x-kom hosting

Problem nowy procek

mateusz1q2w
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj kupiłem procesor Intel C2D E7300 2,66 GHz. Po wielkich przebojach udalo mi sie go uruchomić. Wgrałem najnowszy bios 1201. I komputer z godzine działał. Grałem w GTA 4 i nic sie nie działo. Wyłączyłem go, po dwóch godzinach włączyłem i od tego czasu cały czas się wiesza. Moja płyta główna to Asus P5N32-E SLI Plus, zasilacz Feel 3 500 W, GeForce 8800 GTS 512 mb, 2x 1 Gb Patriot 800 Mhz. Inni doradzają mi zmianę zasilacza i mowia ze problem ustapi, ale wsadzilem teraz moja stara grafikę 128 mb, odpialem DVD, wiatraczki, Karte telewizyjna, jedna kosc RAM i dalej to samo. Co kilka - kilkanasie minut sie zawiesza i nic nie da robic, Poprostu jak zdjecie i musze dac reset. Proszę o pomoc. Czyżby wina nowego procesora ? ;/

PS: Temperatura procka 28 stopni ( mam chlodzenie wodne ) a temp. rdzenia 40 stopni;/

Gość
komentarz
komentarz

Pierwsze Co to wymień ten badziewiasty zasilacz FEEL jest na czarnej liście

mateusz1q2w
komentarz
komentarz

Wiem, wszyscy mi to mowia. Ale nie rozumiem tego ze grałem z podłaczonymi wszystkimi komponentami w gre z godzine i nic sie nie wieszalo. Komp był wtedy pod obiciażeniem, a po kolejnym wlaczeniu komputer wiesza sie na pulpicie przy odpiętych 1) ram 2) grafika zamieniona na stara 3) karta telewizyjna 4) nagrywarka i nadal to samo. Więc to chyba nie wina zasilacza. Dodam ze aktualizozwałem bios bo komp nie chcial wstac, po zakonczeniu aktualizacji pisalo ze wszystko sie udalo i zrobil sie czarny ekran, musialem dac reset i wtedy komp nie chcial sie uruchomic, wsadzilem nowy procek i sie uruchomil.

Gość
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś sprawny, markowy zasilacz, i zobacz czy dalej tak się dzieje. Jeśli tak to zasilacz. Jeśli nie to prawdopodobnie procesor.

mateusz1q2w
komentarz
komentarz

Witam! Zauważyłem że wiesza się gdy przebywam na pulicie oraz na internecie ( można powiedzieć że koputer jest w spoczynku ), natomiast gdy odpalę grę na najwyższych ustawieniach moge grac kilka godzin i nic się nie stanie ( a wtedy komp jest w stresie). Czy napewno to wina zasilacza ? Może jest jakaś inna przyczyna ? Może źle wgrany bios ? Bo po zaktualizowaniu biosu ekren monitora byl przez kilka minut czarny więc musialem dać reset. Na starym procesorze komp nie wstał, a na nowym tak. Od tego czasu się wiesza. W między czasie zrobilem jeszcze format.

karolpol
komentarz
komentarz

Najlepiej pożycz od jakiegoś dobrego kumpla dobrej firmy zasilacz lub jumnij ze sklepu i zobacz jak idzie na innym ;). Ostatnio miałem tak na zasilaczu Feel 2 450W jak wlozyle gtx- a nowego to tez podcinalo mi.

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj zrobić reset BIOS'a

nitro07
komentarz
komentarz

1. zasilacza nie zmieniaj bo to nie jego wina

2. wejdź do BIOS-u i load deafult settings - jeśli nie pomoże to wgraj ponownie BIOS

3. jeśli to nie pomoże to ustaw jeszcze timingi pamięci RAM na zalecane przez producenta

mateusz1q2w
komentarz
komentarz

Wgrałem bios - tym razem starszą wersję. Dalej to samo ;/ Zauważyłem że częściej wiesza się jeśli mam uruchomiony program uTorrent oraz SmartBarre. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat ustawiania tych timingów ? ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.