x-kom hosting

UBUNTU

pucha199
utworzono
utworzono

Elo - Ostatnio kupiłem Kompa - Mam dysk 80GB i zainstalowanego Win XP - chciał bym jeszcze zainstalować UBUNTU - Moje pytanie czy muszę zrobić partycje dysku ? Pyt.2 - Jak duża powinna być partycja z UBUNTU - Pyt. 3 - Czy da się by w UBUNTU były pliki ( Partycja z XP ) z mojego Windowsa ponieważ mam tam filmy i muzykę ?

Lucider
komentarz
komentarz

1. Tak - musisz zrobić partycję ext3 i swap (swap o pojemności dwa razy większej niż masz ramu)

2. Zależnie od potrzeb, skoro muzykę i filmy trzymasz na partycji Windowsa to mi by wystarczyło 15-20 GB

3. Tak.

mariuszek
komentarz
komentarz

ale przy instalacji systemu mozna wybrac zeby sam sformatowal caly dysk i wtedy nie trzeba sie juz bawic w partycjonowanie :P

pucha199
komentarz
komentarz

Ej jeszcze jeden problemo słyszałem że UBUNTU jakoś nie współpracuje z RADEONEM X700 czy to prawda ?? Bo ja właśnie taką kartę posiadam ;/

mariuszek
komentarz
komentarz

wg mnie to bardzo malo prawdopodobne szczegolnie ze ostatnio wyszlo UBUNTU 7.04 z masa aktualizacji :P ale glowy nie dam :D

acallk
komentarz
komentarz

w nowej wersji problem został wyeliminowany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.