x-kom hosting

- coś strzeliło xDxD

combo
utworzono
utworzono

witam, witam

coś sie stało z moim ogierem, otóż jak dzisiaj rano go włączyłem, to tak stasznie coś zatyrkotało na cały pokój... w jednej chwili oniemiałem :|

- po chwili jednak przestało - wbijam wiec do BIOS-u w dział PC HEALTH i zerkam...

są tam tzy opcje dostępne w moim BIOS-ie

a) temp. - patrze na temperature - ostrzeganie, że jak sie procek dogrzeje do 60 st. C - jest ustawione na ENABLED, wiec spoko (aktualna temp. była tylko 19 st. C, bo dopiero włączyłem)

B) CPU FAN Warning - zmieniłem na ENABLED [było DISABLED]

c) SYSTEM FAN Warning - też zmieniłem na ENABLED [było DISABLED]

- wiecej opcji aktywnych nie mam

zapisuje ustawienia, robie reboot i .... nagle komp zaczyna WYYYYYYYYĆ!!! i tu jest moje zapytanie - co się mogło zrąbać i jak poważne jest to zrąbanie?

czytałem na tym forum, że już komuś coś piszczało i pradopodobnie to coś z MOTHERBOARD, więc zdecydowałem się napisać tego posta właśnie tutaj - a tak btw. moja MTHBRD -> Gigabyte GA-k8NS

z góry dzięki za (po)odpowiedzi,

pozdro! :D

LIDER
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz? To może zasiłka szwankuje.

bizon11
komentarz
komentarz

Tylko wyje? I nic się nie wyświetla na ekranie?? Jeśli wyświetla to wejdź w BIOSA i jeszcze raz sprawdź temperaturę :)

Mogło coś się stać z kondensatorami więcej powiedzieć nie mogę bo w sprawach elektroniki najlepszy nie jestem :) - to on może piszczeć :) Chyba że słyszysz wyraźnie dźwięk z PC Speaker :)

Napisz również jak mocny masz zasilacz.

Poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych bo jak pisałem wcześniej z elektroniką nie miałem wiele wspólnego :)

combo
komentarz
komentarz

a jak moge sprawdzić jaki mam zasilacz?

bo nie za bardzo sie orientuje :niewiedza:

Przemek
komentarz
komentarz

Jak poprzestawiales te opcje na Enable to zerkles jakie wartosci tam sa... moze za niskie poustawiales i przez to Cie informuje ze cos jest nie tak a w rzeczywistosci jest wszystko ok... Zresetuj CMOS

tazman
komentarz
komentarz

Możliwe że ustawiłeś, złe wartości dla coolera odnośnie obrotów

combo
komentarz
komentarz

tazman - ehhh... tylko ja nic przez całe swoje życie w tym kompie nie ruszałem, bo się nie znam na tych funkcjach (oczywiście jakieś podstawy tam mam opanowane) - po prostu jak dzisiaj włączyłem kompa i tak zaczęło trzeszczeć w środku, to mnie zamurowało, bo myślałem już, że coś sie zjarało

teraz jak włączam kompa, to już nie trzeszczy, ale jak pozmieniam CPU FAN Warning i SYSTEM FAN Warning na ENABLED to tak ciągle piszczy...

co to w ogóle jest o to CPU FAN i SYSTEM FAN ?!

eeee......?

Przemek, tam nie ma wartości, jest tylko ENABLED albo DISABLED i wszystko... chyba, że jakoś nie widze...

Przemek
komentarz
komentarz

combo, dla Cpu Fan zrob Enable a dla System Fan Disable i zobacz co wtedy sie stanie

combo
komentarz
komentarz

Przemek, to zrobiłem tak że CPU FAN - ENABLED, a SYSTEM FAN - DISABLED

nic się nie dzieje - tzn. nic nie piszczy

a tak btw. to źle sprawdziłem, bo tam jest:

a) temperature warning

B) CPU FAN Fail Warning

c) SYSTEM FAN Fail Warning

i tam pisze, że to jest od monitorowania szybkości FAN w procku i systemie, czy coś takiego...

to w takim razie jak ustawiam SYSTEM FAN Fail Warning ENABLED to zaczyna piszczeć

Przemek
komentarz
komentarz

to w takim razie jak ustawiam SYSTEM FAN Fail Warning ENABLED to zaczyna piszczeć
na to wychodzi ze nie masz dodatkowego wentylatora ;)
combo
komentarz
komentarz

przez cały czas, aż po dziś dzień wsio było dobrze

..........

ej to może się zjarał, albo coś?! :D

ostatnimi czasu duuużo bawiłem się przy linuxie, więc mógł nie wytrzymać wielogodzinnych prac... zresztą stary już był

A WŁAŚNIE - jakoś tak podejrzanie cicho mi komp dzisiaj chodzi

- teraz dopiero zwróciłem na to uwage, zaraz sprawdze temp :D

ale będą jaja :D

dzięki Przemo

[ Dodano: 2007-05-02, 16:00 ]

wow, wow, wow!

właśnie sprawdziłem wszystko...

procek sie nie przegrzewa - 31st. C (od rana chodzi)

Current CPU FAN speed - 3125 RPM

Current SYSTEM FAN speed - 0 RPM

czyli coś nie działa

skoro piszesz, że to od wiatraka, to znaczy, że wiatrak w kompie sie zrąbał (bo wiatraczek od procka [ATHLON 2800+] chodzi jak trza) :D

dlatego jak włączam monitoring - to zaczyna brzęczyć, bo w ogóle sie nie kręci - teraz rozumiem wszystko!

zaraz śmigam do sklepu po nowy zasilacz z wiatrakiem

( bo to chyba to należy wymienić, prawda ? ) :evil:

- i w jakich granicach oscyluje cena ?

tazman
komentarz
komentarz

Zależy jakiej mocy masz zamiar kupić min to 400W więc chiftec 400 jakieś 160 yl, forton 400 W jakieś 70 zl, codegen 400W jakieś 40 zl, ale nie bierz tego badziewia

Przemek
komentarz
komentarz

chwila, chwila... nieporozumienie... wydaje mi sie ze nie jest to wiatraczek w zasilaczu tylko dodatkowy w obudowie...... otworz obudowe i spr

combo
komentarz
komentarz

ok - byłem w sklepie, ziomal mówił, że są w kompie 3 podstawowe wiatraki:

- główny (tam gdzie zasilacz)

- na procku (CPU)

- ew. na karcie graficznej (ja go nie posiadam - ATI RADEON 9600)

ten na procku śmiga - bo jest w BIOSie pokazane

ten z tyłu (zasilacz) też chłodzi, bo jak przykładam reke, to czuje

wiec prawdopodobnie to nie wiatrak

a SYSTEM FAN - jest 0 RPM, bo ja nie mam takiego wiatraka!

czyli po prostu rano jak wstałem i coś strzeliło (zaczęło trzeszczeć przez kilka sekund zaraz po włączeniu) to to nie był wiatrak :|

wszystko normalnie chodzi - ale wciąż jestem zaniepokojony...

Evil
komentarz
komentarz

to jest dodatkowy zasilacz w obudowie !

LIDER
komentarz
komentarz

Zasilacze przy zwaleniu, mogą wydobywać z siebie przeróżne dźwięki. Mam codegena po 3 naprawach który warczy bardzo głośno przy ruszaniu myszą i przy pracy dysku co mnie totalnie zaszokowało.

Zdejmij obudowę, powinna być nalepka na zasilaczu i przeczytaj jaki to. Sprawdź też kondensatory na płycie głównej czy jeden się nie wylał.

tazman
komentarz
komentarz

System fun to nie dodatkowy wentylator w obudowie, tylko wenr=tylator na płycie głównej jeśli takowy posiadasz.

Jaką masz płytę główną ?

LIDER
komentarz
komentarz
Jaką masz płytę główną ?

Moderator, a nie umie czytać :?

Gigabyte GA-k8NS

A co do wiatraka od chipsetu to ma go tylko Gigabyte GA-K8NS Pro i Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 a zwykła ma sam radiator.

czyli po prostu rano jak wstałem i coś strzeliło (zaczęło trzeszczeć przez kilka sekund zaraz po włączeniu) to to nie był wiatrak

Coście się ludzie do jego wiatraków czepili? Jak któryś nie chodzi to gołym okiem widać. A wiatraki przy spaleniu raczej nie strzelają, tylko zacierają się i pali się uzwojenie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.