoiliście mnie. Bardzo dziękuję wam wszystkim za pomoc.

No Panowie wyszło to tak:

beztytulu.jpg

na swoim kompie jak patrzyłem no faktycznie miałem lekko faliste ale na tym właśnie co się długo załącza były takie ostre :( a czy to coś oznacza? jaką usterkę? czy jednostka będzie cały czas chodzić czy to wskazuje na jakiś krótki czas żywotności?

mis456
komentarz
komentarz
na swoim kompie jak patrzyłem no faktycznie miałem lekko faliste ale na tym właśnie co się długo załącza były takie ostre sad.gif a czy to coś oznacza? jaką usterkę? czy jednostka będzie cały czas chodzić czy to wskazuje na jakiś krótki czas żywotności?

Nic nie oznacza- programy kłamią, równie dobrze ta linia może być całkiem inna, tylko miernikiem da się to zmierzyć!

Prawdopodobnie przy mierniku uspokoją się te linie, ja mam tak samo- program lata, a miernik stoi.

pitbul455
komentarz
komentarz

no to ja już nie wiem jak na to zaradzić :(

arusi1
komentarz
komentarz

weź zmierz miernikiem

pitbul455
komentarz
komentarz
weź zmierz miernikiem

kolego ale gdzie to mierzyć? z wtyczki na włączonym kompie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.