x-kom hosting

Problem z DYSKIEM !

krzychulica
utworzono
utworzono

Witam Wszystkich. Mam problem z dyskiem. Wygląda to tak, że chcąc zalączyc komputer w ogole nie chce załadowac systemu z dysku. Poprzedniego dnia komp chodzil cała noc bez zadnego problemu. Po przewiezieniu do domu - problem ;/ Nie mogę go sformatować ponieważ mam na nim zbyt cenne dane. Dysk jest SATA. Teraz podpiąlem stary inny dysk ATA i probuje zrobic tak zeby ten SATA był jakby dodatkowy ale kiedy go podepne to system go nie widzi. Co mam z tym zrobic ? Jakies propozycje ? Pomóżcie.

Edit: Probowałem poprzez dodawanie nowego sprzetu.

karolpol
komentarz
komentarz

ach sterowniki SATA tylko potrzeba ... podaj model płyty głównej .. a tak w ogóle to na płycie ze sterami od płyty głównej powinieneś mieć stery od SATA ;)

krzychulica
komentarz
komentarz

Płyta Gigabyte GA-P35-DS3 Zainstalowałem sterowniki z CD do płyty głównej i dalej nic. Wymieniłem kable. Kiedy odepne starego ATA i włączam kompa na SATA to pokazuje mi sie pierwszy ekran z płyty głównej i potem juz nic sie nie dzieje. Tylko że na tym Sacie jest normalnie system wgrany. Kiedy podłączam dysk (SATA) jak komp chodzi to powinno na kompie wyskoczyc powiadomienie o nowym sprzecie a nic sie nie dzieje.

karolpol
komentarz
komentarz

a zworki na dyskach dobrze SA przyczepione jeden master drugi slave

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź opcje w biosie od SATA , możesz bios zresetować

krzychulica
komentarz
komentarz

Reset biosa zrobiony. Zworki ustawione ATA na master a SATA slave bez zworek, ale dalej nic.... teraz sie nawet system z ATA nie załaduje. Pojawia sie ekran płyty głównej i dalej nic. Może trzeba poczekać z 10, 15 minut ? ATA probowałem na master i master with non ATA campatyliby drivers czy cos takiego, czyli ze master ATA przy drugim SATA. No i dalej nic. Ekran i tyle. Jak odłącze SATA to idzie, system loading...

EDIT: Wystartował. Zworka ATA master i SATA slave. Ale dalej go nie widac ;/ probowałem w menadzerze zadan.. nie ma go tam....

karolpol
komentarz
komentarz

ten dysk działa ? mam tak z dwoma dyskami ata stoi przy loading dim data

krzychulica
komentarz
komentarz

Jak go trzymam w ręku do czuć ze działa i jest ciepły czyli działa. Stało sie tak jak go przewiozłem z powrotem do domu. A może uszkodzenie mechaniczne ? Tylko ze był dobrze, pewnie połozony ze sie nie przesuwał...

karolpol
komentarz
komentarz

bios go też nie wykrywa ?

krzychulica
komentarz
komentarz

tez nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.