x-kom hosting

który procek?

Gość
utworzono
utworzono

Mam pytanie który procesor jest lepszy Q6600, Q8200 czy Q9300, czym sie one różnia? Który jest cichszy i który najwydajniejszy?

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Takich tematów było już mnóstwo :D No ale tak: różnica to pamięć cache Q6600 ma 8mb, Q9300 6MB, Q8200 4MB, jednak Q6600 jest wykonany w starej technologi 65nm przez co się bardziej grzeje, pozostałe 45nm. Najwydajniejszy z nich to Q9300, o ile mi wiadomo q6600 jest lepszy do OC ale tylko jeżeli planujesz extreamlne OC czyli z referencyjnych 2,4GHz na 3,7 lub więcej :D jeżeli nie planujesz OC lub mniejsze 3,3 - 3,4 to najlepszym wyjściem jest Q9300. Pobiera najmniej prądu, grzeje się mniej od Q6600 i jest najwydajniejszy z tej trójcy. Ja mam taki egzemplarz i podkręciłem go z 2,5 ma 3,2 i poszedłby więcej gdyby nie płyta:) Bierz Q9300

Gość
komentarz
komentarz

Q6600 dobrze się kręci, ma 8MB cache ale jest wykonany w 65nm.

Q9300 jest najlepszy z tych 3 pod względem wydajności bez oc, i tego bym brał :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.